Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetben mit mondjak...

Ilyen helyzetben mit mondjak a kisfiamnak a játszótéren?

Figyelt kérdés

3,5 éves a kisfiam, nagyon barátkozós, nyitott kisfiú, már alig várja hogy szeptemberben ovis legyen. Új helyre költöztünk, és itt alig vannak a játszótéren. Van egy 5 éves kisfiú a játszótéren, a többi mind nagy, 10 év körüli kislány. Az én fiam állandóan megy az ötéveshez, hogy játszani szeretne vele, de ő durván ellöki, rászól, hogy menjen el, nem akar vele játszani. Én is mondtam a fiamnak, hogy hagyja, nem akar játszani, majd én és a húga játszunk vele amit szeretne, de ő csakis azzal a kisfiúval akar játszani. Már sajnáltam a kisfiamat, mert ő folyamatosan ment hozzá játszani, az pedig csak elzavarta. El is jöttünk a játszótérről. Ez már másodszor fordult elő.

Hogy tiltsam el a fiamat a kisfiútól? Mert hiába mondom neki, hogy nem akar veled játszani, hagyd békén, mintha meg sem hallaná. Nem tudom, hogy mondjam a kisfiamnak, hogy ne piszkálja a kisfiút.

Vagy hagyjam, hogy menjen a kisfiúhoz, ne szóljak bele?

Amúgy a kisfiú nem csinált semmit, tehát nem zavarta meg semmiben a kisfiam. (ült a homokozó szélén, és nézelődött )


2012. júl. 10. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Másik játszótér, ahol több korabeli gyerek van?
2012. júl. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Na én is hasonló helyzetben vagyok. Én is olykor már kellemetlenül érzem magam, hogy csak nyaggatja a fiam az egyik gyereket.
2012. júl. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
sajnos nincs másik játszótér a környéken.
2012. júl. 10. 13:40
 4/7 nittababy ***** válasza:
én is erre gondoltam hogy másik játszótér ahol több korra belli gyerek van!!vagy magyarázd szépen el neki hogy ez a kisfiú nem akar veled játszani nem szabad piszkálni tessék békén hagyni az ő helyéden te sem örülnél ha piszkálnának ha így sem megy akkor meg rá kell hagyni hagy menjen nyugodtan nem tudsz mit tenni!!
2012. júl. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, mondhatod a kisfiadnak, hogy a nagyok más játékkal szeretnek játszani, ügyesebbek, több mindenre fel tudnak mászni, ő nem tudna lépést tartani vele. Ha homokztok, viszont be lehet vonni a nagyobb fiút is, biztosan szívesen megmutatná, hogy kell hatalmas várat építeni alagúttal, akkor tudnának picit együtt játszani, ha a kisfiad mindenképp vele szeretne barátkozni.
2012. júl. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nehéz dió nem tudom, hogy meg tudja-e érteni. Nálunk is van néha hasonló helyzet. A nagylányom 5 éves és van egy 9 hónappal idősebb unokatesója. Teljesen más személyiségek, de azért jókat játszanak. Az uncsitesó viszont néha nem akar a lányommal játszani, és a lányom ezt nehezen viseli. Mindig elmondom neki, hogy el kell fogadnia és megpróbálom elvonni a figyelmét. Általában az szokott lenni, hogy kisírja magát, hogy őt senki nem szereti vele senki nem játszik stb, aztán miután megunta az önsajnálatot elkezd valamivel játszani és ha az kellően izgi akkor jön az uncsitesó is.

Szerintem semmiképpen ne hagyd, hogy a fiad zaklassa a másik gyereket. Meg kell tanulniuk elfogadni, hogy mások másmilyenek. Nehéz dió tudom. Esetleg vigyetek magatokkal izgi játékokat, homokozós teherautó stb, azzal kezdjetek el játszani ketten (szerintem, ha nem vevő rá a másik gyerek ne erőszakoskodj még finoman se vele te se, hogy jöjjön játszani) ha nagyon belemerültök és nagyon izginek tűnik megvan rá az esély, hogy csatlakozik.

2012. júl. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen,szoktunk vinni mindenféle kisautókat, játékokat, hogy tudjon játszani, de ez nem érdekli. viszi oda a kisfiúhoz, hogy játszon vele.

Amúgy nagyon ügyes a kisfiam, a játszótéren mindenre segítség nélkül fel tud menni, mászik mindenre fel.

A kisfiú olyan, mint a Hupikék törpikékből a Dulifuli. :) Csak ül mogorván a homokozó szélén. :)

A nagymamájával volt, ő mondta, hogy a kisfiú ilyen természet, nem szeret idegenekkel játszani.

Már előre félek, hogy az ovi is tele lesz ilyen gyerekekkel. 25 fős vegyes csoportba került, ahol 2 új gyerek lesz. A másik új kislánynak a nővére már abba a csoportba jár, így neki lesz már ismerőse. Az én fiam lesz egyedül megint. :(

2012. júl. 10. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!