Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem hajlandó a szobatisz...

Miért nem hajlandó a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 éves és 4 hónapos. Hónapok óta próbálkozom vele a szobatisztasággal, idén nyáron hetekig pelus nélkül volt, és mégsincs semmi eredmény! Amikor kisgatyában volt, kivétel nélkül minden alkalommal bepisilt, legfeljebb akkor ment a bilibe, ha én vittem, és ültettem rá, de a cél nem ez lenne. Pedig nem igaz, hogy nem érzi előre, mert például fürdéskor előre felvesz egy pózt, a kezébe fogja a kukiját, és úgy pisil a vízbe, tehát rákészül, tudja, mit fog csinálni. És mégsem.

Olyan szomorú leszek, amikor azt olvasom, hogy a nála sokkal fiatalabb gyerekek egy hét alatt szobatisztává váltak. Akkor ő miért nem? Tudom, most az a divatos magyarázat, hogy "nem érett rá". De 15-20 éve miért volt ennyi idősen már minden gyerek érett? A textilpelus miatt. De a kisgyatya még direktebb, mint a textilpelus. Akkor mégis miért nem megy????

A szüleim szerint régen elképzelhetetlen volt, hogy egy ekkora gyerek pelust hordjon nappalra, és őszintén szólva el is hiszem nekik, hiszen egyébként semmi baj vele, nem kiemelkedően intelligens, de értelmes, ügyes, sőt, önálló kisfiú kisfiú, a kapcsolatunk is nagyon jó. De akkor miért???


2012. aug. 5. 12:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, rettenetesen türelmetlen vagy! Mit számít, ki mit mondd,a z ővé mikor lesz szobatiszta? Figyelj, egy ismerősöm büszkén mondogatta, h bezzeg az ő gyerekei már 2évesen szobatiszták voltak, és hogy már ráültetgette a bilire őket másfél éves koruktól! Aztán 1x elszólta magát, h igen ám, de mindkettő hónapokra visszaesett! Tehát valójában nem voltak érettek a szobatisztaságra!!

Hagyd pelenka nélkül, de ha bemegy a pisi kaki, ne legyél "ideges" emiatt. Mindig mondd el szépen , higgadtan, ha azért van ott a bili, ha abba menjen. Illetve a kedvenc játékát is "megpisltethetitek", h még jobban értse, h a bili nem szobadísz:I) De kitartás kell hozzá és nagy türelem!!

2012. aug. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
sajnos nálunk is ez van :( Mindenki mondja, hogy egyik napról a másikra megoldódik, de addig meg szenvedés van. Ráadásul félek is a dologtól, mert a másik fiam is 3,5 volt, mire szobatiszta lett. Igaz, később kezdtük, mert kistesó született, mikor 2 volt nyáron, és nem akartunk még ezzel is bezavarni neki.
2012. aug. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Tényleg nem lehet erre mást mondani, csak hogy nem érett még rá, türelem!Engem is mindig erre intettek...Ezt a kérdést akár én is írhattam volna 2 hónappal ezelőtt, és ha nem velelm történik el sem hiszem, a kisfiam 2,5 éves, a szó szoros értelmében egyik napról a másikra lett szobatiszta, mindenféle átmenet nélkül!Azt hiszem csütörtöki nap volt.Tudom még szerdán bepisilt, pelenka volt rajta, és nem tudom hogyan de másnap csütörtökön egyszer csak jött oda hozzám, hogy "Anya, pisilni kell!...és levettem róla a pelust megpisiltettem és azóta nincs pelus.Úgyhogy lehet holnapra a te fiad is szobatiszta lesz :-))))
2012. aug. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
"lletve a kedvenc játékát is "megpisltethetitek"" Köszi, ez jó ötlet! Már előre mosolygok, hogyan fog az utánfutós Dupló traktor pisilni. :)
2012. aug. 5. 12:38
 5/11 anonim ***** válasza:
Miért?:) Mi meg brumi macit pisiltettük, meg szintén vmi kedvenc kisautót, és még vizet is öntöttem bele, h "oda pisilt" :) Hát ha a hegy nem megy mohamedhez, érted....:)
2012. aug. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

egyébként a megérés nem azt jelenti, hogy érzie vagy sem, nyilván érzi, hisz ő sem hülye csak kicsi!


akkor érik meg rá, mikor vissza tudja tartani! nyilván nem érett meg rá a fiad és ráadásul nem is épp a legjobb ösztönzést találtad ki.

mikor bepisil mi volt a reakciód? próbltad úgy, hogy bugyit se adsz rá? hagytad, hogy felfedezze a "bepisilést"? mennyire beszél már? egyáltalán le tudja húzni a bugyiját?

2012. aug. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6-os! Mi próbáltuk úgy is, hogy nem volt rajta bugyi, akkor visszatartotta, hiába itattuk. Egy csepp lecsöppent, onnantól kezdve visszatartotta 4 órán keresztül. Igazán makacs gyerek.
2012. aug. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem hagytam bugyi nélkül, mert nem szeretném, hogy egy szál kukiban üldögéljen a legói között például. Meg sokaktól hallottam, hogy amint bugyit adtak rá, a gyerek visszaesett.

Bepisiléskor, bekakiláskor soha nem szidtam meg, akkor adtam vissza rá a pelust, amikor észrevettem, hogy már ideges vagyok miatta.

2012. aug. 5. 12:49
 9/11 anonim ***** válasza:

ez az, le kéne venni a bugyit is!

neki még nagyon nehéz megértenie, hogy miért nem pisilhet be mikor van valami a hátsóján. ráadásul az, hogy visszaadod a pelust, hol meg levesz, pont ezt erősíti benne. le kéne venni róla a bugyit is pár napra, hogy érezze a különbséget, majd ha így sikerül akkor jöhet a bugyi és sokszor elmondani neki, hogy nincs pelus, ez bugyi, ebbe nem pisilünk...

2012. aug. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

1 hónap múlva tölti a 4-et a fiam, és még csak most lett szoba tiszta.

Ugyan úgy mint az egyik válaszoló írta.Pénteken még bepisilt és nem is zavarta, szombaton délelőtt az ágyamra pisilt, este szolt hogy kell bili és azóta soha nem is volt baleset.

Még azon a héten amikor szombaton bilire ült, ha csak megemlitettem a bilit hozzám vágta, a wc- ajtóba kézzel lábbal támaszkodott.


Nekem napközben alapból csak egy polóba van, de ha valamiért adok rá kisgatyát meg rövidnadrágot akkor sincs baj, nem esik vissza.

2012. aug. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!