Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy zajlik az ovis beszoktatás?

Hogy zajlik az ovis beszoktatás?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdjük az ovit, de még szülői sem volt (jövő héten lesz) így fogalmam sincs, mennyi ideig és hogy zajlik a beszoktatás? Nálatok hogy volt?
2012. aug. 22. 10:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez ovinként változik, de max. egy hét.

Nálunk azt is engedték, hogy első két nap még bent legyek vele, de tudom, hogy nem mindenhol van így.

Nekem első évben csak fél napos volt a lányom, 4 nap alatt beszokott.

2012. aug. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálunk nem volt beszoktatás. Első nap ott kellett hagyni a gyerekeket, és ebéd után értük menni. 3. naptól ott is aludtak.

Persze ha egy gyerek nagyon sírt, hívták az anyukát, de szerencsére az enyémekkel nem volt gond.

Kicsit aggódtam a rendszer miatt, de igazuk van az óvónőknek, hogy az ovi nem játszóház, hogy hetekig ott játsszon anyuka is. 25 gyerek + 25 anyuka...

2012. aug. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kérdezhetek én is?

A váltóruhákat, tornaruhát, fogkrém, fogkefe, és amiket még kértek, azokat első nap be kell vinni vagy hogy van?

2012. aug. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

igen első nap vidd be .-)


nálunk úgy volt h 2 hét az első héten kint voltak az udvaron ott lehetünk velük ha akartunk

2ik héten más csak bekísérni lehetett

de mind a 2 hétben akkor hoztad el mikor akartad


gyerek függő h hogyan viseli a dolgot

2012. aug. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Minden óvoda más és más, nálunk a beszoktatás 2x1 óra. Ez nagyon kevés, de csak ennyit engedtek. Valahol nincs is beszoktatás.
2012. aug. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk így zajlik:

1-3. nap: Bemegyünk pl. 10re, ott vagyunk egy órát, de ha akar ott maradunk ebédig, de még nem ebédel ott, hazamegyünk. Végig vele lehetek.

4-6. nap: bemegyünk tízórai előtt, hogy már együtt egyen a többiekkel, de ebéd előtt eljövünk. Közben én elmegyek egy rövid időre, először fél órára, aztán 1-2 órára.

7-8. nap: Már ott is ebédel, de ebéd után elhozom.

9. naptól megpróbáljuk az ott alvást, de alvás után megyek érte.

Persze a napok nincsenek kőbe vésve, ha úgy látom, hogy jól fogadja, akkor akár már a 3. napon otthagyhatom, akár ebédelhet is ott. Nekünk az lesz a gond, hogy csütörtökön kezdjük a beszoktatást, így 2 nap után 2 nap pihenő. Aztán hétfőtől megint.

2012. aug. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigieket! Kiváncsi vagyok, nálunk mi lesz. Még azt se tudom, mit kell vinni, illetve eltolódik-e majd a beszoktatás vagy minden kiscsoportos egyszerre megy? Egy korosztályos a csoport, nem vegyes.
2012. aug. 22. 14:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Fiamnál nem volt, első nap ott kellett hagyni, de nagyon jól viselte, alig sírt. Lányomnál első nap ott kellett lenni vele pár órát aztán haza mentünk, utána lévő 3-4 nap már csak bekísértem és délben mentem érte. Második héten meg már ott is kell aludni, enni.
2012. szept. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!