Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak a környékünkön van ez,...

Csak a környékünkön van ez, vagy tényleg nem nagyon hagyják ma a szülők a gyerekeiknek, hogy koszosak legyenek?

Figyelt kérdés

Van egy nagy játszótér a közelünkben egy csappal.Általában áll alatta,körülötte a víz,főleg ilyen melegben,de kevés anyuka/apuka engedi oda a gyerekét.Főleg 1-5-6 évesekről van szó.A nagyobbak persze alagutat ásnak,saraznak,de az ő szüleik nem feltétlen vannak lent, mivel lakótelepről van szó.

Én engedem 22 hónapos fiamnak, hogy mászkáljon a vízben,csak nem egyszer láttam már, hogy más hasonló korú is kedvet kapott, de a szülők rohantak utána, nehogy belemenjen.Fiam viszont előszeretettel vizez,saraz, belefekszik a homokba,megmondom őszintén,ha nincs a közelében más engem az sem zavar ha szórja a homokot, hiszen úgy tetszik neki.

Mikor hazaérünk úgyis egyből lezuhanyoztatom, ha kertünk lenne úgyis mezitláb rohangálna kint egész nap,nem akarom megfosztani ettől az élménytől csak mert panelban lakunk.Vagy túl laza vagyok?


2012. aug. 20. 22:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Abszolút te csinálod jól,én sem paráztam ilyeneken hogy jújj koszos lesz.Mosógép van,megfázni nem fog.Nyáron anno a két fiammal csak "vízi" játszótérre jártunk.Ha a kislányom majd járni tud,azaz jövő nyáron megint csak ilyenre megyünk:) Szerencsére pont a ház előtt van:))Anyukák,apukák nem akarnak plussz melót :))
2012. aug. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
2012. aug. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nálunk is van ilyen meg olyan szülő is. Én megmondom őszintén, szeretem ha mernek részt venni a dolgokban és tapasztalatot gyűjtenek ezáltal is (hogyan működik a vizes homok, milyen érzés langyos vízben tapicskolni stb.stb.)

Engem meg túl megengedőnek tartanak sokszor hogy nem ugrok oda ha az 1-másfél évesem is részt vesz a mókában a 3 és 5 éves nagyobbam mellett. Ha hazaérünk egyből mennek a kádba.

Az is lehet hogy aki nem engedi nem ott lakik közvetlen és nem akarja koszosan beültetni a kocsiba vagy a babakocsiba vagy végig vinni bkv-n pl.

2012. aug. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ez hogy jön ide? Nem strandolásról van szó
2012. aug. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Mármint a strandolos link:)
2012. aug. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem igazán értem mi köze a cikknek a kérdéshez, nem strandról van szó,még csak nem is medencéről, hanem sarazásról, vizezésről,ami amúgy ivóvíz...


Persze,az tök érthető,ha valaki messzebbről jön,de nálunk nem erről van szó:)Mivel gyakran járunk, nagyjából,látásból már ismerjük a környékbeliket.Meg amúgy sem Pestről van szó,erre a játszóra nem igazán jönnek messzebbről,autóval mondjuk.

De amúgy vicces, hogy rám is csak nézni szoktak miért nem megyek már fiam után mikor "pacsál":)De ha nem vizez össze senkit,csak magát,akkor miért ne hagyjam??

2012. aug. 20. 22:40
 7/15 anonim ***** válasza:

A játszótéren én sem engedném. Ennek egyetlen egy oka van, mi a város szélén lakunk, autóval megyünk a játszótérre. És onnan haza is kell vinni a gyereket. :)

Itthon a kertben minden gond nélkül engedem neki a hasonló játékot, szerintem ha közel laknánk a játszótérhez, akkor is hagynám.

2012. aug. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok,


a két fiammal nekünk is villamossal kellett menni régebben.Egy nagy parknak volt vízi játszótere.

1:Vittem váltó cuccot

2:Mivel vízi játszótér,meglehet tisztítani a gyerkőcöt

3:A legeslegjobb érzés,amikor örömükben sikongatnak nevetgélnek a gyerekek.


Szóval,még mindig azt tartom hogy túl kényelmesek lettek a szülök:)))

2012. aug. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én is megengedem, mi kertesben lakunk, kis faluban, és van játszótér is, ott is sarazhatnak, ha olyan az időjárás.:)


De igen, sokszor megyünk "idegen" játszótérre , amikor pl. bevásárlás közben megállunk, vagy utazás közben, akkor nem engedem, hogy sarazzanak.


Szóval lehet annak is oka, hogy nem engedik.:)

De persze gondolom ha lakótelepen laksz, akkor látásból ismered kik az állandó tagok..:.

2012. aug. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Merre laksz? Mert nálunk sem engedik. :) Vagy a kedvencem, amikor megengedik, végignézik, ahogyan órákig sarazik a gyerek, aztán leüvöltik a fejét, hogy piszkos lett.

Én engedem. Gyakran kapom is érte a pillantásokat, de nem érdekel. Azért gyerek, hogy koszos legyen, majd kimosom a ruháját. Viszont az igaz, hogy a játszóterünkön rossz a vízelvezető-rendszer, ha megnyitják a csapot, pár perc, és úszik az egész játszótér, így azt nem engedem, hogy a csapot nyitogassa, csak azt, hogy a már ott lévő sárban dagonyázzon.

2012. aug. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!