Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 testvérnél hogyan viselkedik...

3 testvérnél hogyan viselkedik a középső gyerek? Jó testvérek? Kijönnek egymással?

Figyelt kérdés
2011. jún. 14. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi 3-an voltunk testvérek, én voltam a középső. Általában én voltam a céltábla:( Így születtünk: lány, 2 évre rá lány (én), 2 évre rá fiú. Nővérem teljesen az ellentétem. Szeret uralkodni a másik felett, hát ezt meg is tette velem, mikor kicsik voltunk. Öcsém meg állandóan szórakozott velem. Állandóan egrecéroztatott. Sajnos az én hibám volt, látta, hogy baromira fel tud húzni, és ez éltette. Nem voltunk jó tesók. Aztán csak született még egy tesóm (közben apámék elváltak, és apunál maradtunk, apunak új barátnője lett és lett egy közös lányuk) 11 éves voltam, mikor megszületett. Vele megtaláltam a hangot, mindig együtt játszottunk. Én mindig is szürke kisegér voltam, akiből semmi önállóságot nem néztek ki, azt hittem, én viszem majd a legkevesebbre 3-unk közül. Mindig én voltam az alkalmazkodó. Nem akarom verni a mellemet, de 3-unk közül nekem van egyedül diplomám, és egyedül én vagyok képes 3-unk közül szülői segítség nélkül immár 4 éve önálló életet élni. (Nem csak anyagi segítség nélkül, de sajnos egyéb segítség nélkül is, mert külföldön élünk) Nővérem eltartatja magát az urával, mellesleg állandóan pénzt kér aputól, öcsémnek meg esze ágában sincs otthonról elköltözni, és egy füszálat keresztbe rakni. Húgom, még csak 16 éves, de jó úton halad, rendes, tisztességes ember lesz belőle. Pedig mindannyian ugyanazokat a géneket kaptuk, ugyanazzal a neveléssel....
2011. jún. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A családban nálunk is a középső az egyedüli diplomás. Ez azért nem csak nevelés kérdése, a gyerek születik egyféle természettel, csak terelgetni lehet.
2011. jún. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi is hárman vagyunk és középső vagyok. A bátyám csak 1 évvel idősebb nálam, vele jól kijövök annak ellenére is, hogy tök más, mint én. A hugom 9 évvel fiatalabb és nem felhőtlen a kapcsolatunk.
2011. jún. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Középső vagyok, van egy nővérem és egy húgom. A húgommal mindig nagyon jól kijöttünk egymással. A nővérem és a húgom között nem olyan jó viszony, a húgom mindig úgy éreztem, a nővérem irányítani akarja, inkább pótmama mint testvér, és ez a mai napig tart. Nekem nem voltak ilyen gondjaim, de tény hogy még mindig jobb viszonyban vagyok a húgommal, aki jobban bízik bennem.
2014. aug. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!