Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Érdemes így folytatni? (szobat...

Érdemes így folytatni? (szobatisztasági kérdés)

Figyelt kérdés

2 éves és 5 hónapos. Ma reggel levettem a pelust és csak alváshoz adtam rá vissza. Eddig nem is tudom pontosan, hétszer vagy nyolcszor pisilt be! Megy ő a wc-be, nyomja is, jön is a pisi, de utána 10 perccel megint bepisil a nadrágba. Ha kérdezem, mondja, hogy a wc-be kell pisilni, és hogy szólni fog.

Lehetséges, hogy még mindig nem érett a záróizma, hogy legalább valamennyi pisit benttartson? Vagy ha folytatjuk, minden nap jobb lesz?


2012. aug. 13. 14:58
 1/4 A kérdező kommentje:

Közben visszaadtam rá a pelust. Amíg leírtam a kérdést, kétszer pisilt be! Ennyi nadrág nincs már a világon sem! Az összes kint szárad, kettő még most várja, hogy kimossam.

Azért a kérdésem továbbra is áll!

2012. aug. 13. 15:00
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát, ha sokat bepisil mióta levettétek, akkor lehet, hogy még nem érett rá. Én először 2 évesen próbálkoztam meg a szobatisztasággal, de teljes kudarcba fulladt, már az első órában csugott mindenfelé a pisi. Aztán ovi előtt pár hónappal újra megpróbálkoztunk vele és onnantól kezdve egyetlen baleset sem volt, még éjszaka sem. Lehet, hogy megéri még várni, ha ez csak az első napotok és újra próbálkozni vele pár hónap eltelte után (vagy hamarabb, ha ő kéri külön).
2012. aug. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ugyanezt csinálja. De érdekes, ha meztelenül van, minden gond nélkül megy a bilire, de ha már egy kis bugyi van rajta, akkor már becsurog. De néha a pelenkáját is letépi magáról, hogy ő most a bilibe fog pisilni, kakilni. A lányomnál a leszoktató bugyipelenka vált be. Azt hiszem a fiamnál is ezt fogom megpróbálni.
2012. aug. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tényleg, ez jó ötlet! Holnap megnézem, mit csinál meztelenül. A leszoktató pelus is jó ötlet, el is felejtettem már, hogy van olyan is! Köszi szépen! :)
2012. aug. 13. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!