Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bárányhimlő, és/vagy Rota...

Bárányhimlő, és/vagy Rota elleni oltást beadattad a gyerekednek? Ha igen, volt olyan, hogy a Rotát pl. mégis elkapta?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok/tapasztaltatok ezekről az oltásokról? köszi

2012. aug. 17. 22:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A rotát el lehet kapni az oltás ellenére, csak enyhébb lefolyású lesz.
2012. aug. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm gyereke elkapta a rotát annak ellenére,hogy megkapta a védő oltást.És azért nem volt éppen gyenge lefolyású...kórházban voltak vagy 3-4 napot.


A bárányhimlő ellenit meg azért nem adatom be,mert kb 10 évig ad védettséget,utána ismételni kell, HA a szülőknek eszükbe jut megnézetni, hogy van-e még védettsége a gyereknek.És később sokkal veszélyesebb elkapni mint gyerekkorban.Ha viszont egyszer elkapja valaki, onnantól egész életében védettsége van.

2012. aug. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

Én beadattam a rotát, és nem bántam meg.

Ismerősi körben, aki eddig beadatta, lehet,hogy elkapták, de pár nap alatt kint voltak belőle.

Szomszéd kislány, aki nincs beoltva, tegnap jött haza a kórházból 5 nap után!

Nekem ez a tapasztalatom eddig. Aztán majd meglátjuk,hogy mi lesz, de szerencsére nem terhelte meg a kasszát, többek között ezért is adattuk be neki!

2012. aug. 18. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Bárányhimlőt megkapták a gyerekeim, a rotát nem.

Egyszer volt nálunk hányós-vírus, de az kalici volt. Azzal is kórházban kötöttünk ki, nem kell ehhez rota.

Én nem hiányolom a rota elleni oltást. Sok betegség okozhat hányást, nem csak a rota.

2012. aug. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudtam volna amit most, beadattam volna. Baranyhimloje volt, mindent ugy csinaltunk ahogy orvos mondta, nem vakarta el a hojagokat, megis csupa heges lett az egesz arca. :( Orokre megmarad a nyoma. Doki azt mondta, ilyen bortipus. :( Baratnom meg hozta at a gyereket, hogy "kapassuk el vele", mert azt ugy kell. Ha tudtam volna, hogy be lehet oltatni, akkor megteszem. Es nem csak 10 evre ved az oltas!
2012. aug. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
nem, egyiket sem kapta meg. Feleslegesnek tartottam őket. A bárányhimlőn én is átestem. Most meg már kapnak viszketés elleni cseppeket is, így nem is viszket nekik. 2 évesen lett a kisfiam himlős. Rotának meg huszonvalahány törzse van, az oltás csak 2 ellen véd. Ja, és egy kisgyerek bármilyen hányásos-hasmenéses vírustól kiszáradhat és kórházba kerülhet.
2012. aug. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi kommenteket, mind nagyon hasznos, de még nem tudtam dönteni...:-))
2012. aug. 18. 09:27
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Rotát nem kapott, elkapta. 1 éjszakát voltunk kórházban egy 4 ágyas szobában, a többi baba mind megkapta az oltást, mégsem viselték könnyebben :-( A legkisebb 11 hónapos volt, az volt a 4. éjszakájuk bent.


A bárányhimlőt még nem tudom. Félek tőle, hogy 25-30 év múlva kiderül hogy már nem véd és akkor felnőttként kapja el.

2012. aug. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi beadattuk a Rotát is,bárányhimlőt is.Tavaly mikor 1,5 éves volt,az apukája hazahozta a Rota vírust.5 napig hányt,hasmenése volt,fogyott 4 kilót.A kisfiam is elkapta.1* hányt,2* volt hasmenése.Nekünk bevált.

A bárányhimlőt meg valóban ismételni kell majd később,de valószínű hogy nem kapja el az oviban.Elég baj,ha kivakarja a pöttyöket,meg ott vannak még a súlyos szövődmények.

2012. aug. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
kislányomnak a rotát nem adatuk be ,de a bárányhimlöt igen.
2012. aug. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!