Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Majdnem 2 és 4 éves gyerekek...

Majdnem 2 és 4 éves gyerekek alvásáról kérdeznék? (folyt. Lent)

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy a napokban kerültek egy szobába, eddig külön szobában aludtak. Több kérdésem is van.


1. A 2 éves most kapott gyerekágyat leesésgátlóval, eddig rácsos ágyban aludt. Nagyon szereti, ezzel nincs gond, csak én félek, hogy leesik vagy feláll és úgy esik ki. Mióta ebben az ágyban alszik, én alig alszom az idegességtől.

Mennyire szoktak leesni az új ágyról a gyerekek, nálatok hogy volt?


2. A nagy nem akar a picivel aludni, menne vissza a másik szobába, ezt minden este és nappal elmondja alvás előtt. Sokat mesélünk neki arról, hogy a testvérek mindig együtt alszanak, és hogy ez milyen jó.

Meddig tarthat, amíg megszokja, hogy abban a szobában alszik?


3. Eddig mindkettő szépen egyedül elaludt, csak betakartam őket, kijöttem, pár perc múlva maguktól elaludtak. Most, hogy egy szobában vannak, ott kell ülnöm, mert dumálnak, játszanak, legalább egy óra, mire sikerül elaltatni őket. Esténként most azt csinálom, hogy előbb elviszem a picit, ő elalszik, aztán beviszem a nagyot, így legalább nincs bulizás.

Vajon megtanulnak így -együtt- is elaludni majd, vagy ezek az elalvás előtti dumálások rendszeresek lesznek?


4. Ha megriad az egyik (akár nappal, akár éjjel), egyből felébred a másik is, így kettőt kell visszaaltatni. A pici reggel korábban szokott ébredni mint a nagy, kb 1 órával, de mióta együtt alszanak, azóta a nagy is előbb felébred. Ezt meg fogják szokni (mármint egymás zajait), vagy ez is mindig így lesz ezután? Ébred egyik, akkor biztosan a másik is fel fog ébredni?


Köszönöm, ha végigolvastok és válaszoltok!!


2012. aug. 13. 07:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egészben azt egyáltalán nem értem, hogy miért kell a nagyobbnak a picivel egy szobában aludnia, ha elötte volt külön helye, ennek semmi értelme, csak a nagyot zavarja teljesen össze. Az várható, hogy emiatt nem fog tudni aludni, és emellett még le is lett értékelve, mert most nmár ö is kicsi lett.

Semmi értelme ilyeneket mesélni, hogy a testvéreknek együtt kell alidni és ez JÓ, amikor a gyerek világosan érzi, hogy ez NEKI ROSSZ, és legkésöbb 11-12 évesen úgyis külön kell öket tenni. A kérdésböl az derül ki, hogy van elég szoba - mert eddig is külön voltak, akkor meg minek akarod öket rászoktatni valamire, ami nem tetszik nekik, és pár év múlva úgyis vissza kell csinálni.


Az összes kérdéspontodból az derül ki, hogy a nagynak csak kellemetlenségei vannak ebböl a helyzetböl - ez mire jó!!!!


A kicsi nem esik ki az új ágyból.

2012. aug. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1. 1,5 éves a legkisebb mióta járni tud azóta csak egy kb 5cm magas perem védi a leeséstől (azért h magától is be tudjon menni az ágyába) az ágy maga kb 20 cm magas

eddig még nem esett ki

éjjel szerintem nem fog kiesni ami meg a nappalt illeti ha nem figyel szórakozik akkor lehet


2. gyerekfüggő a dolog ha nyugisan szépen elmagyarázod neki akkor lassan el fogja fogadni a dolgot lehet h 100x is el kell majd mondani neki .-)


3. na persze h buliznak .-)) nálunk is ez volt

este 9-kor lefekvés és alvás de volt h még 10kor ébren voltak mert beszélgettek de volt olyan is mikor 9:10 már mind a kettő mélyen aludt


4. megszokják, nálunk volt h 1 órával tovább aludt a másik, lényeg h csendbe legyenek addig amíg mások alszanak vagy ha felébredt vidd át magadhoz h a másik aludhasson még egy kicsit


nálunk már 3 gyerek alszik egy szobában csak a 1,5 évesem hangoskodik néha de a nagyokat ez nem zavarja átfordul a másik oldalára és alszik tovább


szépen lassan megfogják szokni egymást ne türelmetlenkedj kell nekik is idő h a változásokat elfogadják

lehet h pár hét lehet h kicsit több de a kicsik nagyon jól tudnak alkalmazkodni

2012. aug. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

elsőnek:


pl nálunk a kicsi velem egy szobában aludt most hétvégén került át a nagyokhoz

sajna nincs minden gyereknek külön szobája mert nem akkora a lakásunk és jelen pill nem tudok egy 5 szobás lakást venni


gondolom így van ezzel a kérdező is

erre nem gondoltál még ?

2012. aug. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Így alakult az életünk, mostantól egy szobában kell hogy legyenek, nincs más megoldás, de ezt most nem fejteném ki, hogy miért. Ha lehetett volna, nyilván hagytam volna őket külön szobában, ahogy eddig is, de most már ez van.
2012. aug. 13. 08:11
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én kétévesem sosem esett le az ágyáról, ellenben a 13 éves tegnap a parkettán ébredt :)

Én hagynám őket, hagy dumáljanak elalvás előtt. Hagyj nekik egy kis időt, össze fognak szépen szokni, minden téren.

2012. aug. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az elsö vagyok: bocsánat, de tényleg nem gondoltam arra, hogy megszünt a lehetöség, a kérdésböl nem derült ki, és azt hittem, csak valamiért a kérdezö akarja mindenképpen egybetenni a két gyereket.


HA megszokják, hogy együtt vannak, akkor utána még arra sem fog felébredni egyik sem, ha a másik hangoskodik.

Viszont az esti fecsegést nem tudjátok megszüntetni, ez vele jár.


A nagyobbnak meg esetleg segitene könnyebben lefogadni a helyzetet, ha legalább nappalra lenne egy kis területe, ahol CSAK ö van, meg a saját dolgai.

2012. aug. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Írjatok még tapasztalatokat!

2012. aug. 15. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!