Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek most vigyem át a...

Szerintetek most vigyem át a kisfiamat másik csoportba vagy nagycsoportos korában, amit 2x járna? Lent.

Figyelt kérdés
Szóval kisfiam februári, így 6,5 évesen mehetne iskolába, ha érett lesz rá. De én nem akarom elengedni akkor sem. Elég neki 7,5 évesen menni. Hagy játszon, meg erősödjön amíg lehet. Ugye március óta jár oviba. Így ha most átvizsem másik csoportba, ami egyébként kis csoport lesz, akkor itt végig tudná járni a 4 évet. Ahol most van, kevés a kisfiam korú.Itt az átlag kor már 4-5 év. Így neki a 4. évben kellene átmennie, ha nem most. De nem akar megválni a csoportjától.Erőszakkal meg nem akarnám átvinni. Pedig jobb lenne neki, mert kevesebben lesznek mint itt, több figyelem jutna rá. Óvónéniket is ismeri, ott is jó helye lenne.
2012. aug. 8. 19:14
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
Jobb előbb elkezdeni az iskolát, mert később "vissza butul" egy évet.
2012. aug. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
lehet egyáltalán oviban tartani 7,5 éves koráig? nagyon sokallom, szerintem gondold ezt át még egyszer! az egy dolog, hogy többet tud játszani, de hátránya is lesz, hogy mindenhol idősebb lesz egy évvel, na meg lehet az utolsó év ovit baromira unná, meg biztos rossz lesz neki, hogy a barátai már nagyok és iskolába járnak, míg ő kicsi ovis, pedig egy idősek
2012. aug. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy az új jogszabályok miatt nem lehet visszatartani gyereket az iskolától, ha nincs rá komoly indok. A "játsszon még" nem elég.

Szerintem nem fogja túl jól érezni magát közel 8 évesen az épphogy 6 évesek között az iskolában. Majd mindig magyarázkodhat, hogy ő nem bukott, csak visszatartották.


Persze ha nem lesz rá érett, az más, de ezt még most nagyon korai kijelenteni.

Én hagynám járja végig az ovit a mostani csoportjával, és majd kiderül, hogy 6 évesen mennyire lesz korának megfelelő érettségű.

2012. aug. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ahogy az utolsó írta megszavazták a jogszabályt, de én nem tudom mikortól lép életbe.
2012. aug. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!