Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek? Visszavigyem az...

Mit tegyek? Visszavigyem az orvoshoz?

Figyelt kérdés
Tanácstalan vagyok, mert pénteken elvittem a gyereket az orvoshoz, hogy sokat nyúlkál a szájába és nyűgös nem voltam biztos benne hogy a foga miatt lehet, vagy esetleg a torka fáj.Egy éves. Azt mondta a dr néni, hogy gyönyörű a torka csak a foga miatt nyűgös. Mára meg nagyon taknyos lett. Visszavigyem, mert lehet hogy piros lett mostanra a torka, vagy van náthára valami recept nélkül kapható gyógyszer?
2009. júl. 19. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Én még nem láttam gyereket aki azért nyulkál a szájába, mert fáj a torka. Valószínű simán megfázott egy kicsit. Egyébként a torkát te is meg tudod nézni, hogy piros-e, bár szerintem felesleges.
2009. júl. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a pici már érezte, hogy kapar a torka. Ha színtelen átlátszó váladék folyik az orrából elég, ha orrszívó porszívózod neki a patikában pedig lehet kapni az ő korának megfelelő orrcseppet orrdugulásra. Ha belázasodik vagy beszínesedik zöld színű lesz a váladék ami kijön akkor vidd vissza az orvoshoz, mert az már szövődmény. Egyébként sok folyadék.
2009. júl. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%
Az enyém is csinálta ha jött a foga.Náthás a fogzástól is lehet, én nem vittem dokihoz, ha csak az orra folydogált.pár nap alatt elmúlt.
2009. júl. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Még várj vele, de legyél készenlétben hogy ha úgy van akkor másnap viszed.

De addig is szívd az orrát rendszeresen, kamilla teát adj neki, akár forralj kamilla teát és egy kis helyiségbe menj be vele, hogy jól beárassza a kamilla illat magát a helyiségbe és a kicsi szívja be. Vagy ha be tudod zárni a konyhát és pláne kicsi a konyha ülj be vele oda és forrald a kamilla teát sokáig és szívja be a levegőből a sok kamilla illatot. De fölé ne tedd, meg ne égesse a gőz az arcát! Nálunk az orrfolyásnál jó volt.

Egy kis c vitamin is lehet jól jöhet, cebion csepp nekik még.

De ha jobban lesz nem kell orvos. Meg ha nem lesz rosszabbul akkor sem.

Hát nem tudom ez a zöld váladék hogy van, mert a lányomnak mikor elkezd folyni az orra színtelen, majd sűrűbb lesz, aztán mikor kezd elmúlni akkor zöldesebb és sűrű, de akkor már nála a végét szokta jelenteni a taknyosságnak. Szívom, szívom neki és aztán néha már a vége felé hagyom, hátha magától regerenálódik az orrocskája és aztán meg is gyógyul.

Na most van ez a nasivin orrcsepp is de 5 napnál nem szabad tovább alkalmazni mert a nyálkahártyát károsítja.

De van a sterimar pl ilyen tengeri vizes oldat, bármeddig lehet alkalmazni és kioldja az is a trutyit. Fújsz bele, majd hagyod kicsit, aztán kiszívod. Aztán megint fújhatsz bele és hagyhatod.

Valaki a múltkor írta itt az oldalon, hogy tán a Nasivin honlapján olvasta, hogy rendes orrcseppel, orrsprével 4 nap talán, ilyen tengervizessel meg 6 nap a kiürülés, gyógyulás, akkor meg inkább két nappal több de nem káros orrcsepp.

próbáld ki ezt is.

Meg nem tudom van e porszívós orrszívód, mert ha nincs szerezz be egyet én csak ajánlani tudom.

Csak ha nagyon rosszul lesz, vagy lázas akkor vidd orvoshoz. De majd látod te!

2009. júl. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sinupret cseppek, recept nélkül, és fluimare, valamint calcimusc!
2009. júl. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!