Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi baja lehet kisfiamnak-17hos...

Mi baja lehet kisfiamnak-17hos-ha evett tobb szem mogyorot?

Figyelt kérdés
2012. aug. 27. 16:04
 1/4 anonim ***** válasza:

ha nem allergiás akkor semmi baja nem lesz


ha allergiás,akkor sürgősen vidd orvoshoz

2012. aug. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De mi a tunet?
2012. aug. 27. 16:20
 3/4 anonim ***** válasza:

földimogyoró-allergia leggyakoribb tünete a csalánkiütés, mely jelentkezhet a száj környékére korlátozódva, vagy az egész testen szétszórva is. Egyéb gyakori tünetek többek között a hasfájdalom, a hányás és a hasmenés.

Nagyon ritkán anafilaxiás reakció is kialakulhat a gyermekekben. Az anafilaxia egy olyan életveszélyes reakció, amely nagyon hirtelen alakul ki, és nehézlégzéssel, nyelvduzzanattal, és potenciálisan ájuláshoz vezető vérnyomáseséssel jár.

Szerencsére életveszélyes allergiás reakció nagyon ritkán fordul elő földimogyoróra allergiás embereknél.

2012. aug. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én egészen kisiskolás koromig allergiás voltam az összes fajta olajos magra, mogyorótól a pisztáciáig, szotyitól a dióig. Ha csak 1-2 szemet ettem, hánytam, és ment a hasam. (Most már csak a dióra vagyok allergiás (az utolsó által írt, fulladásos tünetekkel), de nem hiszem hogy összefüggene a két dolog.)

Szerintem sem lehet a kisfiadnak baja, nem olyan kicsi már, hogy ne ehessen pár szem mogyorót. :)

2012. aug. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!