Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Létezik bevált módszer arra,...

Létezik bevált módszer arra, h egy 4 éves gyerek visszaszokjon a saját szobájába/ágyába?

Figyelt kérdés

Egy hónapja minden éjjel megjelenik a kislányunk a szobánkban, járkálgat, leül az ágyunk szélére mindaddig, amíg észre nem vesszük. Nem szól, nem fekszik be közénk.

Pár napig visszahordoztam a helyére, de azonnal jött is utánam. A végén már nem is akart visszamenni sem. Szégyenszemre feladtam.

Most ott tartunk, h amikor megjelenik éjjel(változó: van, h 10-kor, van, h 1-kor), veszem elő a matracot, és azon édesdeden alszik reggelig.

Régóta egyedül aludt (el is)a saját szobájában. Az ég leszakadhatott, sem volt gond neki.

Szerintem a szervezete teljesen ráállt az éjjeli ébredésre, és mivel este úgy alszik el, h mellette ülök, ha felébred, és nem talál ott, már indul is. Főleg,mert kapja a matracot. Tudom, h már azzal el van rontva, h este nem alszik már el egyedül.

Kb. két éve is volt ilyen időszakunk(5hét). Minden éjszaka 3-4 órát fenn volt, csak sírt, nem akart aludni. (Most akarna, nagyon is!)Mindent kipróbáltunk, eredménytelenül. Végül itt olvastam a sírni hagyás módszeréről(Aludj jól, gyermekem), amiről azt gondoltam, mennyire durva. Három nap alatt rendeződött minden, idáig elaludt egyedül, aludt egész éjjel, gond nélkül. A legtermészetesebbé vált számára az egyedül alvás.

Ismertek vmilyen kipróbált módszert a problémánkra? Vagy mit javasoltok, mit tegyünk?


2012. aug. 13. 21:49
 1/1 anonim ***** válasza:
Nálunk ilyen probléma nincsen van egy alacsonyabb ágy nekünk és hozzá van tolva a kiságyához és egy ágy támla választ csak el tőle. De mindig mondjuk neki menny fel aludni a helyedre és felmegy amikor nem akkor lenn szeretne aludni akkor ha el aludt felteszem de nálunk csak az a baj hogy a déli alvás este 5-6-7 óra fele van neki attól függ hogy fárad el , és alszik max 1 órát és utána addig le sem fekszik éjfélig amíg mi is fenn vagyunk.
2012. aug. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!