Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két éves korban már alkalmazha...

Két éves korban már alkalmazható a büntipont (szuperdada)? Bevált már valamelyikőtöknek ez a módszer?

Figyelt kérdés
2012. márc. 27. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Nallunk az valt be, hogy a jo magaviseletert kap egy kis matricat a matrica albumba. Vettem 900Ft-ert egy 500db-os autos matrica csomagot mert szereti az autokat es vettem egy 100db-os mickey mouse matrica csomagot. Ez kitart akkar 2 evig is. :) Ha ugyes, szepen megmossa a fogat este (mert nallunk ezzel gondok voltak), osszeszedi este a jatekait, eszik anlekul, hogy a kajat a falhoz csapkodja (sanos ez is nagy gond volt nallunk) akkor lefekves elott kap egy matricat az albumba. Annyira imadja az albumot, hogy mindenhova vinni kell es multkor edesanyamnak is mutogatta, hogy neki mar mennyi autoja van. Szoval mi inkabb a jot "jutalmazzuk" es nallunk ez bevallt. Ha rosszalkodik vagy nem akar fogat mosni akkor sem azt mondjuk, hogy most rossz vagy nem kapsz matricat, hanem csak siman megkerdezzuk, hogy szeretne matricat az albumaba. Ettol egybol elmosolyodik es ugyesen megmossa a fogat. 25 honapos
2012. márc. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De aranyos!

Ezt kipróbálom!

Csak annyi a kérdésem, minden kötözködés nélkül, hogy nem válik-e követelőzővé ezáltal? Szóval, hogyha jól viselkedik, megjutalmazod. Persze nem most, hanem később, pl suliban majd, "pirosat kaptam, kérek érte pénzt". Tudom, ez így egy kicsit abszurd, de érted a lényegét?

És egy nap egy matrica, vagy mindig, mikor ügyesen elvégzi a teendőket?

Ez jó ötlet most nekem a bilizéshez, mert mindig vonyít, ha rá akarom ültetni, akár a bilire, akár a wc szűkítőre :)

2012. márc. 27. 14:01
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ranschburg szerint nagyon rossz ötlet tárgyjutalomban részesíteni a gyereket! Arra kell megtanítani, hogy magának a teljesítménynek örüljön, az ehhez kapocsolódó jó érzének, meg annak, hogy örömöt szerez a szüleinek is.

Egyébként a szuperdada sorozatból sok mindent láttam, de igazán jó ötletet még soha. A teljesen extrém esetekhez bejövős lehet a módszerük, de azért valljuk be, olyan agyament család nem sok van, mint amit a képernyőn látni lehet...

Kell dicsérni, kell példát mutatni, s néha előfordul, hogy kell kicsit veszekedni vagy épp popsira csapni. A büntipontnak nem sok értelmét látom - amíg kicsi a gyerek, max. megutálja a lakás azon pontját, ha meg már nagyobb, akkor nem foglalkozik vele.

Meg kell értetni a gyerekkel, hogy mit csinált rosszul, adni kell lehetőséget, hogy helyrehozza a hibát és ennyi. Ez megy büntipont nélkül is.

2012. márc. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Első válaszoló,ilyen matricákat hol tudok venni?
2012. márc. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem találtam matricát (csak elég horror áron), de régi újságokból vagdostam ki egy csomó autós képet, és azokat ragasztgatjuk be egy füzetbe :) Már 2 napja hiszti nélkül ráül a WC-re :)
2012. márc. 31. 08:44
 6/6 anonim ***** válasza:

"Meg kell értetni a gyerekkel, hogy mit csinált rosszul, adni kell lehetőséget, hogy helyrehozza a hibát és ennyi."

És ha nem hozza helyre a hibát azt hogy szankcionálod? Tehát ha a rossz viselkedésformára figyelmezteted,de saját belátásából nem hagyja abba/nem változtat,akkor bünti nélkül hogyan kezeled? Köszönöm! (Tényleg érdekel.)

Emellett a tárgyjutalmat mivel váltanád föl? Mert Én is minden kötözködés nélkül kérdezem,nem azt tanulja ebből a gyerek,hogy csak a jutalomért tegyen jót?

Köszönöm!

2012. nov. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!