Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan hatott a gyermekedre a...

Hogyan hatott a gyermekedre a közösség? Beadnád bölcsibe/oviba ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Bár még nem sürgős, mostanában sokat beszélgetünk róla a férjemmel, mikor kéne közösségbe adni most 2 éves kisfiunkat.

Egy olyan kisvárosban élünk, ahol rengeteg a gyerek, és kevés az óvodai férőhely, ezért olyanokat, akiknél anyuka otthon van a kistestvérrel, egyáltalán nem vesznek be állami oviba 5 éves koruk előtt. Éppen ezért virágzik a magánovi-biznisz, rengetegen adják be valamelyikbe a gyereküket, de olyanok is szép számmal vannak, akik csak 5 évesen kezdik az ovit. Nálunk is van kistesó, így az önkormányzati ovi kilőve.

Mi eddig úgy gondoltuk, hogy legkésőbb 3 éves korában beadjuk a kisfiunkat valamelyik magánintézménybe, mert kell a közösség, de mostanában kezdünk elbizonytalanodni. A játszótéren ugyanis azt látom, hogy szörnyen viselkednek az óvodások: csúnyán beszélnek, irigykednek, elzavarják a kisebbeket, ha játszani szeretnének velük. Jó, nem mindegyikük, de sokan. Akik otthon nevelkednek, azokra ez egyáltalán nem jellemző, ők jórészt aranyosak, eljátszanak bárkivel, és egyáltalán nem irigyek. Biztos, hogy a közösség teszi, az anyukák is gyakran mentegetőznek, hogy azóta ilyen a gyerek, amióta bölcsibe/oviba jár.

Ezért elkezdtünk gondolkodni azon, hogy talán mégsem kéne ezt a dolgot elsietni. Viszont azt sem gondolom, hogy jó egy gyereknek, ha 5 éves koráig nincsen közösségben, hiszen akkor hogyan tanul meg később beilleszkedni? Vajon nem lesznek ebből problémái? Az óvodai nevelés jóval összeszedettebb is, mint az itthoni, én gyakran kapom azon magam, hogy a gyerek le van vágva a mese elé, amíg én takarítok, ott meg azért hasznosabb dolgokkal töltené az időt.

Hogyan döntenétek? A Ti gyerekeitekre hogyan hatott a közösség? A dolog anyagi részét most hagyjuk, azt megoldjuk valahogy.



2012. aug. 17. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Csak tán nem Dunakeszin laktok? Itt is ez a helyzet sajnos.

Kislányom most megy majd szeptemberben bölcsibe, én is kíváncsi leszek, hogy milyen változást fog hozni a viselkedésében.

A nagy testvére kényszerből másfél évesen került be, nála semmi agresszív viselkedést nem láttam, teljesen jól viszonyult később is mindenkihez.

2012. aug. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
akkor mondok egy hírt a 2013-as tanévtől vagyis szeptembertől minden betöltött 3 évesnek kötelező az ovi....
2012. aug. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
igaza van az előzőnek.
2012. aug. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1. De bizony! :)


"akkor mondok egy hírt a 2013-as tanévtől vagyis szeptembertől minden betöltött 3 évesnek kötelező az ovi...."


Erre kíváncsi leszek, hogyan fogják kivitelezni, mivel nincs hely. Semennyi. Nem férnek be. Egyébként meg olyat is hallottam, hogy csak beíratni kötelező, felvenni az ovinak nem, szóval ettől nem jutottunk előrébb.

2012. aug. 17. 21:35
 5/9 anonim ***** válasza:

Én magamról tudom, hogy beadnám. szerintem a mai napig is vannak beilleszkedési problémáim, közel a 30-hoz. ötévesen kerültem oviba.

kétévesen adom bölcsibe, de nem adnám be, ha nem lenne muszáj, a fránya anyagiak miatt. de legkésőbb 3 évesen oviba beiratnám szerintem

2012. aug. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
szia, hasznosat nem tudok, inkább csak én is ugyanebben a helyzetben vagyok, és ugyanígy 2 éves a gyerkőcöm, csak épp kislány. Én is tapasztalomezt, hogy a játszótéren az oviba/bölibe járó gyerekek nagyon vadak, de gondolom ez a normális, még ha elég visszatetsző is, mert hát ott meg kell hogy védjék magukat, meg a játékaikat. Azért ilyenek. Én most beadom bölcsibe a lányom, majd meglátjuk...sajnos kell egy kis egészséges agresszió, még ha nem is túl kedves ez egy 3-4-5 évestől...
2012. aug. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem vissza kellett mennem dolgozni, amikor kisfiam 2 éves volt. Nálunk is természetesen az anyagiak miatt, és mivel az állami bölcsiben nem volt hely, családi napközibe írattam kisfiamat. De én nagyon nem bántam meg, pedig rettegtem tőle, hogy milyen lesz a beszoktatás, hogy fogja viselni - korábban a játszón pl. nem is játszott más gyerekekkel, bár ezt tudom már, hogy 2 évesen tök normális dolog, hogy csak egymás mellett játszanak, és nem egymással.

Egyébként én már éreztem nála a közösség hiányát, végigsorolta a környékbeli gyerekek nevét, kérdezte, hogy hol vannak...

Most szeptemberben lesz 3 éves, azóta már magánoviba jár (októbertől mehet államiba, ahová fellebbezés után vették csak fel, első körben elutasítottak minket). Itt az oviban viszont én nem tapasztaltam ilyet, hogy csúnyán beszélnének vagy irigykednének, pedig vegyes csoport, és vannak 5-6 évesek is. Most mondjam azt, hogy ez nevelés kérdése?

2012. aug. 18. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsonak igaza van szerintem. Meg annyit, hogy lehet hogy ugy viselkednek az ovisok ahogy, de ebben a korban tanuljak meg, hogy bizonyos viselkedeseknek mi a kovetkezmenye. Ilyenkor szocializalodnak. Ha 5 evesen kerul ovodaba, mennyi hatranya lesz? Szerintem meggondolando a maganovi is. Nem tudom sajna, hogy Magyarorszagon mi penzbe kerul, de itt Angliaban csak fizetos ovik vannak es bizony 9 honapos baba mellol vissza kell menni dolgozni, mert itt csak annyi a gyes. En maradtam inkabb munkanelkulinek a fiam 2 eves koraig, de ahogy irtak masok egy ketevesnek mar igenye van tarsasagra. Itt nem a jatszoterezesre gondolok. Az ovodaban olyan dolgokban fejlesztik a gyerekeket, amiben otthon egy szulonek nem igazan lehet. Szoval szerintem igen, ha 5 evesen megy ovodaba, lesznek problemai. Csak megjegyeznem, hogy itt nalunk 4 eves kortol iskolaba jarnak a kicsik.
2012. aug. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolónak szerintem nagyon nincs igaza.

Azok igyekeznek bölcsibe adni a gyereket, akik nem tudnak mit kezdeni vele. Buta szöveg az, hogy a gyerek igényli a gyerektársaságot. 2 évesen unja az otthonlétet?? Gratulálok...

Az én fiam 2,5 éves, sajnos ősszel oviba kell mennie az anyagiak miatt, de nagyon nem fűlik hozzá a fogam. Kicsi-mini csoportba fog járni és igenis tartok tőle, hogy milyen lesz.

Amúgy eddig rengeteg mindent csináltunk együtt, sosem éreztem rajta azt, hogy unatkozna itthon. Szűkös anyagiak miatt próbálok minél olcsóbb, de tartalmas programokat összehozni.

A gyereknek már az is nagy öröm, ha felülünk a vonatra és bemegyünk Pestre, ott sétálunk egyet és hazajövünk. (Pest környékiek vagyunk). Jártunk tornára, zenebölcsibe, kirándulni, sokat biciklizünk, vagy lemegyünk a tóhoz kacsákat nézni. Festünk, gyurmázunk, papírt vagdosunk, ugróiskolázunk, labdázunk, buborékozunk... Neki van gyerektársasága, mert az unokatestvérei a szomszédaink, de ha nem itt laknának sem gondolnám azt, hogy bölcsibe kéne mennie, mert kevés inger éri. Sőt, gyakran örülök is, ha nincsenek itthon, de ez más kérdés :D

2012. aug. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!