Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem érett még a szobatisztaság...

Nem érett még a szobatisztaságra, vagy minden kezdet ilyen?

Figyelt kérdés

Fiam márciusban lett két éves, gondoltam, leveszem róla a pelust, majdcsak hozzászokik, hogy wc-re kell járni. Több ilyen sztorit olvastam, hogy így csinálták és néhány durva hét után hozzászokott a gyerkőc.

Szóval levettük a pelust, elmentünk wc-re, erőlködött, ki is jött egy kis pisi. Gondoltam szuper, ha ennyire nincs mit pisilni, akkor kb. egy óra múlva elmegyünk megint wc-re és megint kipréseljük az addigiakat.

Nos, a következő húsz percben KÉTSZER pisilt be! Sógornőm szerint ez egyértelmű jele annak, hogy egyáltalán semennyi pisit nem tud visszatartani, nem érdemes még próbálkozni a szobatisztasággal. Nem tudom...

Ti mit gondoltok?


2012. aug. 10. 11:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Csak leírom,hogy nálunk hogy történt.Az én kisfiam január végén volt 2.

Tavaly ősszel kezdtük, én is levettem róla a pelust.Semmire sem mentünk,hiába figyeltem,vittem a WC-re.Megvárta amíg fél pillanatra elfordulok,azonnal bepisilt.2-3 napig csináltuk,utána 1 hónapig hagytam,majd kezdtük előröl.Így ment fél évig.

Aztán márciusban egyik nap szólt,hogy pisilni kell.Pisilt is,másnap már szólt,hogy kakilni kell.Egy hét alatt szobatiszta lett éjszakára is.Azóta mg csak véletlenül sem pisil-kakil be.

Meg kell érnie rá,nem tudod erőltetni.Türelmesnek kell lenni.

2012. aug. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

össze teszem a két kezem, hogy az én fiaim ilyen leleményesek voltak. Másfél évesen mindkettő megunta a pelust,(nyár volt) igaz, hogy eleinte a szőnyegre, meg a padólra ment a pisi- kaki, de aztán napjában többször ráültettem őket a bilire, (etetés, olvasás ott zajlott ilyenkor), és nagyon örvendeztünk, ha valami sikerült a bilibe.

Ne add fel. Találj ki valami "ürügyet" amivel tovább a bilin tarthatod.

2012. aug. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 fotucsok ***** válasza:

Ennek ez a rendje. Minden gyerek - még aki megérett rá - az is eleinte össze-vissza pisil. Napjában 8szor alsógatyacsere, és pisifelmosás. Ezért szokták nyáron kezdeni. Én júliusban kezdtem és szept elejére szobatiszta lett, de úgy éreztem sosem lesz az.


Akkor érett meg rá szerintem, hogy ha ráülteted a bilire, és kéred pisiljen, és oda tud összpontosítani és pisil. De ettől függetlenül, ő maga még nem fog ráülni.

Az sem jó, ha fél óránként ülteted rá, mert akkor rászokatod arra, hogy ő maga ne figyeljen rá, hisz anya majd szól, hogy mikor.


Mikor látod, hogy jön a pisi, gyorsan ültesd rá a bilire, és előbb utóbb rájön ő,hogy mi a rend, de eleinte olyan mintha semmit nem érne az igyekezeted.


Amíg a jó idő engedi próbálkozz, és ha nem lesz eredménye, ott a jövő nyár.

2012. aug. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!