Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam 2eves,2honapja volt...

Kisfiam 2eves,2honapja volt eloszor egy nagyon enyhe kruppja. Ma egesz nap rekedt volt, egyeb tunet nincs. Tegnap sokat ugralt tranbulinon meg persze kiabalt iskozben, lehet a rekedtseg ettol, vagy izguljak, hogy mi lesz ejszaka?

Figyelt kérdés
vagy szokott egyaltalan a rekedtseg elojel lenni? hal istennek meg eleg tapasztalatlan vagyok!
2012. aug. 11. 22:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Lehet előjel a rekedtség. Az én gyermekem jónéhányszor kruppozott már (elég durván) és előtte szokott 1-et, 1-et köhhenteni már délután, nekem attól szokott gyanús lenni. Ha van otthon ACC-d, az első pici kruppos köhögésnél adj neki egy 100-ast feloldva ici-pici vízben, majd igyon rá jó sokat. Ez egy új kísérlet (tüdőgyógyászati, nem saját :P) és állítólag hatásos. Ezen kívül máris mehet a hidegpára, ha van rá lehetőségetek!

Persze nem fog feltétlenül kruppozni, de nem árt mindenre felkészülni, hogy ne érjen meglepetés... ha sokat kiabált, lehet, hogy tényleg a hangszálai megsínylették kicsit és holnapra rendbe jön! Drukkolok, h ne legyen semmi más! :)

2012. aug. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kruppot bármi kiválthatja, bármikor előjöhet. Általában a nyár holtszezon, de én már hallottam olyan kisgyereket, aki nyáron is befulladt.

Nekem mind a 2 gyerekem kruppos, és én a rekedtség esetén már haptákban álltam, azonnal adtam nekik gyógyszert.

2012. aug. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia, az én kislányom is 2 éves, nála februárban jött elő a krupp elég durván, azóta még 1x volt. Nagyon is lehet előjele a rekedtség és az ugató köhögés is, azt kell megfigyelni, hogy hogy veszi a levegőt. Amikor belélegzi és nehézkes, hörög, akkor legyél készenlétben. Most jó hűvös van, takard be és nyisd rá teljesen az ablakot, minél hidegebben legyen, annál jobb. A duzzanatot valamelyest csökkentheti az is, ha hideget adsz neki inni. Rectodelt kúp van azért készenlétben?
2012. aug. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az még lemaradt, hogy nekünk pont nyáron jött elő a második kruppos fulladás. Nekem érdekes, mert teljesen eltérő véleményt mondott két orvos, a Heim Pálban nem alkalmaznak a krupp megelőzésére gyógyszert, a körzetink meg azt javasolta, hogy megelőzés képpen ha már érzem, hogy krupp lesz, adjam be a kúpot. Egy nővérke meg a Calcimuskot javasolta, hogy jó megelőzésre. Nekünk mind a két krupp pontosan hajnali 1 órakor jött elő, szóval akkor érdemesebb odafigyelni, akár feküdj be mellé, hogy halld, ha baj van.
2012. aug. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
kohogni nem kohogott, kup van itthon...
2012. aug. 11. 22:51
 6/11 A kérdező kommentje:
a Heim Palban azt mondtak, hogy nem kell hideg parasito, akkor vegyunk vagy ne?
2012. aug. 11. 22:53
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképp érdemes beszerezni, hiszen mi 2x voltunk 2-3 napot kórházban krupp miatt, ott éjjel-nappal ment a hideg pára, mondta is a doki, hogy nagyon fontos.

Mi vettünk Salvus vizet a gyógyszertárban és azt öntöttük bele, iszonyat jó sós-párás levegőt csinál, ennél jobbat nem is tehetsz a kicsidnek. Nekünk még a sólámpát is ajánlották, azt ősszel készülök beszerezni.

2012. aug. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem a kórházban tanácsolták, hogy ha bármi előjelét hallom, akkor adjak neki Calciumot és köptetőt, illetve allergia elleni szirupot. Ezek csökkentik a nyálkahártya duzzanatát, és és ha tényleg krupp lenne talán-talán segít megelőzni, ha meg mégsem az, akkor sem ártasz vele a kicsinek.

Ezt a 2. gyerekemnél tanácsolták. Nála idén március elején volt az első roham, azóta még 6. Az első kettő volt nagyon durva, kórház is volt mindkétszer, a többi szerencsére nem volt annyira súlyos.

2012. aug. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekünk a hidegpárásító semmit nem ért, 2 fajta is van itthon. Aztán beszereztem egy olyant is, ami használható Salvus vízzel. Sokkal jobb, mint a másik kettő együttvéve.
2012. aug. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A Heim Pállal az a baj, hogy ahány orvos, annyi félét mond! (Én már csak tudom, rendszeres vendégek vagyunk sajnos! Téli-nyári-tavaszi, enyhe-durva) mindenféle kruppot produkált már a fiam, sőt, asztmával is szokta kombinálni, na az a legjobb! :(

A hidegpára és a hideg levegő mindenképp jót tesz. A legjobb az a maszkos készülék, amivel közvetlenül be tudja lélegezni a párát, de a szobai is jó, ha van. És igen, salvus víz!! ;-)

Én is adom neki a rectodelt-et az első köhögésnél, bár elvileg nem lenne muszáj, állati para vagyok...

2012. aug. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!