Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Benneteket zavar, ha a gyermek...

Benneteket zavar, ha a gyermeketeket ismerős gyerekekkel hasonlítgatják össze? Hogyan lehet az ilyesmit sértődés nélkül kezelni?

Figyelt kérdés
A kisfiam kb. 4.5 hónappal idősebb (most 22 hónapos), mint az unokatesóm kisfia. Amióta ő megszületett, akárhányszor találkozunk mindig összehasonlítgatják a két gyereket. Mivel az unokatesóm és a párja (a gyermek apja) is kifejezetten magasak, mi pedig nem, így nem volt meglepő, hogy kb. 3-4 hónapja elhagyta a kisfiú az enyémet magasságban, és a lába is nagyobb (17 hónaposan 24-es). Ez bennünket nem zavarna, mivel általában az ismerős gyerekek is 1-2 cm-el magasabbak a mi fiunknál, de ez sehol másnál nem téma. Velük viszont másról sem lehet beszélni, csak hogy most éppen mennyivel hagyta el az ő fiunk a miénket, mennyivel nagyobb már a lába, és hogy mennyivel nehezebb. Én igyekszem kerülni a témát, de állandóan vissza-visszatérnek. Hogy lehet ezt a helyzetet sértődés nélkül kezelni, mert nekünk már egyre terhesebb ezt hallgatni általában. Ki hogyan oldja meg, ha hasonló helyzetbe kerül? (Azt már többször mondtuk nekik, hogy ez így természetes, mivel ők is elég magasak, de ez az egyik fülükön ki, a másikon be. Már ott tartunk, hogy nem szívesen megyünk, de hát mégiscsak jóban voltunk eddig...). Bocs, ha hosszú voltam.
2010. máj. 25. 13:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem egyet érdemes kipróbálni, hátha bejön:

Amikor találkoztok velük, Te menj elébe, és dicsérd meg a kisfiút, hogy "xy-ka te milyen nagy vagy, és látom új cipőd van, biztos nőtt egy számot a lábad!"

Hátha akkor megörülnek a szülők, hogy "csodálod a fantasztikus gyermeket" (mintha bárki is tehetne arról, hogy mekkora a lába), és akkor talán leszállnak a témáról.


Ha szorosabb a kapcsolatod velük, akkor esetleg érdemes egy beszélgetést kezdeményezni, hogy mindig ez a téma, és ez Téged zavar, ha meg csak ritkán találkoztok, akkor egyszerűen "ki kell bírni", mindig vannak és lesznek is "nehéz családtagok".


Nálunk a szomszédok csinálnak ilyesmit, de nem foglalkozunk vele különösebben...

2010. máj. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon rosszul esett, amikor anyósomnak azt mesélte a munkatársa, hogy az ő unokája 9 hónapos, 11 kg, ezeket mondja: kérem, köszönöm, baba, mama... !!

Aztán találkoztam a babával, egy hájfejű baba (már elnézést), fekszik kiterülve mert nem bír mozogni, és a fantasztikus szókincsét sem villantotta meg előttünk. Na azóta fenntartásokkal kezelek minden ilyen hencegést.

Amúgy sem lóverseny ez, milyen dolog kiló és centi szerint megítélni a gyerekeket!!

2010. máj. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ.

Kb 3-4 hetente találkoztunk eddig, ez végülis nem annyira gyakori, de néha már soknak tűnik. Amit javasoltál, azt próbáltam, megdícsértem, mennyit nőtt, erre az apukája előrántotta a gyermekegészségügyi kiskönyvben található magasságtáblázatot, és perceken keresztül ecsetelte, hogy már hány 'csíkot' ugrott át, és mennyivel gyorsabban nő, mint a korosztálya. A szüleim is azt javasolták, hogy ne foglalkozzak velük, de szerintem egy anyának nehéz megbántódás nélkül hallgatni, hogy mindig az ő gyereke kárára hasonlítgatnak. Pláne, hogy minden alkalommal.

2010. máj. 25. 13:24
 4/16 A kérdező kommentje:
Második válaszoló, veled is egyetértek, ez tényleg nem lóverseny, szerencsére ez semelyik másik ismerősünkkel nem fordul elő. Csakhát pont a rokonokkal, akikkel eddig tényleg jó volt a viszony, és (tudom, hogy ez sem jó) én most gyakran inkább úgy érzem, jobb elkerülni őket.
2010. máj. 25. 13:28
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
második vagyok: nekem mindig az az érzésem, hogy ahol ilyen szinten hencegnek egy gyerekkel (főleg családon belül), ott valami nem kerek...Nincs más mondanivalójuk?
2010. máj. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha téged zavar, mondd meg. És nem értem, ez neked miért sértő, vagy zavarő. Ha azt mondanák, hogy okosabb, szebb, ügyesebb, stb, akkor oké. Mi a magasak közé tartozunk, és a babánk is az átlagnál magasabb. (18 hós lány), az egyik szomszédunk meg kimondottan alacsonyak, a férfi is, és mindig ők hozzák fel, hogy milyen nagy a lányunk, és milyen nagy a haja is. Ettől sem többek, sem kevesebbek nem vagyunk. Bár én azon sem sértődnék meg, ha azt mondanák, hogy okosabb, szebb. Mindenkinek a saját gyereke a legtökéletesebb, bár én látom, hogy más babája hol tart. Én így pl. ötleteket is szoktam gyűteni, hoyg mit nem tanítopttam meg a lányomnak, más baba meg tudja, de nekem valahogy eszembe sem jutott.
2010. máj. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, tovább gondolkoztam a dolgon. :o)


Ahogy ismerem az "ilyen embereket", ebben sosem lesz megállás. Most a kilók, később, hogy ő már motorozik, ő már rajzol, ő már beszél "hibátlanul" stb. stb.


Szerintem ez az egész összehasonlítgatás értelmét veszíti, ha a Te önértékelésed, és a gyermeked megítélése a helyén van, és ezen mindig lehet dolgozni.


Elmondom saját példámat: nagyobbik lányom sok dologban (főleg a mozgásos dolgok) nem annyira jó. Mert bátortalan, nem szeret motorral száguldani, "csak" 16 hónaposan kezdett járni egyedül. De én arra koncentráltam, hogy ő az én gyermeke, més nem azért szeretem, mert így vagy úgy "teljesít", hanem önmagáért, azért mert van. És egy csoda, ahogy van. Ezen felül vannak dolgok, amikben pedig ügyesebb, pl. szépen énekelt, amikor még beszélni sem tudott, vagy kedves az emberekkel. Minden gyermekben megtalálható az az egyéni dolog, ami csak őt jellemzi, és lehet benne gyönyörködni, és örülni neki. Én egy darabig szomorkodtam amiatt, hogy miért nem motorozik úgy, mint a kortársai, pedig a motort már jó rég megvettük neki, és "elképzeltük", hogy majd hogyan fogja használni. Aztán rájöttem, hogy nem vetíthetem az én elvárásomat rá a gyerekre, hanem engednem kell kibontakozni. És ettől a pillanattól kezdve, amikor én elfogadtam őt olyannak, amilyen, már nem zavart, ha csúnyán néztek rá amiatt, hogy "hogy botladozik a motorral", és a jóval fiatalabbak is elhúznak mellette...


Hát valahogy így. :o)

2010. máj. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Azért zavar, mert ez szinte az első mondatuk amint belépünk (Most ti hány centinél/kilónál tartotok, stb.) Én vagy tudom, vagy nem (3 havonta méretünk) és utána rögtön: "már megint többet nőttünk, mint ti", vagy: milyen kis csünti a fiatok a miénkhez képest" (ez így elhabgzott) és hasonlók. vagy "jé, még csak ekkora cipő kell, nekünk már ekkora", és hangos nevetés. Szerintem ez túlzás. Én már visszakérdeztem, hogy nektek miért ennyire fontos ez, mindenki nől a maga ütemében, de nem igazán hallották meg.
2010. máj. 25. 13:38
 9/16 A kérdező kommentje:

13:36-os, ebben teljesen igazad van. A fiam pl. már egész szépen beszél, énekelget (amolyan baba módra), és én erre büszke vagyok. Az ő fiuk még egy szót sem tud kimondani, de ezt én soha-de soha nem fogom az orruk alá dörgölni, szerintem nem kell ugyanarra a szintre leszállni.

Talán tényleg az a legjobb, ha nem hallom meg a kommentjeiket, és egyszerűen nem válaszolok az ilyen jellegű beszólásokra.

2010. máj. 25. 13:42
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok.

Ami túl megy a határokon, az túlmegy!

Akkor viszont oda kell mondani valamit, ha a "virágnyelvet" nem értik, akkor konkrétan, mert ez nem témázgatás, amiket írsz, hanem sértegetés.

Nem tudom, mennyire fontos Neked a velük való jó kapcsolat megőrzése, de én biztos beszólnék valamit, hogy ha még egyszer ilyen megjegyzéseket tesznek, nem jöttök többet és kész.

(Pl. "csonti az apád füle, szálljatok le a gyerekem méregetéséről, mert ez már nem vicces!" vagy ilyesmi)

2010. máj. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!