Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Benneteket nem idegesít ha...

Benneteket nem idegesít ha szó nélkül adnak az utcán vagy boltban a megkérdezésed nélkül valami édességet a gyereknek?

Figyelt kérdés

velem számtalanszor előfordul.

kislányom 2 éves,én úgy vagyok vele hogy előbb megkérdezem az anyukát hogy SZABAD-E ADNI A GYEREKNEK..

sokszor volt hogy elfordultam venni ezt azt mire odanéztem már evett valamit a gyerek és vigyorgott a boltos.


azért illenék megkérdezni nem??

és ha valami allergiája van és nem ehet az meg szó nélkül odaadja????


mi van ilyenkor? sok gyerek tejcukor érzékeny és most egy kapott csokitól hívjunk rohammentőt mert nem kérdezték meg az anyukát előtte hogy megkínálhatom a gyereket???


miért nem lehet megkérdezni???



2012. aug. 16. 19:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Idegesítene, de szerencsére még nem történt ilyen. Olyan volt már, hogy kapott párizsit a húspultnál, de ilyenkor egyrészt követelte :) másrészt megkérdezte az eladó, hogy kaphat-e.

Ha csak úgy kapna bármit az zavarna.

2012. aug. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%

rohammentő:DD

Túlságosan félted. De egyébként igazad van.

2012. aug. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
Az én fiam pl tejallergiás. Én amúgy is igyekszem mellőzni a fölösleges cukrot az étrendjéből, így hogy tejallergiás meg alapból kiesik egy csomó minden. Én ilyet még nem tapasztaltam, de mostantól nagyon résen leszek ha boltba megyünk. Engem felháborítana, és nem csak az allergia miatt...
2012. aug. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

persze a rohammentő túlzás meg nem is beteg a kislányom csak úgy ez most eszembe jutott..

na meg a cukor,,sok öreg néni adna neki cukrot és ha éppen nem vagyok résen már le is nyelte, és ha félrenyeli????


szóval kínálgassák, csak kérdezzék meg előtte ne ők döntsék már el hogy mit ehet a gyerek

2012. aug. 16. 19:15
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Az én gyerekem folyton kunyerál, és mindig kap. Főleg a játszótéren nasiztató anyukáktól, nagyiktól "félek" már előre. Múltkor így vezettük be a diót: mire visszaértem a hinta alá dobott labdával, befalt egy fél, más szájából kinézett dióstekercset... Szerencsére nem derült ki allergia, viszont az ebédterveim sokszor dőlnek így dugába.
2012. aug. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
kb. kétszer esett ez meg a két gyereknél, egyszer cukor volt, másszor meg süti. De, jól ledöbbentem. És nem is tetszett.
2012. aug. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

szerencsére még nem jártam így,mindig megkérdezik,hogy adhatnak -e

a sparban füstölt kolbászt szokott kapni egy csemegéstől

2012. aug. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%
Velem egyszer fordult elő ilyesmi.Sétáltunk hazafele a fiammal, jött velünk szembe egy bácsi, soha azelőtt nem láttam (azóta sem), amikor egymásmellé értünk se szó se beszéd a gyerek kezébe nyomott egy sportszeletet és tovább is ment.Köpni-nyelni nem tudtam.Na természetesen nem engedtem hogy megegye.
2012. aug. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem ikreim vannak. Mindig megkérdezik, hogy adhatnak ezt vagy azt. A fagyis lány már készíti is nekik a rolettit, ha meglátja őket, ők meg rohannak oda, mert tudják, hogy milyen finomat kapnak. Már az elején letisztáztuk a lánnyal, hogy adhat nekik, ha nem, akkor időben szólok. A piacon a savanyúságosnál a hölgy uborkát szokott nekik adni, de előtt mindig megkérdezi.


Múltkor sétáltunk és a kisfiam követett egy 50-es férfit. Mondom, biztos tetszik neki vagy haverkodni akar:-) A férfi néha oldalra fordult, de nem szólt semmit, ment tovább. Egyszer csak megelégelte, hogy a fiam megy utána, (és akkor láttam, miért követte), letépte a kiflije csücskét és odaadta a tarhálós :-) fiamnak. Se köpni, se nyelni nem tudtam. De mire elvehettem volna tőle a kiflit, már emésztette. Azóta jobban figyelek erre is...

2012. aug. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ha olyasmit adnak neki, én szoktam mondani, hogy ilyet nem adok neki köszönöm szépen. ha odaadja, akkor elveszem tőle és pont. én ezen már túl vagyok, hogy ne bántsak meg senkit. előbb kérdezzen, úgy illik.
2012. aug. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!