Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg olyan nehéz 1-2 év...

Tényleg olyan nehéz 1-2 év korkülönbséggel a gyerekekkel később is? Vállalnátok még egyszer így?

Figyelt kérdés
Az ok, hogy az első 1-2 év nehéz, de most több helyen is olvastam, hogy később sem javult a helyzet a féltékenykedés, veszekedések miatt.

2012. aug. 9. 12:34
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem a féltékenység és a veszekedés miatt tök mindegy, hány év korkülönbség van. Hugim 8 évvel fiatalabb, féltékeny is voltam, veszekedtünk is eleget. De máig úgy érzem, jobb lett volna, ha kisebb a korkülönbség, alig volt közös témánk. Most már van, én 30, ő 22 :D Nem igy tervezték a szüleink, igy alakult.

Nálam 22 hónap van a 2 gyerek között, a nagy 3 lesz, a kicsi egy. Egyre jobb a helyzet :)

2012. aug. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én így tapasztalom a környezetemben, az 1-2 év korkülöbséggel levő tesók nem igazán jönnek ki egymással, még kamaszkorban sem. Nagyon gyakori példa felénk, nem tudom mennyire befolyásolja a korkülönbség.
2012. aug. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Koztunk kis es nagy korkulombseg is volt es tokmindegy igy is veszekedtunk eleget kb. 20 eves krounkig. :)) Baratnomeknel 23 korkulombseg a ket gyerek kozott (nagy fiu, kicsi lany) akik jelnelg 5-6 evesek es dull ezerrel a haboru. Ha hirtelen tul csend tamad a lakasba a szulok mar pattannak is fel azzal a jelmondattal, hogy: "tul nagy a csend biztos a nagy utni keszul a kicsit". :) Masik baratnomeknel 17 honap a korkulombseg es 2 lany van. Igaz meg picik mert a kicsi meg csak 11 honapos de kesz kaosz van. Nem tudom mi lesz kesobb. Ahol elunk itt pont 2 napja ez volt a tema a radio musorba amikor vezettem melozni. Tobbgyerekes szulok telefonaltak be meg amr felnott testverek... Mindneki azt mondta, hogy jobb ha ehez az ember hozzaszokik mert kb. 20 evig eltart. :))
2012. aug. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ebben egyetértek hogy féltékenykedés meg veszekedés akármekkora gyerekek között lehet. Viszont abban nagyon is van valami hogy ha ilyen kicsi a korkülönbség (nálunk 2 év, illetve 20 hónap) akkor a nagyobb sincs olyan nagy még hogy teljesen uralkodni tudjon az érzelmein, vágyain és ő legyen a "nagyobb és okosabb" vagy hát gyerektől is függ.

Nálunk a legnagyobbam (fiú) amúgy is kicsit fejletlenebb a koránál mindig is az volt, így szociálisan meg beszédben meg ilyesmi. Így kicsit olyan mintha még annyi se lenne köztük korban mint amennyi van a hugával.

Nálunk mióta a hugának is megjött az akarata (úgy másfél éves kor) azóta áll a bál itthon mást se csinálok mint őket választom ketté, folyamatosan egymást idegesítik, zavarják, bántani próbálják. Állandóan zsarolok, motiválok és alkudozok velük. A fiam amúgy is nehezebben kezeli az indulatait úgy rátörnek az érzések sokat ordít, hisztizik még mindig pedig következetes vagyok, de tombolásig képes ordítani.

Úgyhogy még egyszer kezdeném dehogy vállalnám a kis korkülönbséget, inkább 3-4 év lenne köztük akkor amikorra a kicsi 2 a nagy már 6.

Nálunk így van. Másnál állítólag nagyon jól lekötik egymást és szépen eljátszanak.

2012. aug. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4%
Én már azon is csodálkozom, hogy egy gyerek után egy nőnek még van kedve még egy gyereket kihordani, megszülni, újra mindent elölről kezdeni....
2012. aug. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

3. babánkat várom kis korkülönbséggel.

1-2 között 26hó van

2-3. baba között 21 hó lesz.

2012. aug. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Legyen ellenpélda is.

Nálunk 21 hónap van a lányom és az ikerfiaim között. Nem mondom hogy nem volt a lányom féltékeny, azt sem hogy nincs veszekedés. De nem olyan méretű, és nem olyan komoly, hogy az annyira nagyon említésre méltó lenne. Már majdnem összenőttek, az ikrek is már szinte mindent csinálhatnak, játszhatnak, mint amit a lányzó, és ugyanazok a szabályok vonatkoznak mindháromra, amióta ez így van (amióta lehetséges) azóta még jobb a helyzet. Nagylányom is inkább a fiúk játékára, arra hogy ők nagyon szépen kitalálják mit játszanak és elvannak, arra féltékeny, nem rájuk.

Az elején nehéz volt, egyrészt mert ikrek, ha egy lett volna, ezek után úgy érzem leányálom lett volna. Így hogy néha kettő sírt amikor éhes volt, és néha még a 3. is, így néha hulla voltam, de már nagyon jó. 2 évesek lesznek az ikrek 13-án, 4 lesz a lányom novemberben, és ugyanígy csinálnám. Ha nem ikrek lettek volna másodjára, akkor kb most születne a 3. baba, mert eredetileg úgy terveztük.

2012. aug. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem 20 hónap van a lányok között. Nem bántam meg,hogy így vállaltuk. A nagyobb most lesz 2éves a kicsi 4hós. Szerencsére a kicsivel semmi gond,eszik,alszik,vigyorog egész nap,csak ha éhes akkor fakad sírva. A nagy már húzósabb mert most kezdi a hisztikorszakot,üvölt,ordít,toporzékol,de ezt leszámítva nagyon okos,és nem bántja a tesót,nem féltékeny rá. Ez szerintem nem a koron múlik hanem a gyerek természetén,én 6 éves voltam mikor a hugom született és nagyon féltékeny voltam rá. :)
2012. aug. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hű, kicsit lelombozott, hogy sokaknál később se lesz jobb a helyzet. A gyerekeim 4 és 2 évesek lesznek ősszel és egész nap áll a bál. A kicsire nem lenne panasz, de a nagy megállás nélkül szekálja a kicsit. És csak reménykedem ezerrel, hogy kinövi... Nagy ritkán már eljátszanak együtt, olyankor végtelenül boldog vagyok, de sajna nagyon ritka.

Ja, és azért vállaltuk így, mert a húgommal 6 év különbség van. Nem veszekedtünk soha, de nehéz volt közös játékokat találni.

2012. aug. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
4-es vagyok mikor a kisebb még pár hónapos volt, sőt egészen 1.5 éves koráig én is azt hittem hogy hú hát ez tök jó semmi baj se lesz, mert a kicsi nyugis volt jókedvű evett aludt nem "zavarta" a nagyot stb. Aztán neki is megjött az akarata és azóta inkább rivalizálnak és erőviszonyokat alakítgatnak egymás közt.
2012. aug. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!