Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen tejet adsz 2 év körüli...

Milyen tejet adsz 2 év körüli gyermekednek? Tápszer, bolti tej? Ha bolti akkor forralod és pusztán adod, vagy kakaóval?

Figyelt kérdés

Ja, és ha kakaót iszik, akkor valami instant változatot adsz, vagy kakaó és cukor keverékét? Köszi.

Kisfiamnak tápszert adok (persze minden tejterméket eszik már egyébként). De mivel tesók allergiásak, az egyikük a tejre is az volt, de már kinőtte, pedig 3 évig tápis volt, ezért félek neki rendes tejet adni. Egyszer próbáltam neki, de úgy vettem észre hogy fájt a pocija tőle. DE viszont igy is csak 120-at iszik meg reggel, este, azt is úgy kell belekönyörögni. De azért szeretném továbbra is ha inna valami tejalapút mert elég keveset eszik. Tegyek újra próbát esetleg kakaóval?


2012. aug. 25. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:

2,5 évesnek, tejet. Felforralom, lehűtöm. Nem teszek bele semmit.

Van, hogy kakót iszik, abból hon instant, hol kakaópor+cukor.

Vagy macikávét is lehet adni.


Amúgy 2 évesen még ő is tápizott, pár hónapja álltunk át a tejre.

2012. aug. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

2 éves kislány. Fél éve sima bolti tejet adok, kezdetben forraltam, de hamar leszoktattam magam róla:-))), mivel semmi baja nem volt tőle.

Néha simán, néha Nyuszis kakaó, és még ritkábban Maci cikóriakávéval issza. Ez utóbbit nagyon szereti, de csak picit tudok beletenni, mert kicsit meghajtja.


van itthon mindig tápszer is még, néha adok azt is neki, de én úgy vettem észre, hogy a tejjel tovább bírja. Ha pl. éjjelre tápszert adok neki, akkor hajnalban felkel, és mondja, hogy éhes.


Elég keveset iszik Neked ebből, nem? A lányom ha tápszer, ha tej, 3dl-ig meg sem áll. vagy kaja után issza ezt a mennyiséget?? Mondjuk ha amúgy eszik mindent, akkor már sztem nem is érdekes...:-)


Én a helyedben megpróbálnék neki forralni, és újra megpróbálni, és majd meglátod másnap, hogy nincs e vmi hatása...

2012. aug. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi.

Mindegy hogy előtte evett-e vacsit közvetlen vagy már jóval előtte, akkor is ennél többet hiába csinálok neki nem issza meg. Amúgy eszik már igen mindent, csak hát nem egy nagy evő. Ezért lenne jó ha legalább a tápszert inná még egy darabig, de úgy látszik nem izlik már neki. Valószinű teszek egy próbát kakaóval.

2012. aug. 25. 15:44
 4/8 anonim ***** válasza:
bolti 2,8-ast iszik. nem forralom neki, az már pasztörizált. 1 éves korától iszik tejet.
2012. aug. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Szereti a kakaót, vaníliás tejet, karamellás tejet, mikor mit kér.
2012. aug. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

második vagyok.

Sztem már lehet, hogy unja az ízét, ha mindig ugyanazt a fajtát adod neki. Én mindig más fajtát vettem, nagyon szerette a DM sajátját, de az nagyon híg, abból olyan is volt, hogy 4dl-t megivott :O meg azt a kék dobozos Milumilt, amiből van 1,2 kg-os is...

Meg van a Sparban laktózmentes tej, esetleg azt megpróbálhatod neki, az vmennyire az allergiásoknak is jobb..már ha a tesói arra voltak érzékenyek...

2012. aug. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amikor ennyi idős volt, sima bolti tejet kapott, már nem forraltam.

Változó volt, hogy hogyan itta, volt, hogy simán tejet, volt, hogy kakaót (instant), volt, hogy csináltam karamellás tejet, vagy tettem bele egy kis vaníliás cukrot.

2012. aug. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2012. aug. 27. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!