Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen tapasztalatotok van...

Milyen tapasztalatotok van arról, hogy a gyerkőc nem reggel elváláskor sír a bölcsiben, hanem napközben jön rá, amikor eszébe jut anya?

Figyelt kérdés
Kislányom reggel bemegy a gyerekek közé, gond nélkül elköszön (igaz még szoktatóban vagyunk), viszont tegnap is és ma is délelőtt jött rá a szomorkodás, sírdogált. Még azt sem mondhatom ugye, hogy nekem szólt a sírás, és miután eljöttem abbamaradt, mert ugye már jóval búcsúzás után kezdett el sírni. Kicsit most megtörtem én is, lehet, hogy nehezen veszi majd a beszokást?! Leírnátok a tapasztalataitokat? Köszönöm:(
2012. aug. 7. 14:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ne izgulj,az óvónéni meg a dadus segítenek neki megszokni. semmiképp se lágyulj el,mert ha csak 1x is hazahozod mert sír,akkor megjegyzi és sokkal nehezebb lesz a beszoktatás!
2012. aug. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A sógornőm óvónő. Ő mesélte, mikor én is szoktattam a fiam a bölcsibe, és örültem, hogy 2 hét után már nem sírt reggel, hogy ne lepődjek meg, ha napközben sírdogál utánam, mert a gyerekek egy részének, ha napközben eszébe jut az anyja, akkor sír egyet. Elég annyi, hogy egyszer csak bevillan agyereknek, hogy reggel pl. csak egy puszit adott az anyjának, nem kettőt; vagy épp nem mondta az anyja, hogy majd jövök érted délbe/délután.


Ez a beszokás része, valószínűleg elmúlik, de ha nem, akkor is meg tudják vigasztalni a gondozónők. A sógornőm szerint van olyan gyerkőc, akinek "szüksége van" arra a napi 10 perc sírásra, amelyből 9,5-et a hozzá éppen legközelebb álló felnőtthöz bújva tölt el.

2012. aug. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Ma már reggel is sírt...:( Sőt, tegnap este már húzta-halasztotta volna a lefekvést, mert tudta, hogy reggel megyünk. Okos gyerek (29 hónapos), hamar levágja a helyzetet. Aztán utána már sírt, hogy nem akarok bölcsibe menni... Reggel hasonló volt a helyzet...:(

Semmiképp sem akarok ellágyulni, mert sem neki, sem magamnak nem akarok a helyzetén rontani.

Bocsánat, ha ilyen sokat írok, de olyan jó kiírni magamból, mert megszakad a szívem, ha rágondolok...:( és olyan kis árvának érzem...:( Remélem hamar túlesünk ezen a nehéz időszakon, és azt is tudom, hogy ha most nem menne bölcsibe, akkor oviban játszanánk el ezt az egészet...

2012. aug. 8. 09:27
 4/11 A kérdező kommentje:
Azt el is felejtettem írni, hogy folyamatosan volt gyerekek között kicsi korától, szereti is őket nagyon, de most valahogy mégis nehezen szakad el tőlem... Kis cserfes, de már tegnap is láttam rajta, hogy azért ott motoszkál valami a pici fejecskéjében, és néha nem tudott itthon sem igazán felszabadult lenni...:(
2012. aug. 8. 10:02
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi még csak szeptembertől megyünk bölcsiben, és nagyon együttérzek veled, nem tudom, hogy mi hogy vesszük majd az akadályokat, próbálom magam erősíteni, de érzem, hogy nehéz lesz, pedig az én lányom is cserfes, barátságos, de látom ez itt nem lesz elég...csak további kitartást akartam kívánni! :-)
2012. aug. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi is pont szeptemberben kezdjük a beszoktatást, kisfiam 2 éves. Ő is barátkozós nagyon, de rettegek én is az elválástól. Egyrészt, hogy ő hogyan éli meg, másrészt hogy én hogy bírom ki, hogy hallom az ajtó másik oldaláról a sírását, vagy ha a gondozónők elmesélik, hogy napközben sokat sír. :(((
2012. aug. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Írok még...:)

Tegnap már sikerült ott aludni, el is aludt ügyesen, 2 után mentem érte, hogy ha netán nyűgösen ébredne, ott legyek illetve első napokban azért jó, ha még lát, amikor ébred. Azt mondták a gondozók, hogy ügyesen eljátszik most már, reggel sírva válunk el, aztán azt mondják, napközben ügyes... Néha odamegy egy kicsi szeretgetésre. Továbbra sem megy szívesen, és látom rajta, hogy még mindig nyomasztja őt ez a helyzet. Nem a megszokott kis cserfes törpe...:( Nekem megszakad a szívem...:( Este és ma reggel is kb. 50-szer kérdezte, hogy "lefekszünk és utána jön anya?":( Remélem hamar átlendül ezen a nehéz időszakon. Aztán próbáltam vele beszélgetni, illetve ahogy játszottunk itthon, rájöttem, hogy szerintem az bántja, hogy egy picit az ott összeszokott gyerekközösség elnyomja őt, elveszik a játékot ugye egymástól, és ő meg nem tud ezzel mit kezdeni... Anya pedig nincs ott, hogy megoldja a helyzetet... Sajnálom őt, de meg kell tanulnia megvédeni magát, kiállni maga mellett. Még vannak olyan gyerekek, akik már oviba mennek, csak mivel még ott is szünet van, ezért bölcsibe járnak. Remélem, ha ők 1-2 héten belül átkerülnek majd az oviba, az én Kincsemnek is könnyebb lesz.

Bocsánat, ha ismét hosszú lettem, de meg szerettem volna osztani Veletek a tapasztalatainkat/"élményeinket"...

2012. aug. 10. 12:23
 8/11 anonim ***** válasza:

ötöske vagyok.:)

Kedves kérdező!


Én megköszönöm, ha írsz néha pár sort, hogy hogy haladtok...hisz mi még előtte vagyunk ennek a nehéz időszaknak, jó lenne rá felkészülni, bár ahogy a soraidat olvasom, már bőgök azon is..:-)

2012. aug. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek az előttem szóló minden szavával... :-)
2012. aug. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nemrég kezdtük a beszoktatást,ez a 2.hét.kisfiam van.

Nagyon kis érzékeny lelkű de nagyon okos kisfiú)mint minden baba:))

Első héten majdnem végig ott voltam vele,pénteken mikor otthagytam 1,5 órát akkor fél órát sírt,ma pedig a másfél órát végig sírta:(

Én szerintem jobban sírtam,de a gondozója azt mondta ez normális dolognak számít,amelyik gyerek nem sír eleinte az később fog sírni.

Barátnőm kisfia 2 hét után nem sírt már ő is nagyon érzékeny kisfiú.

Gondozó szerint addig fog sírni anya után míg nem tudatosul benne h anya jönni fog érte,előfordulhat az is hogy vagy anyára vagy a gondozóra haragudni fog egy ideig.

Még nagyon rossz,mindig az van bennem nehogy törést okozzon neki ez az egész de a bölcsiben megnyugtattak hogy minden rendben lesz ez normális.

Állítólag ha nem sír anya után a gyerek ott lehet gond mert nem kötődik eléggé anyához.(bár ezt kétlem)

2012. aug. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!