Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Túlaggódós anyuka akit emiatt...

Túlaggódós anyuka akit emiatt pszichológus kezelt? Van közetetek ilyen? Segít setek!

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy betegesen aggódom a gyerekeimért. Tudom hogy a legtöbb anya félti őket, de én már túlzásba viszem. Ez nekem is szörnyű, és nekik sem jó.

Pl. kényszeresen mérem a lázukat, minden nap, ha betegek én totál idegbeteg vagyok. Igyekszek nem mutatni nekik, de rettentő feszült vagyok, még egy szar náthától is. Ha lázasak, akkor én nem arra gondolok hogy vírus, hanem tuti valami halálos nyavaja, vagy rák stb...

Ha megütik a fejüket, akkor tuti bevérzik az agyuk, ha fáj a hasa, biztos vakbele van. Rettegek az éjszakáktól, mert általában ha gond van olyankor jön elő. Nem szeretem nézni ha alszanak, mert nekem nem az jut eszembe milyen békés, hanem hogy olyan mintha halott lenne. (Ez valószínű azért van, mert fital koromban láttam egy fotót anyum testvéréről a ravatalon (3 éves volt)).

Ez iszonyú érzés. Szeretnék felszabadultabb lenni, nem állandóan rettegni, és belenevelni ezt az irreális félelmet a gyerekeimbe.


Ha van itt olyan aki átment ezen, vagy pszichológus, kérem segítsen hová fordulhatnék. A gyerekorvos nem vesz komolyan, és a háziorvosom sem. Itt egy pszichológus rendel 70 km-es körzetben, de sok jót nem hallottam róla. Aki orvossal eddig beszéltem erről az nyugtatót javasolt, de reménykedek hogy meg lehetne oldani gyógyszer nélkül, mert a kisebbik lányom még szopizik.


Viszont ez így nem élet, hanem folytonos rettegés. Már nagyon elegem van.


2012. aug. 21. 14:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
keress fel egy pszichologust mert ez kényszer betegség!!!!!
2012. aug. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Ezzel sok újat mondtál! :(

Tapasztalatot várnék olyantól aki volt ebben a helyzetben hogy mi történt, mennyit segített a pszichológus, és gyógyszer nélkül orvosolható-e?

2012. aug. 21. 14:45
 3/24 anonim ***** válasza:
Az orvosok mind hülyék ilyen szempontból, felírnak gyógyszert és elküldenek ennyivel. Pszichológus talán segíthet. Én sajnos nem vagyok iylen szerencsés, mert a körzeti ingyenes pszichológus, akihez elküldött a házidoki egy bunkó, nem törődik semmit a bajommal (három alkalommal voltam nála, de csoda, hogy az első után még kétszer volt kedvem visszamenni) fizetős pszichológusra meg nem telik az 55 ezer forintos fizetésemből. Most még nincs gyerekem, szóval csak saját magammal vagyok ilyen, hogy mindig beképzelem a legrosszabb betegségeket, ha van valamilyen tünetem, de szerintem ha lesz gyerekem, ugyanígy fogok vele is viselkedni, mint te :(
2012. aug. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is ez a bajom az orvosokkal. Az első dolog amit mondanak, hogy válasszam el a lányom, és szedjek nyugtatót. Ami rövid távon oké, de 34 éves vagyok. Remélem élek még kb ugyanennyit. Nem szedhetek végig nyugtatót. Az alapproblémát lenne jó orvosolni. Sejtem nálam mitől alakult ki ez a betegségfóbia, de nem tudom hogy lehetne feloldani. Annyira szeretném letenni ezt az állandó aggódást, és csak egy picit felszabadult és viszonylag gondtalan lenni.
2012. aug. 21. 14:52
 5/24 anonim ***** válasza:
én depressziós voltam szülés után és akkor paráztam rettentően túl a dolgokat. Most is aggódós vagyok, én is idegbeteg vagyok, ha a gyerek beteg. Szerintem ez valamilyen szinten normális, de mint te is tudod, nálad már többről van szó. Próbáld meg a pszichológust, ha találsz egy jót sokat segíthet, ő nem gyógyszerez. A pszichiáter gyógyszerel én hozzá jártam. Nyilván enyhébb esetben pszichológus, durvább esetben pszichiáter, de ezt szakember döntse el, h mire van szükséged és a pszichológus is szakember.
2012. aug. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Magán pszichológust keress, az beszélgetni fog veled, nem gyógyszerrel tömni.


Valószínűleg sok olyan dolgot olvasol, amely balesetekről, betegségekről szól. Ez egy bizonyos határon túl már ártalmas.


Amúgy én nem viszem ennyire túlzásba, de azért én is para vagyok, ha beteg, meg ha alszik, én is megnézem, hogy van-e légzése. Annyit hall az ember csecsemőhalálról.


Ha lázas, annak azért van jele, olyankor levert, fáj a feje, szükségtelen naponta mérni neki. Úgyis szól, ha baja van, meg észre veszem, ha meleg a teste. Kicsi lázat amúgy sem kell csillapítani, mert az egy védekező mechanizmus, elég, ha akkor csillapítod, amikor 38 felett van.


Gyakran betegek a gyerekeid? Úgy látom, te hajlamos vagy rögtön a legrosszabbra gondolni.


Éjszaka ki lehet hívni az ügyeletet, ha nagy gond van.


Amúgy én úgy vagyok vele, hogy sok dolgot nem tudunk befolyásolni, bizonyos dolgok felett egyszerűen nincs hatalmunk.


Ha pánikba esel valami miatt, akkor állj meg, és próbáld higgadtan elemezni a helyzetet, pl baleset esetén megkérdezni, mi történt, hol fáj, stb.

Pl múltkor a gyerekem sírt, hogy fáj a szeme, a nagyija is pánikolt, hogy jaj, már az udvaron is fájlalta, közben kikérdeztem a gyereket, eldöntendő kérdésekkel, és az volt az oka, hogy megdörzsölte a szemét a kezével, amivel előtte ropit evett, és így sós volt, az marta a szemét, és kis vízzel ki kellett mosni. Amúgy nekem is az ugrott be először, hogy valami maradandó gond lehet, mert az anyukámnak vannak szemészeti problémái, ami az utódoknál is előfordulhat, és első gondolatom az volt, hogy rohanjunk a szemészetre, de aztán végül jó volt, hogy elemeztem a dolgokat.



Szóval úgy kéne hozzáállni, hogy minden rendben lesz, ha mégsem, akkor majd megoldjuk, vagy megtesszük a szükséges lépéseket, szóval túl leszünk rajta.


Anyukád testvérével mi történt egyébként, mi vezetett a halálához?

2012. aug. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Mit gondolsz, mitől alakulhatott ki ez a betegségfóbia?
2012. aug. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


Utolsó válaszoló. Elméletben én is tudom ezeket amiket leírtál. Sőt gyakorlatban is. A gyerekek előtt nem is szoktam kétségbe esni. Általában jól tudom kezelni a vészhelyzeteket, csak utána omlok össze, mikor már meg van oldva.


A lázzal kapcsolatban is tudom hogy nem kellene csillapítani, viszont a nagyobbik lányom ha 38 fölé engedtük akkor minden lázcsillapítót kihányt, a kúptól meg úgy üvöltött, hogy pillanatok alatt már 39 fok lett. A kicsi, szerencsére nem volt eddig nagyon lázas, kivéve a múlt hétvégét. 39.2 volt a láza, háromféle lázcsillapító mellett, és csak felfelé ment, nem lefelé. Én már 37.6-nál beadtam volna a gyógyszert, de anyumék is ezt mondták hogy hagyjuk dolgozni a szervezetet. Ez olyan jól sikerült, hogy miután 38.2-nél megkapta a gyógyszert, 5 perc múlva már 39.2 volt, és meg sem állt 39.9-ig. az ügyelet meg elhajtott minket, hogy a lázcsillapítás nem az ő dolguk. Szóval már ebben sem bízok, hogy ,majd ott az ügyelet. Végül prizniccel sikerült levinni, este 8-tól hajnal 3-ra.


A "fóbiámat" több dologra tudom visszavezetni. Eleve fogékony vagyok a betegségekkel kapcsolatos mindennemű közlésre, gyerekkoromban orvosnak készültem :) Nagyim sokszor ijesztgetett gyerekkoromban, hogy pl a hideg vízzel leforrázom a tüdőm és meghalok, meg hasonlók. Aztán ott volt a szomszéd kisfiú, aki leukémiában halt meg 10 évesen. Anyum tesója 3 évesen agyhártyagyulladást kapott. Ebben halt meg, és én sajnos láttam azt a bizonyos képet. Míg élek nem felejtem el. 10 éves voltam, mikor apumnál nyirokcsomó áttétes melanómát diagnosztizáltak. 3 hónapos adtak neki. Hála Istennek túlélte, de ezt megélni nekünk sem volt egyszerű.

Még egy betegséggel kapcsolatos élményem van, ami nagyon mély nyomot hagyott, a tesóm vakbélműtétje. Máig emlékszem mikor azt a csöpp gyereket otthagytuk a kórházban, és hazamentünk apával az üres lakásba. Nem tudom miért, de nagyon rossz érzést hagyott bennem. Akkor 11-12 éves lehettem. 20 éves voltam mikor a keresztfiam agyhártyagyulladás miatt kórházba került, és kómában volt 2 hétig. Ez is ráerősített a szorongásra.


Az agyi vérzéstőél való félelem is a környezetemben történt két baleset miatt van. Egy kisfiú halt meg így néhány óra alatt a faluban, és egy kislány aki a mászókáról leesve ütötte meg a fejét. Ráadásul a lányom is volt már agyrázkódással kórházban. Azt a fél napot sem kívánom senkinek, míg ki nem zárták a szubdurális vérzés lehetőségét.


Ezek így összességében adják szerintem hogy főleg három dologtól félek. A rák, a kopobnyaűri vérzés, és a vakbélgyulladás. Így ebben a sorrendben.


Pl ha a lábát töri a gyerek az nem izgat, mert tudom hogy rendbe teszik és kész. Persze sajnálom, de nem esek kétségbe.

Ja és még azt utálom ha pl lázas de nem tudom mitől. A bizonytalanság kikészít. Mert ha tudom mi a gond, akkor tudok tenni ellene. De amíg nem derül ki addig tehetetlen vagyok, és ezt nem bírom elviselni.


Dióhéjban ennyi. Ja és kb 2 éve nem olvasok és nem nézek semmilyen betegséggel, vagy halállal, főleg gyerekhalállal kapcsolatos dolgot.


Leginkább a gyerekeimelvesztésétől rettegek. Most költözni fogunk, és a férjem hordja majd oviba a gyereket, 20 km-re, kocsival. Ettől is szonyúan félek, hogy történik velük valami, és az az én hibám lesz, mert én eröltettem a költözést, noha most pont olyan a helyzet, hogy amúgy is menni kellene. Tudom hogy ez is irreális, de így érzek :(

2012. aug. 21. 15:23
 9/24 anonim ***** válasza:

Mennyi idősek a gyerekek? Ahogy egyre nagyobbak lesznek, egyre jobban megértik, hogy a lázcsillapító miért jó, vagy a kúp miért jó. Idővel engedik majd mérni a lázukat. A férjem pl. el tudta magyarázni a 3 éves gyerekemnek, a lázmérőn megmutatva, hogy most ilyen magas a láza, és ha beadjuk a kúpot, akkor alacsonyabb lesz.

Meg időnként adunk neki Nurofenes fecskendőből folyadékot, hogy ha lázat kell majd csillapítani, be tudjuk neki adni a lázcsillapítót szájon át.

A hűtőfürdő meg szinte tuti, hogy használ, testmeleg vízbe teszed a gyereket, és lassan hűtöd.



A rákot a stressz, meg az életmód, étrend okozza.


Szép, hogy aggódtál a tesód miatt, a mai kórházakban már lehet, hogy meg lehetne oldani, hogy az egyik hozzátartozó a beteg gyerekkel maradjon.


A koponyaűri vérzésre nem tudok mit mondani. Ha hosszasan fáj valakinek a feje, akkor ki kell vizsgálni az okát. Ismerek olyat, akinek hónapokig volt koponyaűri vérzése, mire rájöttek, miért fáj a feje (egyébként egy iskolai baleset okozta).

2012. aug. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

2,5 és 5 évesek. Hálistennek a gyógyszerbeadással nincs gond, meg a lázméréssel sem. Kedves vagy, hogy segíteni próbálsz. Az a baj, hogy ezeket én is tudom a racionális felemmel, és ne úgy képzeld el hogy hisztizek, ha gond van, hanem inkább magamban őrlődök, és folyamatosan feszült vagyok, míg meg nem gyógyulnak. Legalábbis eddig így volt, de mostanában ha jön az este akkor valamiért parázni kezdek. Ilyenkor jön elő a lázméregetős őrület is.

Mindegy. Keresek egy pszichológust, csak sajnos most kevés a pénz, mert éppen felújítunk :(

2012. aug. 21. 16:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!