Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idősen lett éjszakára...

Mennyi idősen lett éjszakára is szobatiszta a gyermeked?

Figyelt kérdés
Kislányom 2,5 éves és fél éve nappalra szobatiszta, illetve a délutáni alvásnál is 10-ből egyszer bepisil. Éjszakára csak havonta 1-2x marad száraz a pelus. Nem igazán fejlődik ebben, pedig azt hittem ennyi idő elteltével legalább már délutáni alvás alatt nem fog bepisilni. Valamit rosszul csinálok?

2012. aug. 7. 09:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hogy megnyugtassalak, 5 éves koráig normális, utána, ha bepisil, akkor kell megmutatni orvosnak. Nekem a lányaim egyszerre lettek szobatiszták nappalra és éjszakára 2 és fél évesen. Először korábban próbálkoztunk, akkor kudarcba fulladt, visszaadtam a pelust. Két és fél évesen levettem, onnantól kezdve egyetlen baleset sem volt, se nappal, se éjszaka. Mielőtt este lefektetitek a kislányod, pisiltessétek meg és reggel viszonylag korán, mikor felkel. Lehet, hogy sokat alszik éjszaka és annyi ideig nem tudja tartani (pláne ha előtte esetleg sokat iszik).
2012. aug. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy 5 éves koráig normális, de ez egy végső pontot jelent. Este pisil lefekvés előtt, és reggel is miután felkel, mégis sokszor teljesen tele van a pelenka. Este 6 után 1-2 dl folyadékot kap, és őszintén szólva nem is akarom korlátozni a folyadékfogyasztást.
2012. aug. 7. 09:26
 3/11 A kérdező kommentje:
És igazából ez a délutáni alvás alatti bepisilés zavar, sokszor 1,5-2 óráig sem tudja tartani ha alszik, pedig lefekvés előtt mindig pisil, kakil.
2012. aug. 7. 09:27
 4/11 anonim ***** válasza:

2,5 évesen lett szobatiszta,én egyszerre csináltam,mikor levettem a pelust 1 hét alatt lett szobatiszta éjjelre és nappalra is.

Kisfiam nem engedte,hogy felrakjam neki alváshoz.

Most 2 hónap telt el azóta 1x volt éjszaka baleset,délben még sosem,pedig 3 órákat alszik.

2012. aug. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy rosszul csinálod. Még fél év, mire ovis lesz (sőt, gondolom csak jövő szept-től megy), addig még a délutáni alvás bőven megoldódik.

Az unokaöcsém 4 évesen is bepisil még éjjel.

2012. aug. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez érdekes dolog, lányom tavaly nyáron volt 2,5 éves, abszolút nem mutatott semmi hajlandóságot a szobatisztaság iránt, viszont délután és éjjel sosem pisilt!

Most nyáron 3,5 évesen 2-3 nap alatt szobatiszta lett, és éjjelre is, mivel tavaly óta egyszer sem pisilt be éjjel!


Barátnőm azt csinálta, , minden éjjel éjfélkor keltette a fiát, kivitte pisilni, így nem pisilt be az ágyba, 4 évesen bírta ki egész éjjel, hogy nem pisilt be!

2012. aug. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!


2 és fél évesen (28 hónapos) a Kisfiam, a Nagylányom 3 éves korába lett teljesen teljesen szobatiszta éjszakára is!


Üdv két gyermekes Anyuka.

2012. aug. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

kisfiamnál 2év1hónaposan kezdtük a bilizést (elötte is megvolt,de inkább csak játék gyanánt funkcionált)

2hét alatt lett teljesen szobatiszta éjjelre is.azóta eltelt 3hónap, 1x volt baleset du-i alvásnál(melegben nagyon sokat ivott) éjszaka azóta sem.

valóban 5éves kor felett kell csak szakemberhez fordulni a problémával, szerintem semmit nem tudsz tenni ellene, ez nem olyan dolog, hogy ezt nem szabad csinálni s nem csinálja többet.megérik rá biztos hamarosan, ne aggódj!

2012. aug. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nálunk mindig csurig volt a pelus,mikor ráadtam éjjelre.egyszercsak gondltam,mivel már elmúlott 2,5 éves,lassan 3 lesz,igy próbáljuk meg éjjel pelus nélkül.este elmentünk pisilni,lefektettem bevittem a bilit,elmondtam neki,hogy nem szabad bepisilni,é ha kell akkor vagy szóljon,vagy ott a bili abba pisiljen.kb éjjel 1-kor jött hogy bepisilt cseréljük le a lepedőt,meg a nacit.utána már nem pisilt be az éjjel.következő éjjel nem volt pisi egyeltalán.jól megdícsértük,hogy milyen ügyes.na aztán a 3.éjjel a saját és a mi ágyunkat is összepisilte.na akkor visszaadtam rá éjszakára.utána is mindig pisis volt a pelus.kb 1 hónapra rá elfelejtettem ráadni éjjelre a pelust,még pisilni sem voltunk elötte,és láss csodát nem pisilt be,következő éjjel sem,és azután sem.egy ideig a bilit betettem az ágya mellé.soa nem pisilt bele,de időnkként bepisilt.volt hogy 1 hétig szárazan ébredt,utána meg 2-3 nap is bepisilt.olyankor szépen elmondtam neki hogy nem szép dolog,tessék szólni,ha csurgatni kell.kb 2 hete nem volt balesetünk.kopkopkop.szerintem próbáld mg és vedd el tőle.1-2 éjszakai próbát megér.én hallottam erről,hogy sokan azért pisilik tele a pelust,mert tudják hogy ott van és lehet,de ah nincs akkor nem pisilnek be.
2012. aug. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ja és az lemaradt,hogy fiam 2-3 dl kakaót megiszik a déli alvás elött(megszokáskakaó),és este is lefekvés elött,utána pisi,és be az ágyba.
2012. aug. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!