Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan altatjátok 2 éves...

Hogyan altatjátok 2 éves gyermeketeket? És hogyan alszik?

Figyelt kérdés
Nekem van,hogy egy héten csak pl. 3 napot alszik du.A védőnő szerint dackorszak jöhetett el!?
2012. aug. 15. 08:05
 1/10 anonim ***** válasza:

alvás nem alvásnak semmi köze a dackorszaknak már elnézést!!


lehet nem elég fáradt illetve böven kipiheni magát éjjel s nem kell nappal aludnia

2012. aug. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én sajnos már dolgozom, apukája van Vele otthon. Hétköznap ebéd után kb. fél1 - 3, fél4-ig alszik. Beviszi a szobájába, lefekszik, cumi, alváshoz szükséges "barátai" (2-3 darab+néha "útközben" felkap ezt az, és azt mindenképpen vinni kell, volt már játékzongora, játékedény stb...)puszi, és kijön.


Ez hétvégén annyiban változik, hogy Én is ledőlök vele, ilyenkor együtt alszunk.


Este mindíg én fektetem. Fürdés, pizsama, félhomályban ölembe bújva megissza a tápszerét, esti ima. Lefektetem az ágyba, kéri a kis alvótársait+a cumit (csak alváshoz "kell")adok Neki sok-sok puszit, jó éjt kívánok és kijövők. Ennyi. Szerencsére.

2012. aug. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

elsö vagyok


Délben takro cumi egy játék inni valo bekisérem a szobájába adok puszit betakarom és alszik


este 9 kor villanyoltás elötte egy órás mese olvasás

odafekszem megsimizem fél perc s alszik

2012. aug. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szintén 2 évesem van, de szerencsére nem gond az alvás. Beviszem a szobába, kap egy üveg tápszert, kezébe veszi a 3(!) cumiját, megpuszilgatom és mondom, hogy jó pihenést szép álmokat. Becsukja a szemét és alszik. Este ugyanez, csak akkor még mese is van, meg jóéjtpuszi a tesónak és apának.
2012. aug. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam két éves lesz egy hónap múlva. Délelőtt is délután is alszik még másfél- két órát. Igényli is szóval nem tudom kihagyni, mert akkor nagyon nagyon nyűgös. Ölbe veszem, beteszem a kiságyba, megpuszilgatom, megkapja a cumiját és a cumisüvegét és szépen elalszik. Van hogy hallom hogy még matat egy sort, de nem tart sokáig. Este is ugyanez a menet, pancsi és vacsi után, csak akkor van még ének meg mese.
2012. aug. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Két éves szépen alszik minden nap másfél órát, hajszál pontosan :-). A baj, hogy kizárólag cicivel hajlandó aludni, nagyon nehezen tudom levátlasztani!
2012. aug. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én két éves fiam délután cirka 2 órát alszik, este 8-kor fektetjük, alszik 7-ig. Mindkét esetben cumival, és két kutyussal alszik.


Délután megpuszilom,beteszem a kiságyba, betakarom, aztán köszönünk egymásnak és rázárom az ajtót.

Este ugyanez a menetrend, mesével kiegészítve, és mielőtt lefekszem, bemegyek hozzá, újra betakarom, ha hideg van bezárom az ablakot, és előkerítem valahonnan a cumit. Éjjel nyitva van a szoba ajtaja, hogy szellőzzön.


30 perc kell neki, hogy elaludjon, addig a kutyusokkal csacsog. Én ez idő alatt olvasok, vagy netezek, aztán ha van még dolgom, azt megcsinálom.



Neki még nem volt olyan, hogy nem aludt volna délután, nem is bírná ki anélkül az egész napot.

2012. aug. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

21 hónapos, délben bemegyünk a szobájába, sorra veszi a ksi állatkáit, legalább 3, + a tente takaró(wellsoft pihe puha, képes volt a 40 fokban is azt ölelgetni, és úgy aludni)puszi,cumi és elalszik egyedül. Kb 3 után kel kicsivel.


Este ugyanez, anniy különbséggel,hogy fürdés után tejet megissza,addig mellé dőlök a kanapére, utána átsétál a saját ágyához, és alszik. Este fél9től reggel 8ig

2012. aug. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Délután először lefektetem a húgát, előtte szólok a nagynak (2 éves múlt), hogy utána ő következik. Visszajövök, ő még alkudozik, hogy nem akar aludni, az ölemben még sír, de amikor szólok, hogy a húga már alszik és nem szabad kiabálni, abbahagyja. Felviszem, leteszem az ágyába, elmondjuk egymásnak, hogy pápá, moi, puszi, szeretlek, én kijövök és onnantól csend.

Ugyanez a szitu este is, csak akkor az apja viszi fel. Délben 12-től alszik kb. 2-3-ig, éjszaka 10-től 7-ig.

2012. aug. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom koránkelő típus, így délelőtt 10-11 körülre már elfárad annyira, hogy el tudjon aludni. Nagyon szeret a hintájában elaludni (Little Tikes magastámlás, nagyon kényelmes neki), alvós zenéjét hallgatjuk közben, ha elbóbiskolt, át lehet tenni az ágyába. Előfordul, hogy nem akar hintázni, olyankor besötétítek a szobában, viszünk 1-2 dolgot magunkkal (alvós maciját és nyuszit + takarót, vizet kötelező), elmondom, hogy most alszunk, odafekszem mellé. Általában ilyenkor lefutjuk a kötelező köröket, hogy "nem", "de", ezután megnyugszik, és fordul aludni. Este nincs ilyen gond, 7 és 8 között alszik el, odafekszem mellé, beszélgetünk még egy kicsit vagy énekelek neki, és alszik. Néhányszor behívja az apját, de igazából nem akar tőle semmit, ez szokott még az esti rutinja lenni. Hamar elalszik. Valamennyire összefügg a dackorszakkal szerintem az alvás is, mert a lányom mostanában mindennel ellenkezik, a hintával is, pedig az a kedvenc időtöltése itthon és a játszótéren is, egyszerűen imád hintázni. De mostanában bármit mondok vagy ajánlok, a válasz mindenre "nem". Ha nagyon fáradt, mint ahogy ma is volt, elalvás előtt lefeküdt a földre sírdogálni, hogy "nem, nem, nem". Aztán a fáradtság csak győz.


Próbálj meg nyugodt körülményeket teremteni az alváshoz, hogy kellően el tudjon lazulni.

2012. aug. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!