Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5-6 éves óvodás gyermeknél...

5-6 éves óvodás gyermeknél milyen felhívó jelek utalhatnak enyhe értelmi sérültségre?

Figyelt kérdés

Nyomtatott nagybetűket tudja ,10-es számkörben ügyesen számol ,könnyen ismerkedik(talán túl könnyen),jól és választékosan kommunikál.


Indulatait nem tudja kezelni,mindenért sír,nyugtalan,nem tud aludni .

Nehezen alkalmazkodik másokhoz , néha ha valami nem úgy történik ahogyan azt ő szeretné,akkor magán kívűl képes sírni ,ha elmondom szépen ,hogy miért kell ezt vagy azt úgy csinálni,akkor nem képes megérteni,csak sír.


Türelemmel,szeretettel próbálkozom ,de gyakran ez sem segít.


Felmerült bennem,hogy valamilyen probléma lehet vele.


2012. ápr. 17. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:

hogy érted, hogy nem képes megérteni?


mikor kezdett el beszélni? dühkitörései vannak? szokatlan ragaszkodása valamihez, valamikhez?

2012. ápr. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szerintem nincs gond vele,érzékeny,ha gond lenne,hamarább kiderült volna,de aztán kitudja.1 szakember többet tudna mondani.
2012. ápr. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"hogy érted, hogy nem képes megérteni? "


Úgy,hogy annak ellenére,hogy szépen elmagyarázom,hogy ezt így kell csinálni,másképpen nem lehetséges és erre gyakran ordít,mondogatja sírva,hogy de ő akkoris úgy akarja az adott dolgot,ha nem lehet úgy .



"mikor kezdett el beszélni? dühkitörései vannak? szokatlan ragaszkodása valamihez, valamikhez?"


Beszélni 2,5 évesen kezdett,dühkitörések vannak igen,ha valami nem úgy történik ahogyan ő szeretné .

Vannak furcsa szokásai,például a gyermekheverőjét állandóan kinyítja éjszaka és bent alszik az ágyneműtartóban :-O .

Egy hatalmas plüsskutyához nagyon ragaszkodik,vele alszik.

2012. ápr. 17. 21:56
 4/5 anonim ***** válasza:

első vagyok.

csak azért kérdeztem, mert ezek utalhatnak enyhe autisztikus spektrumzavarra.

értelmi sérülésre semmiféleképpen, bár nem vagyok szakértő, csak van egy autista gyanús kiskópém :)


olvasgass utána ha megnyugtat, de ha csak ennyi a gond, akkor nem aggódnék :)

2012. ápr. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vidd el szakorvoshoz. Mi a nevelt lányomat évekig vittük orvostól orvosig és 9-évesen derült ki hogy autista. Azóta a dolgok még kezelhetetlenek nála,a sok értelmetlen dühkitörés.Kitartás
2012. ápr. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!