Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Este apa "nem jó, reggel anya...

Este apa "nem jó, reggel anya "nem jó, ez normális? Kinövi, vagy ez nem korfüggő hóbort hanem egyedi eset?

Figyelt kérdés

Kislányom 19 hós múlt,és egy ideje reggel ébredéskor csak apát keresi,és csak vele hajlandó hiszti nélkül jókedvűen ébredni. Esténként azonban csak én vihetem aludni hiszti nélkül,apát löki félre.


Természetesen nem egyforma minden nap,van amikor nagy patália van belőle,ha nem az a szülő megy oda reggel vagy viszi aludni este akit ő szeretne,de van amikor megpróbál szólni mi meg mégsem úgy tesszük ahogy akarja és aztán nem patáliázik tovább.


Szóval mi azért mindig megpróbáljuk "cserélgetni" a szerepeket.


Ez az egész egyik napról a másikra alakult ki,úgy hogy azt hiszem 3 napig minden este én vittem aludni,és onnnantól jött elő ez a szokás.


Majd kinövi?


2010. dec. 20. 14:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Probalkozik, hogy mennyire tud titeket a kis ujja kore csavarni. Talan kinovi, vagy meg rosszabb lesz.
2010. dec. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

az én fiam is apának kiabál reggel ha felébred de ha én megyek be és mondom neki, hogy apa elment dolgozni akkor nincs tragédia és hiszti.

Szerintem kinövi.

Az én fiam 23 hónapos.

2010. dec. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem baj. Hiszen mások vagytok apával, gondolom más az elalvás, az ébredés, és más az összebújás és minden. Egyszer ez esik jól neki, egyszer az.


Nagyobbik lányom pl. nagyon apás. Legtöbbször én vagyok vele, de ha papa otthon van, akkor minden neki kell csinálnia, engem is félrelökött már, sőt meg is rúgott, hogy menjek el.

Ez van, és persze gondolom, hogy el fog múlni, mihelyst már jobban érti, hogy egyszer ez ér rá, egyszer meg az.

Ő így fejezi ki a szükségletét, hogy melyik szülővel szeretne együtt lenni éppen.

2010. dec. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez még nem annyira gáz mint nálunk, 1 éves a lányom és szeptembertől novemberig jártam suliba minden nap, és annyira megszokta az apját, hogy csak vele hajlandó normálisan enni, öltözni, pelenkázni. Ha én csináltam ment a hiszti. Most már annyira nem apás, de vannak napjai mikor az apja játszik vele én meg el akarom vinni onnan és nem jön hozzán, az olyan rosszul esik:( De ez van
2010. dec. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én 20 hónapos lánykám ezt nagyon durván adja elő,éjszaka torkaszakadtából ordít utánam,ha felébred,és az apja szól hozzá,pedig nappal nagyon apás. Ráadásul ha nagyon sír,akkor nem vesz levegőt,ezzel már volt probléma párszor.

1 hónapon belül érkezik a kistesó,nagyon félek,mi lesz,ha nem leszek itthon éjszaka,bár ha már este tudja,hogy nem alszom otthon,akkor azért máshogy viselkedik.

2010. dec. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is 19 hónapos.

Kb 3 hónapja csinálja ezt,hogy este ha megébred meg reggel csak velem akar lenni.Délután 16 óra után meg csak az apját akarja.Mivel férjem általában este 6 körül jár haza így 1-2 óra hisztit mindig levág ha nem sikerül elterelnem a figyelmét.

Az esti fürdetés és etetést is csak apa csinálhatja...bár ezt már 2 hónapos kora óta így csináljuk.

A délutáni alvásból is ha felkel és nem én vagyok ott (anya )akkor nagyon szokott sírni.


Szerintem semmi gond nincs egyikünk gyerekével sem,majd kinövik.

2010. dec. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!