Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire ragaszkodtok a...

Mennyire ragaszkodtok a hiszti/rosszalkodás/bünti szabályaihoz betegség eseténe? Miért van az, hogy ha a másfél évesem beteg, akkor még "gonoszabb"?

Figyelt kérdés
Mielőtt bárki támadna, azért tettem idézőjelbe, hogy a gonoszságot nem kell szó szerint venni. Viszont mostanában amúgy is sportot űz abból, hogy direkt rosszalkodjon, de így most kezd már elviselhetetlenné válni szegénykém. Pl. adok neki inni, kiborítja. Kitisztítanám az orrát, üt, vág, ordít, és még sorolhatnám. Tapasztalatokra, ötletekre lennék kíváncsi.
2012. ápr. 18. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Èn nem tapasztaltam, hogy betegséggel össze függene.

Lányom hisztis, de ezek a hiszti korszakok jönnek mennek.

Másfél éves , egy hónapja volt beteg, de nem volt hisztisebb mint szokott.

2012. ápr. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én ha beteg a gyerek nem szoktam büntetni van elég baja amúgy is...de hozzátenném ritkán beteg másrészt inkább olyan típus hogy ha beteg pont hogy sokkal "rendesebb" nyugodt csendes elfekszik inkább...
2012. ápr. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vannak dolgok (pl. a csapkodás, üt-vág kategória ide tartozik) amit akkor is büntetek, ha beteg. Különben az tudatosodik benne, hogy betegen mindent szabad.
2012. ápr. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3.5 és 2 évesek. Betegen nekem hisztisebbek, viszont kissé toleránsabb vagyok velük ilyenkor. Persze egymást bántani, veszélyes dolgokat tenni persze ilyenkor sem szabad, de azt mondjuk megértem, hogy pl cefetül érzi magát mert lázas és ezért türelmetlenebb.

Én ilyenkor is inkább próbálom elterelni a figyelmét, hogy kizökkenjen az éppen nemakarom-azértismegcsinélom körből. Legyen ez akár egy "kincs"amit addig nem vettem elő és most megnézhetik, vagy egy spontán játék amivel levezetik a feszültséget, vagy csak a füttyögő vonat amit megbámulunk az ablakban - akármi, ami kapóra jöhet. Ez egészséges-hisztiknél is beválik általában. De ha betegek, akkor tudom, hogy ők nagyon kivannak és lenyelem a mérgemet, duplán lenyelem, mert tudom, hogy az csak még rosszabb útra visz, ha én is felhergelem magamat.

De amúgy izgi, mert valahogy mindig egyszerre betegek, én meg örökké azon egyensúlyozok, hogy éppen melyiknek van nagyobb szüksége rám :S

2012. ápr. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!