Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mindig azt csinálja, amit nem...

Mindig azt csinálja, amit nem lenne szabad! Valami bevált jó tanács?

Figyelt kérdés
3 éves a lányom, egy igazi ördögfióka. Nálunk nem is igazán a hisztizés a gond, bár az is megesik, de még kezelhető. Engem azzal készít ki, hogy folyamatosan olyan dolgokat csinál, amit nem lenne szabad, és egyébként tudja jól, hogy nem szabad. Pl.:vízfestékkel rajzol a falra, gondol egyet, és meztelenre vetkőzik(csak itthon), az összes játékát szétdobálja, és nem hajlandó összepakolni, már bedobáltam kukás zsákba őket, de ez sem érdekli, letépkedi a virágokat stb. Tudom, ezek nem nagy dolgok, de amikor naponta 10-15-ször fordul elő, az már sok! Mintha szánt szándékkal csinálná. Tudom, feszegeti a határokat, de akkor is. És a büntetés sem hat rá!!!Ez normális? Mit csináljak? Köszönöm!
2012. aug. 26. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Találd meg mégis a gyengéjét.

Mi az amit igazán szeret, és azzal büntesd.

Kedvenc játék, tévé, stb..

Nálunk a játékok egy nagy, kulccsal zárható ruhásszekrényben vannak.

Így nincs vita. Én nyitom, zárom. egy játék ki, egy be.

Ha nincs ilyen szekrényetek, akkor lehet olyan szekrényzárat venni, amit még a 4 éves lányom sem tud kinyitni.

Legyél okosabb, és ne engedd, hogy túljárjon az eszeden.

MIndenre találj ki valamit, hogyan tudod megakadályozni, hogy ővé egyen az utolsó szó.

Nekem két gyerekem van, és megőrülnék, ha a játékok pl. nem lennének elzárva, ők sem pakolnának sokat maguktól, az tuti....

Ha összefesti a falat, akkor csak a kertben, teraszon festhet.

Szóval nem normális, tegyél ellene.

Ha majd nem lesz elől játék, nem tudja szétpakolni.

2012. aug. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem normális,de a vélemény az hogy figyelmet szeretne vele felkelteni.3 évesen már nagyon okosak beszélgess el vele.
2012. aug. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Beszéltem vele, megérti, hogy nem szabad, ha rákérdezek, mondja, hogy butaságot csinált, és mindig megígéri, hogy nem fogja többé. Persze ezt sosem tartja be, hiába magától tesz ígéretet. A játékok 80 százalékát már elzártam előle, de ez sem hatja meg!!
2012. aug. 27. 09:51
 4/5 anonim ***** válasza:

2.vagyok.

Kérdezd meg tőle hogy miért csinálja,mit akar vele elérni?

2012. aug. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megkérdezem mindig. Annyit mond, hogy "buta voltam".
2012. aug. 29. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!