Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet abból probléma, hogy a...

Lehet abból probléma, hogy a 3 éves ortopédiai vizsgálatra 4 évesen viszem el a gyermeket?

Figyelt kérdés
Más okból rengeteg orvosnál jártunk, és ez kimaradt. Nyáron meg szabadságon voltak...

2012. aug. 21. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Csak annyi, ha valamilyen korrekcióra, tornára lett volna szüksége, akkor azt csak 1 évvel később kezditek.

Szerintem ez felelőtlenség, de a Te gyereked és a Ti életetek.


Tök mindegy, hogy más orvoshoz időben elviszed. Egy belgyógyász nem fogja felhívni a figyelmedet, hogy a gyerekednek mondjuk bokasüllyedése van.

2012. aug. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod.többek közt mozgásterapeutához is hordtuk, aki felmérte, és nem talált problémát. de ez most lényegtelen a kérdés szempontjából.
2012. aug. 21. 21:22
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg leszúrnak miatta, de nagy baj nem történhet.

Ha nincs gond vele, mindegy, mikor szűrik. Ha pedig találnak valamit, az a dolguk, hogy segítsenek.

Valószínűleg azért épp 3 évesen kell, hogy az ovi előtt még korrigálható legyen, (otthon könnyebb egy estleges támasztékot is hordatni a picivel)

De legközelebb semmilyen kifogással ne hagyd le a kötelező szűréseket! Nem véletlenül találták ki.

2012. aug. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1. vagyok! Az rendben van, hogy jártok mozgásfejlesztésre (terapeutához), de sajnos ő nem tud pl. röntgent készíteni.

Nem a levegőbe beszélek, igaza van a 2. válaszolónak is, nem szabad elmulasztani a kötelező éves vizsgálatokat.

Én a lányomat hosszú évek óta minden évben viszem kötelező csípőröntgenre és ortopédiára, nem is tudom mi lenne ha egyszer elmulasztanám.

2012. aug. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! természetesen nem fogom kihagyni.
2012. aug. 21. 21:45
 6/9 anonim ***** válasza:
Figyelj! Elfelejtetted elvinni a vizsgálatra. De én azt gondolom, hogy ne hibáztasd Magad! Mindenki hibázhat, még akkor is, ha Anya!!!! Ezért nem értek egyet az 1 válaszolóval 100%-ban. Persze biztosan jobb lett volna időben elvinni, de ráérsz akkor aggódni és megijedni, ha valami baj van. Egyébként szerintem meglátszik, ha valami ortopédiai gond van. Másrészt még picike és azt hiszem, ha egy évvel később kezdődik el egy esetleges korrekció, akkor talán tovább fog tartani. Persze ez az én szerény véleményem, de a gyerekorvosodat megkérdezheted volt-e ilyesmire precedens a praxisa során....
2012. aug. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Úgy általában el kell vinni a gyereket 3 éves korában? vagy csak, ha valami baj van? Nekem eszembe sem jutott, hogy el kellene vinni.
2012. aug. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát én is először hallom,két gyerekem van,a kisebb pont három éves és nekem senki nem mondta,hogy ortopédiai szűrésre kell vinnem.elvittem pár hetesen,meg egy évesen,miután megtanult járni,de azóta nem vittem sehova.A védőnőhöz kétévesen és most három évesen viszem,pont ma.Majd megkérdezem,hogy kell-e ortopédiára is vinni.
2012. aug. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nekünk úgy mondták, h 3 éves felülvizsgálat kell az ortopédián és a szemészeten is.
2012. aug. 22. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!