Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A szobatisztaságra nevelést...

A szobatisztaságra nevelést ősszel és télen is lehet folytatni, vagy csak meleg időben?

Figyelt kérdés
másfél éves a kisfiam,de még nem lett a nyáron szobatiszta,wc-be pisil,de csak ha én rá ültetem,még nem szól,még nem is érzi ha jön a pisi,de most abba kell hagynom szerintetek,vagy azért mert hűvösebb lett még van esély arra hogy idén már szobatiszta lesz.Van akinek a gyereke télen lett az?
2010. aug. 26. 07:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Másfél évesen még korai a szobatisztaságra szoktatás. Madj tavasszal próbálkozz újra vele. Akkor mát talán érti is,hogy mit akarsz tőle. Az erőltetés több bajt okoz,mint hasznot.
2010. aug. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
szó sincs erőltetésről.ő választotta a wc-t,ő akart oda pisilni,és szívesen is ül rá.Szerintem egyáltalán nem korai a másfél év az elkezdésre,próbálkozásra,nem gondoltam hogy 3 hét alatt szobatiszta lesz,de a kérdés nem erről szólt.léci arra válaszolj ha tudsz.Köszi
2010. aug. 26. 08:26
 3/15 anonim ***** válasza:

Ne, haragudj, nem értelek. Az első válaszolónak teljesen igaza van, még ha nem is konkrétan a kérdésre válaszolt.

De hogy próbálod szoktatni? Nincs rajta pela és ha úgy jön ki bugyiba, nadrágba pisil? Ezek szerint a felfázástól félsz?

Vagy van rajta pela és időként ráülteted a wc-re? Mert akkor miért ne próbálkozhatnál ősszel, télen is? Csak tényleg nincs semmi értelme, te magad írod, hogy még nem érzi. Akkor meg minek???


És persze, van gyerek, aki télen lett szobatiszta, de csak azért, mert ő éppen akkorra érett meg rá.


Türelem! Nem vagytok lemaradva semmiről.

2010. aug. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
A nagyobbik fiam ősszel volt két éves,akkor döntött úgy egy nap,h nem kell több pelus.Azóta szobatiszta-tehát igen,lehet ősszel és télen is szobatisztaságra szoktatni.De ha 1,5 éves,és magától nem sikerült eddig,akkor én is pihentetném a dolgot.Szerintem nem sok értelme van hónapokig folyton figyelmeztetni,mert ha valóban érett rá,akkor magától is menni fog.
2010. aug. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
az első lányom karácsonykor lett szobatiszta. anyukám ráültette a bilire csak úgy, és produkált, aztán még és még, nagyon tetszett neki. rá pár napra kakilt is bele. 21 hónapos volt ekkor.
2010. aug. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
igen,nincs rajta pelus,mert leszedi.igedesítí.szólni még nem szól,ha pislinie kell, fogdossa,vagy mutassa a nadrágot.igen,attól félek,hogy már nincs olyan meleg és pelus nélkül felfázna.nadrág van rajta.de köszönöm a kérdésemre a válaszokat.
2010. aug. 26. 10:35
 7/15 A kérdező kommentje:
konkrétan 20 hónapos,ugy hogy nem hiszem hogy annyira pici lenne.
2010. aug. 26. 10:36
 8/15 anonim ***** válasza:

szia!Ne foglalkozz velük,nem pici.Az én kislányom 18 hónapos volt,hogy nem engedte magát bepelusozni,egyszerűen sírt,hogy ne,meg hogy nagylány vagyok.Én meg nem adtam rá.Eleinte simán bepisilt,nem foglalkozott vele,aztán utána elkezdte,hogy hol szólt,hol nem.Én meg állandóan kérdezgettem tőle,és megszokta,és mindig várta,hogy mikor kérdezem meg.Aztán nem kérdeztem,akkor utána pár napig bepisilt,és utána folyamatosan elkezdett szólni.Igaz volt,hogy a nagy játék hevében akkor szólt,mikor már elkezdett folyni,de ezt folyamatosan elhagyta.És érett volt rá,ebben biztos vagyok,mivel már folyékonyan beszélt,el tudtas mondani,hogy mit akar,és ha megemlítettem neki a pelust,már sírt,hogy nem kell,nagylány vagyok,bilibe pisilek.De ha érett is,akkor is meg kell tanulni aranyomnak,hogy hogyan kell bilibe pisilni,mikor szóljon.Nem megy az egyik percről a másikra.Ja,amugy most már 23 hónapos,és kb három hónapja olyan ügyes,hogy simán vissza is tudja tartani akár fél órát is,ha ébb buszozunk,vagy valami miatt nem tud egyszerre pisilni,mert olyan helyen vagyunk.Szóval nem korai.

A kérdésre:szerintem ne add rá vissza,persze,hogy lehet hűvösebben is folytatni.Max szoktasd hozzá,hogy a földre nem ül le,hanem csak a szőnyegre,vagy kispárnára,és akkor nem kell félned attól,hogy felfázik.Én is ezt csináltam.Kinnt meg nem ülünk le,nehogy felfázzon,hanem kinnt csak guggolunk.És még tetszik is neki.

Az eddigiekkel meg ne foglalkozz,akik azt mondják,hogy pici,mert igen is lehet érett rá egy másfél éves.Azért,mert az övék nem érett meg rá ennyi idősen,csak 3 évesen,azért nem kell álltalánosítani,még ha rosszul is esik nekik,hogy más gyerek érettebb ebből a szempontból.

Bocsi,de ezért nagyon mérges tudok lenni.

Ha van még kérdésed ezzel kapcsolatban,nyugodtan írj privit.

2010. aug. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Kedves "ne foglalkozz velük".Miből gondolod,h itt bárki is irigykedne?Pláne,ki szólt le TÉGED,honnan veszed,h te leszólhatsz másokat vagy más gyerekét?A kedves kérdező azt írta,h nem érzi és nem szól a kisfiú.Aztán mást írt,úgyh csak ő tudja mi az igazság,mi az első állítására válaszoltunk.A kutya nem irigykedik rá vagy rád,minden gyerekem a megfelelő időben,pár nap alatt lett szobatiszta,én aztán nem fogok a párnámba zokogni,mert másé két hónappal előbb,örüljön neki nyugodtan.De azért jobb ha tudod,ez nem a szülő érdeme-az enyém sem,de a tiéd sem-,gyerekfüggő ki mikor érik meg rá.
2010. aug. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
köszi,igen tényleg mindenki azzal volt elfoglalva hogy pici még.dehogy pici.a kérdésre vártam választ,nem pedig oktatást.szerintem tök egyszerű volt.viszont tényleg nem a mi érdemünk,függ ez tőle is.de próbálkozni csak lehet.
2010. aug. 26. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!