Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » S. O. S. , teljesen összezavar...

S. O. S. , teljesen összezavarodtam, abbahagyjuk a szobatisztaságra szoktatást vagy folytassuk?

Figyelt kérdés
3 hete kezdtük. A második héten már volt olyan nap, amikor szinte minden alkalommal szólt, hogy jön a pisi és rohant a wc-hez vagy a bilihez, saját maga kiöntötte a wc-be, vagy ha a wc-n ülve pisilt, kérte, hogy menjek ki. Egyedül lehúzta, kezet mosott. Közben persze voltak balesetek (a kaki mindig a bugyiba ment), de egyfajta fejlődést vettem észre. Aztán egy ilyen sikeres nap után másnap szinte minden egyes alkalommal a szőnyegre pisilt vagy kiment az erkélyre, felmászott a padra és oda pisilt, majd szólt, hogy "Anya, pisiltem". És azóta egyre rosszabb. Ma például összesen egyszer pisilt a wc-be, a többi mind úgy zajlott, hogy megállt, elengedte és csak nézte, majd kiabált, hogy "Anya, megjött a pisi". Lassan nincs olyan terület a szőnyegen, ahová ne pisilt volna. Mondtunk már neki sok mindent "Nagyfiúk már a bilibe és a wc-be pisilnek", "Semmi baj, de legközelebb ide a bilibe pisilj", dicsértük, a férjem tegnap már mondta neki, hogy ha nem a szőnyegre fog pisilni, hanem elmegy a wc-re vagy bilibe pisil, akkor megveszi neki azt a kisvonatot, amit szeretne. Ha kérdezzük, hogy hová pisilnek a nagyfiúk, mondja, hogy a wc-be meg a bilibe és mondogatja, hogy ő már nagyfiú. De gyakorlatilag az elmúlt hét tiszta kudarc. Pedig olyan szépen indult az egész és teljesen bíztam is a dologban, mert olyan értelmes a kisfiam, sokszor le is döbbenek, mint egy 5-6 éves (mások is mondták már). Ma már úgy voltam vele, hogy holnaptól visszaadom rá a pelenkát, mert ennek így nem látom semmi értelmét, hogy naponta 10-szer cseréljünk bugyit. Mit tegyek? Nem mondom, hogy mostanra nem lettünk frusztráltak (igen, tudom, a gyerekek megérzik), de hát nem értem, mi történik. Férjem párszor kérdezgette, hogy "Miért pisilsz a szőnyegre?" Ma leguggoltam elé, megfogtam a kezét és ingerültebben mondtam neki, hogy "Miért pisilsz a bugyidba? Miért nem mész a wc-be vagy a bilihez? Olyan ügyes voltál már, tudod, hogyan kell a wc-be pisilni, nagyfiú vagy." De persze, semmi. Utána is bepisilt. Van ahol hasonló esetben azt olvasom, hogy még nem érett rá, és vissza kell adni a pelust, máshol azt olvasom, hogy isten ments visszaadni, mert csak összezavarodik. Hát, most már én is összezavarodtam. Mit csináljak?
2012. aug. 6. 21:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy mennyi idős.

Nehéz kérdés. Az a baj, hogy ti is ingerültek vagytok már. De ez egy folyamat. Ismerkedik a testével, az ingerekkel. Ne adj rá gatyót, hátha úgy jobban megy, hogy nem kell még azzal is bajlódnia, hogy le kell húzni. A bili legyen mindig szem előtt (nekünk ezért is volt 2).

Ha így sem megy, akkor 2-3 hétre visszaadnám a pelust, főleg, hogy ti is lenyugodjatok. Nem kell erőltetni a témát, ne is hozzátok szóba. Persze csak ha ő is akarja. Meg kell tőle is kérdezni, hogy mit szeretne. Ha nem szeretné a pelust, akkor bizony szólnia kell.

2012. aug. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ, júniusban volt 2,5 éves. Volt már bugyi nélkül is, az se segített (mondjuk annyira nem vagyok híve, hogy így ücsörögjön a szőnyegen, a játékain). Hát, akkor lehet, hogy holnap újra pelusozunk. Ja, tény, hogy mostanra a nyugalmunk, türelmünk megtépázódott, de legfőképp attól, hogy nem értjük, miért így történik. Köszi még egyszer, jó éjszakát!
2012. aug. 6. 22:22
 3/10 Dozsejodi válasza:

Szia!


Ne aggódj nálunk is volt ilyen időszak,én i sokat próbálkoztam aztán végül vissza adtam a pelust a fiamra,egy hétig pelusozott aztán teljesen leszokott róla júli 15 óta szobatiszta,és ha megyünk autóval valahova akkor előtte pisil és simán tudja tartani ,ha meg kell neki csak letolja a gatyót és mondja hogy pipi!2,5 éves!Én már tavaly nyáron is próbálokztam hátha de akkor még korai volt remélemtem hogy szeptemberre sikerül,csak ugye még nem ágy tiszta,éjjelre még kell rá,meg este is iszik ha felébred!kitartás,és sok türelem!Én úgy csaltam,hogy vittem be a wc-re egy újságot amibe autók meg játékok vannak,és csak ott lehetett nézegetni,lehet ez vált be!

2012. aug. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Még az jutott eszembe, hogy bugyipelust próbáltátok? Abba nem gond, ha bemegy, de könnyebb is lehúzni. Vagy vannak azok a leszoktató bugyik, ami kívülről olyan, mint egy rendes bugyi, de belül van egy betét benne, így nem gond, ha bepisil. De ha nagyon nem akarja a pelus nélküliséget, akkor adjátok vissza rá. Azt írod, hogy okos, értelmes, akkor kérdezzétek meg nyugodtan, hogy ő mit szeretne. Aztán türelem, és kitartás. Jó éjt!
2012. aug. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Dozsejodi válasza:
Most nézem ,akkor egy idősek a gyerkőcök nekem is júniban volt 2,5!2009.12.16 született de nekünk még a beszéd van lemaradva ,bár az utóbbi 2 hónapban már sokat fejlődött!
2012. aug. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

szintén decemberi kisfiú :D

mi elég korán kezdtük, márciusban, szóval már túl vagyunk ezen a húzós időszakon :)


ez a dac, nálunk 3 hét volt! rájött, hogy ez már mindig így lesz, és mennyivel könnyebb a pelus... ha visszaadod rá, ő nyer, és még sok csattok lesz! ha nem adod vissza akkor meg húzós pár nap vár rátok, aztán rájön, hogy nincs mit tenni.

nálunk akkor lett végül pont az i-n mikor már nagyon ideges voltam emiatt az egész világra és csak éjszakra adtam rá pelust. legnagyobb meglepetésemre nem volt baleset alvásnál (azóta 2x volt összesen mert nagyon mélyen aludt), meg egyébként se.

féltem játszótéren, bevásárlóközpontban, de úgy látszik a fiamat összezavarta, hogy hol van, hol nincs.

így tiszta lett neki, hogy ez van :)

2012. aug. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

akarom írni, sok csatátok lesz


nem csatt... :DDDD

2012. aug. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindnyájatoknak a megnyugtató válaszokat, sokat segített! Sajnos csak most tudom megköszönni és egyben válaszolni mindenkinek. Igen, bugyipelust is próbáltuk már. Kisfiam december 7-i, gratulálok a másik decemberi picurhoz! :)

Lesz, ami lesz, visszaadtam a pelust (bugyipelus) és mondtam neki, hogy miért adtam vissza és hogy szóljon, ha szeretne wc-be vagy bilibe pisilni (erre rögtön mondta, hogy "nem pisilünk bilibe")vagy ha zavarja a pelus. Várok még, aztán meglátom. Közben egy ismerősömet is megkérdeztem, ő teljesen ugyanígy járt a kisfiával, visszaadta rá a pelenkát, aztán pont ovikezdés előtt 1 héttel a kisfiú maga kérte, hogy vegyék le a pelust. Biztosan mi is eljutunk egy ilyen ponthoz előbb vagy utóbb. Most már valamivel nyugodtabb vagyok. Köszönöm még egyszer mindenkinek!

2012. aug. 7. 17:31
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia! Ebben az esetben visszadnám rá a pelust. Majd szól, ha bilibe vagy wc-be szeretne pisilni.

Az én lányom kb. 1 hónapja a pisit wc-be, bilibe intézi, de a kakáláshoz pelust kér. Az elején gyönyörűen ment az is bilibe, de aztán történt vele valami. :(

Szól ő kaka előtt, tudja is tartani. Megkérdezem, hogy hova kellene kakálni? Tudja, hogy a bilibe, de mégis kéri a pelust. Inkább ráadom, mert nem akarom, hogy visszatartsa.

Ja, és a válasza a kérdésre, hogy: Miért nem a bilibe kakál?

- Azért, mert ő csak állva tud kakálni. :-)

Na, erre varrjál gombot! Zsebben a válasz! :-))


Ne nyaggasd a bilivel, de legyen szem előtt. Néha megemlítheted neki, hogy abba pisiljen, de ne ez legyen az állandó téma. Szerintem fog ő szólni magától.

2012. aug. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!! Nagyon hasznos volt a válaszod!! Hat, igen, nagyon fifikásak ezek a kis manók! :))) Sok sikert a kaka hadművelethez! :)
2012. aug. 9. 00:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!