Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány foktól csillapítod a...

Hány foktól csillapítod a lázát a gyerekednek?

Figyelt kérdés
Nem hajlamos lázgörcsre a lányom, most 38.5 a láza. Nem tudom mi a jobb, ha hagyom, hogy dolgozzon a láz vagy ha lenyomom csillapítóval.
2012. aug. 22. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
hidegfürdö +kúp
2012. aug. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Senki sem hajlamos a lázgörcsre, csak 39,5 feletti láznál. Amúgy én adok, adnék, 38-tól már az láz kicsiknél. Ha levonva 38,5 akkor pláne adnék.
2012. aug. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én 38,5-nél már adok neki lázcsillapítót.
2012. aug. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Végül kapott, mert pillanatok alatt felszökött 39.1-re a láza, ha fél órán belül nem csillapodik akkor hűtőfürdő.
2012. aug. 22. 15:24
 5/9 anonim ***** válasza:
En akkor csillapitom amikor mar latom, hogy nem jo neki. Fiam a 38.5-os lazzal meg siman jatszik, rohangal es ha nem tapogatom meg a homlokat meg sem lehet mondani, hogy beteg/lazas a gyerek. Ot csak a 39+ laz kezdi ledonteni. Nekunk semmi mas lazcsillapito nem hasznal csak a nurofen. A hutofurdo csak kb 10 percig hatasos es utanna felszokik a laza, a kup is annyit er mint a falra hanyt borso, meg sosem hozta le a lazat. Tehat ez nagyon gyerekfuggo. Nekem a hazidoki azt mondta, hogy minden gyereknek mas a turohatara es mashogy dolgozik az immunrendszere. Ezert a lazat akkor kell csillapitani amikor a gyereken mar latszik, hogy kenyelmetlen neki. Ez van akinel 38.5 es van akinel kevesebb vagy tobb. Amig a laz nem zavarja addig, kell hagyni, hogy az immunrendszere pusztitsa a virusokat a lazzal.
2012. aug. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én adok neki 38.5-nél és most ne nevessetek, valami régi modszer: reszelt krumpli a lábára! nekünk eddig bevált.jol lehüti a lábacskákat!
2012. aug. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Dehogy nevetlek ki minden tanács jól jön :) Kicsit lement a láza (algoflex baby-t kapott, olyan mint a nurofen) meg fürdőztettem. Most 38 fok körül van, de valamiért a lázmérő nem méri meg rendesen, pedig jó lázmérő (eddig legalább is nem volt gond) Most meg elkezdem mérni gyorsan el is jut valameddig, de utána még hosszú percekig tetű lassan megy fentebb (lehet, mert a láza folyamatosan megy fel).

Eddig őt se ütötte ki a láz, de most nagyon odavolt. Alapvetően nem szeretem csillapítani a lázat napközben, hogy hagy dolgozzon az immunrendszer de most ettől a 39.3-tól (tovább nem vártam ki) kicsit megijedtem. Nem volt még ilyen magas láza. Megyünk is vele az ügyeletre :(

2012. aug. 22. 16:57
 8/9 anonim ***** válasza:
38-38,5-től. Éjjel már 37,5.nél adok neki Nurofent, hogy ne menjen fel.
2012. aug. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Voltunk az ügyeleten, de a lázon kívül más vizsgálattal kimutatható baja nincs. Füle rendben, hasa puha stb. Így gondolom valami vírus. Kaptunk cataflam cseppet, de bevallom nem mertem neki adni még éjszakára sem, nagyon durvának tűnt a tájékoztató alapján. Így kapott algoflex baby-t (mert megint felment a láza).

A cataflam cseppeket ismeri valaki?

2012. aug. 22. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!