Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudom elvenni/leszoktat...

Hogyan tudom elvenni/leszoktatni 23 hónapos fiamat a CUMIról?

Figyelt kérdés
Este nem sikerült elaltatni nélküle, mert nem akartam zavarni a páromat a nyűglődése miatt. Most délben sikerült, de nem igazán tetszett neki. Mondtam, hogy apa elvitte és odaadta a kombájnnak. Este nem tudom, hogy még mi lesz. Ti hogy csináljátok?
2012. júl. 11. 12:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

nálunk majd a mikulás viszi el akkor lesz 2 éves 2 hónapos addig van cumi.

egyet már kinyirt a 3 közül ha addig ezeket is szétrágja többet nem vezsek s akkor jön egy hét szenvedés mig nem felejti el

2012. júl. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hát, ha egyszer elvetted, akkor ne add vissza. Azért, hogy nehogy kísértésbe ess, dobd is ki rögtön. Pár nap és megszokja, hogy egy korszak lezárult. Sok sikert!
2012. júl. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor azt mondod, hogy ha este sír, akkor is várjam meg, amíg elalszik? Úgy tudom, hogy éjjel nem mindig van nála. Azzal szerintem nem lesz baj.
2012. júl. 11. 13:13
 4/12 anonim ***** válasza:
Sajnos ezen át kell esni, aztán napról-napra kevésbé lesz nehéz és végül megszokja az új helyzetet. Igen este se add neki oda, el fog aludni, ha eléggé fáradt lesz a cumi nélkül is. Kis ideig kell kitartani és jobb lesz mindannyiótoknak. Majd írd meg, hogy hogy alakult a dolog. Drukkolok :)
2012. júl. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az én lányom csak alváshoz használta. 3,5 évesen hosszabb ideig a nagyinál volt, és mama kitalálta egy nap, hogy egy manó odasettenkedett és elvitte, mert aznap valami rosszaságot csinált a kiscsaj. Este még megkérdezte, hogy nem hozta-e vissza a manó, de tudomásul vette és simán elaludt nélküle. Azóta sem kereste semmilyen helyzetben. De a manóval azóta is "riogatunk", hogy valami kedves dolgot el fog vinni, ha épp kitör rajta a dac :)
2012. júl. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A déli alvás jól sikerült. Aludt 3 órát. Este először apával tévézett, már akkor álmos volt,de jött hozzám,hogy vigyem be a kis ágyába. Be is vittem. Amikor raktam be az ágyba egyből azt mondta, hogy dzson do brumbá hám tu, ez azt jelenti, hogy a John Deere kombájn megette a cumiját. Pörgött forgott a kis ágyban, többször visszahívott, beszélgettem vele és végül csak álltam a kis ágy mellett és néztem. Ő is nézett engem, de nem szóltunk. Az is baj volt,hogy kopogott az ablakon az eső és dörgött az ég. Szóval addig nézett engem, mígnem egyszer csak elkezdett becsukódni a szeme. És szépen elaludt. Kb. 20 perccel később aludt el, mint ahogy szokott. 01:15-kor felsírt (pedig nem szokott, mert általában megtalálta a cumiját), átmentem hozzá, de a kis ágyban nem tudtam megvigasztalni, így kivettem a szobájában lévő nagy ágyra és melléfeküdtem. Nem sírt, de járt a kis nyelve. Biztos kellett volna neki. Éjjel még 3 fele is felkelt, pisilnia kellett, picit beszélgettünk, majd visszaaludt. Reggel 1/2 7-kor kijött a szobából, bementünk az enyémbe nézni a zálogcsillagokat és visszaaludt. Neki általában csak alváskor volt cumija. Kocsiban nem vittük soha, ott mindig anélkül aludt. Néha napközben, ha megtalálta a kis ágyban, akkor felvette és kellett neki. Remélem ettől nem lesz rosszabb estém a cumi miatt.
2012. júl. 12. 07:23
 7/12 A kérdező kommentje:
Tegnap délben nagyon gáz volt. Sokáig sírt. 1 órakor elaludt, de 2-kor felsírt, visszaaltattam. Este nem sírt, de mellettem aludt el az ő szobájában. Egyedül most nem akar elaludni. Éjjel 2x megébredt. Elkezdtem beszéltetni, hogy térjen észhez, ne keresse. Akkor nem volt gond.
2012. júl. 13. 08:30
 8/12 A kérdező kommentje:
Ma déli altatás: ő mondta, hogy aludni akar. Betettem a kis ágyba, de mindig felállt. Már mondtam neki, hogy aludjon el velem a nagy ágyán, de mutatta, hogy a kis ágyban akar aludni. Mindig megfordult. Odatettem a kis párnáját, betakartam, tettem elé egy állatos könyvet és a kezébe adtam a cumi tartóját (baba korban szokták használni, nehogy leessen). Én pedig kimentem a szobából. És ennyi. Se egy sírás, se az, hogy menjek vissza még 25x, semmi. elaludt pár perc alatt. Mintha lett volna cumija, most úgy elaludt. Ez most jó volt.
2012. júl. 13. 12:16
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia! Megkaptam az üzidet :) Elolvastam mik történtek a cumielvétel óta. Igen lehet, hogy kell neki valami cumipótló, pl. a cumilánc, nálunk egy ideig egy kis morzsikendő volt, de aztán már az sem kellett neki. Látod alakul a dolog és ez csak jobb lesz.
2012. júl. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Holnap lesz 1 hónapja annak, hogy elvettem a kis fiamtól a cumit. Simán elalszik. Az első 2-3 nap volt rossz. De már nem alszik el egyedül a kis ágyban. Szét is szedtem. Már a leesésgátlós kis ágyán alszik el úgy, hogy melléfekszem és megvárom, amíg elalszik. Kb. 10 perc. Délben is és este is. Nem is keresi már. Tudja, hogy megette a kombájn, mert ő már nagyfiú.
2012. aug. 8. 08:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!