Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit mondjak a kisfiamnak?...

Mit mondjak a kisfiamnak? Hová lett a kutyus?

Figyelt kérdés
Sajnos meg kell válnunk házi kedvencünktől, mert örök szőrhullajtó, Beagle, egy éves. Szegénykém láthatóan szenved a lakásban, imád kint lenni, a szabadságot. Ezek mellett van egy bűzmirigyproblémája, meg kellene műteni, ha lakásban akarjuk tartani, mert hetente feltelik neki, elég kellemetlen, mikor ürül és érződik. Ezért úgy döntöttünk eladjuk, családi házhoz, akkor a műtétre sem lesz szükség és boldog kutya lesz. Abban kérném a segítségeteket, hogy mit vagy hogyan mondjam el két és féléves fiamnak, hogy miért van szükség erre ?
2012. aug. 25. 15:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
Talán mondd azt, hogy a kiskutyát elvitted gyógyulni. Talán egy idő után elfelejti.
2012. aug. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%
Mond el neki hogy eladtad a kutyáját mert hullik a szőre.Kegyetlen vagy.
2012. aug. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
55%
OMG, egy kellemetlenség és máris eladod, szánalmas... A gyerekedet is ad el, ha lesz valami kellemetlen dolga...
2012. aug. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
49%
A fiad még kicsi. Elég annyit mondani, a kutyus elköltözött.Hamar el fogja felejteni.
2012. aug. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

Azt nem értem, hogy egyáltalán miért vettétek meg azt a szerencsétlen kutyát, gondolom sejtetted, hogy egy darabig még lakásban fogtok élni.


Legyél őszinte, mondd meg, hogy a kutyus elköltözik egy kertes házhoz, ahol boldog lesz. Lapozgassatok kutyusos, kerti házas képeskönyveket.

2012. aug. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen, ezt elrontottuk. Hogy ide megvettük a Beaglit. A férjem nem akart szobakutyát, pedig jobb lett volna egy olyan fajta. :-(
2012. aug. 25. 16:07
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

Hidd el, a szobakutya sem jobb. Az is hullatja a szőrét, annak is lehet bűzmirigy-problémája, és akárki akármit mond, a kutya nem való lakásba.

(két kutyám van)

2012. aug. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Most már nekem is ez a véleményem. A kutya nem való lakásba. A napi porszívózás, felmosás, a takaróit hetente mosom, tiszta szőr. De ez mind az én dolgom, én nem is panaszkodom, vállaltam. Még a tüzelést is túléltük. Pedig egy kétévesnek aztán mondhatom, ne feküdj a kutya helyére, most nem szabad. Most ez a műtét is.. 10nap után lenne a varratszedés. Addig kínlódva wc-zik vagy sehogy. Mi ezeket mind átgondoltuk és ezekért döntöttünk így. Tudom, hogy a kutya minket szeret és hiányozni fogunk neki, de talán a szabadság majd felftet minket idővel. Köszönöm a válaszokat, és igen, az igazat fogom mondani. Hogy a kutyus kertes házba való és elvittük, hogy olyanba lakjon. :-(
2012. aug. 25. 16:31
 9/16 anonim ***** válasza:
46%

Nagyon sok kutya nem hullajtja a szőrét, köztük az enyém sem (bischon havanese). A szőrhullás ellen viszont nagyon jó lett volna a furminátor nevű kefe, amivel ha hetente kikeféled, töredékére csökkent volna a kihullott szőr aránya. Ha bűzmirigy problémája van miért csak akkor kell műteni, ha lakásban van?:S


Egyébként én is az igazat mondanám és az is jó ötlet, hogy nézegessetek ilyen kertes-kutyás témájú könyveket, de nehogy vegyetek még egy kutyát!!

2012. aug. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Most már nekem is ez a véleményem. A kutya nem való lakásba. A napi porszívózás, felmosás, a takaróit hetente mosom, tiszta szőr. De ez mind az én dolgom, én nem is panaszkodom, vállaltam. Még a tüzelést is túléltük. Pedig egy kétévesnek aztán mondhatom, ne feküdj a kutya helyére, most nem szabad. Most ez a műtét is.. 10nap után lenne a varratszedés. Addig kínlódva wc-zik vagy sehogy. Mi ezeket mind átgondoltuk és ezekért döntöttünk így. Tudom, hogy a kutya minket szeret és hiányozni fogunk neki, de talán a szabadság majd felftet minket idővel. Köszönöm a válaszokat, és igen, az igazat fogom mondani. Hogy a kutyus kertes házba való és elvittük, hogy olyanba lakjon. :-(
2012. aug. 25. 16:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!