Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehetne még a láthatást...

Hogy lehetne még a láthatást is elvenni a nevelt lányom szülőanyjától?

Figyelt kérdés

5 éves a kislány 4 éves kora óta én nevelem. 2 éves korában az "anyjának" fontosabb volt félreku.ni, mint a gyereke és a család. Akkor elment, azóta a párom neveli a gyereket, tavaly óta pedig én, vele együtt. Míg én nem voltam ott, a kislány nagyon labilis volt, mert nagyon ritkán látogatta az anyja. Ebben az évben januárban vitte el 1 órára, és pár hete 1 napra, és úgy hozta haza, hogy ki volt lakkozva a láb-kéz körme, ki volt festve a szempillája, szája, szemhéja! Plusz a 40 fokos melegben farmerszoknyában vitte a buszra, leengedett hajjal, folyt róla a víz szegénykémről! Már nagyon elegünk van belőle, ha meghozza a kislánnyal napokig nem lehet bírni! Érthető is, mert össze van zavarodva hogy egyszer "kell" az anyjának egyszer meg sz.rik a fejére hónapokig. Persze gyerektartást 3 éve nem fizet, tanácstalanok vagyunk. Mi lehet ha nem adjuk oda neki, mikor néha vinni akarja? Teljesen tanácstalanok vagyunk, el vagyunk keseredve.. Előre is köszönöm..:(

(Ja még annyit, hogy lopás miatt volt már előzetesben 2 hónapig nemrég.. Az biztos, hogy neki állandóra a gyerek nem kell, meg hát otthon nálunk családban nevelkedik, van tesója, saját szobája van, mindene megvan, az anyjának meg állása sincs, meg normális lakásuk..)



2012. aug. 25. 09:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%

én biztosan nem tiltatnám el a gyereket a anyjától..

lehet h nem jó anya..de mégis csak az anyja..majd ha a gyerek nagyobb lesz úgy is eldönti h kíváncsi e az anyjára v sem..

2012. aug. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
50%
biztos meg lehet tenni ha teljesen alkalmatlan az anyuka de ezt be kell bizonyitani ez nem olyan egyzserü dolog!!!!
2012. aug. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
23%

HŰHA!


Akkor lehet, hogy az én gyerekemet is el kéne tőlem venni ???

Az én lányaim 4,5 és 2,5 évesek. Nyáron ovi-bölcsi szünetben megengedem, hogy ki legyen lakkozva a körmük. (én lakkozom :-D )

És a nagy már volt sminkben is! Igaz, csak otthon játékból.

Teljesen normális, hogy a gyermek az anyukáját utánozza, nincs ebben semmi rossz.


Itt nem ezzel van a gond, hanem, hogy néha leszarja, néha nem.

DE

Te soha nem leszel az édesanyja, és nem is nevelheted ellene! Mindig ő lesz a szülőanyja és ezt el kell fogadnod.

Lehet, hogy ha ti normálisabban állnátok anyukához, akkor jobb lenne az életetek? Legalább te légy okos!

2012. aug. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Jaj itt nem a lakkról van szó, hanem h ne sminkeljen már utcára egy 5 éves kislányt! De ez a legkevesebb igen!

Hónapokig nem látogatja, és egyszercsak füttyent h ugyan megnézné a lányát és mi ugorjunk??

Tudom h nem vagyok a szülőanyja, ezzel semmi probléma! És ha normálisan látogatná+fizatne évek óta, akkor nem ilyen lenne a hozzáállásunk nekünk sem! De most tegye tönkre a kicsi lelkivilágát ezzel hogy néha kell neki néha meg nem???

2012. aug. 25. 10:31
 5/20 anonim ***** válasza:
58%
Az ilyen anya nem anya,hiába szülte ő,attól még nem lesz valaki anya! Anyának lenni nagyszerű dolog,vigyázni,félteni,szeretni,törődni és nevelni--aki ezt csinálja az egy anya! És köszönöm szépen ha ilyen anyám lenne akkor nem kéne..több bajt okoz a kis lelkének így. Az lesz a vége h nem fog bízni senkibe,mert mindig az jön le neki hogy hoppá anya mért nem jön mit csinált hogy nem kíváncsi rá,aztán megint betoppan és így tovább. Még 5 éves, el lehet hitetni vele sok mindent persze,de tönkre is lehet tenni lelkileg. Sztem mondjátok meg annak a kedves anyukának hogy vagy látogatja rendesen (hozzáteszem nem kell hogy elvigye,csak menjen el akár hozzátok pár órára) vagy elkövettek mindent hogy egyáltalán ne lássa és majd ő eldönti ha nagyobb lesz kíváncsi e rá..
2012. aug. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még valami,kérdezzetek meg egy pszichológust vagy aki ilyen gyerekekkel foglalkozik hogy mi a legjobb a gyereknek! Utolsó voltam! :)
2012. aug. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Hát igen, mi is ezt szeretnénk, de nem tudjuk mennyi esélyünk van arra, hogy elveszik tőle a láthatási jogot.
2012. aug. 25. 11:00
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Sztem sok,mivel se munkahelye,se normális lakhelye és még előzetesbe is volt.. megbízhatatlan és ezért írtam kérdezzetek meg egy pszichológust hátha adna valami szakvéleményt is hogy kárt tehet a gyerekbe így.. Járjatok utána. Még esetleg úgy is jó lenne hogy csak nálatok látogathatja meg mert akkor ott vagytok ti is,nem tud hülyeséget csinálni. Ennyi! Járjatok utána! Majd írd meg mi lett kíváncsi vagyok! Sok sikert! Utolsó meg előtti voltam :)
2012. aug. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Oké, köszönjük de a gyámügyhöz kell fordulnunk első körben?
2012. aug. 25. 11:18
 10/20 anonim ***** válasza:
50%
Na azt viszont én nem tudom,nincs benne tapasztalatom,de gondolom.. :S
2012. aug. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!