Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért csinálja ezt a kisfiam?...

Miért csinálja ezt a kisfiam? Meg vagyok rémülve.

Figyelt kérdés
16 hónapos kisfiamat most próbálom még rászoktatni szilárdabb ételekre. Párizsit, vajas kenyeret, virslit, ilyeneket meg is eszik szerencsére. De mióta ezt elkezdtük, ezt a hozzászoktatást, egyszerűen a főtt ételekről hallani sem akar, amit idáig szeretett, krumplipürét husival pl. , azt örjöngve kiszedi a szájából, és ordít, sír... rágni is alig akar, nagyon kikészít... sírógörcsöm van, fogalmam sincs, mit tegyek. Nála kisebb gyerekek már harapják a cukkinit, meg ezt-azt, ő semmit! Nagyon kikészít, azt sem tudom, mit adjak neki. Ezt kb. egy hete csinálja, azóta alig van néha széklete, és inni is alig iszik valamit. Valamit elronthattam... nincs senki a családban, akitől segítséget kérhetnék.. mit főzzek neki? Mit adjak neki? Mit csináljak vele?
2009. júl. 26. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy valami szilárd étel megsértette az ínyét, szájpadlását? Kenyérhéj vagy valami?

Próbálj barackbefőttet adni neki. Az nagyon puha, akár az ínyével is szét tudja nyomni, és édes is egy kicsit (attól függ hogy lett eltéve persze) de ha lehet ne bolti konzerveset, hanem házit. Ha nem szereti a barackot próbálj ki valami más befőttet.

Szintén szeretik a kisgyerekek a különböző gabonapelyheket tejjel, joghurttal.

2009. júl. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha olyan ételeket utasít el, amiket eddig szeretett, akkor nem egyszerű "finnyásságról" van szó. De hogy mi az oka, szerintem sose fogod megtudni. Viszont ne erőltes semmit, mert azzal csak rontasz a helyzeten. És ne is idegeskedj, szerintem ez el fog múlni magától. Éhen halni nem fog,

nekem elhiheted, mert nagyon rosz evő a lányom, rengeteget kínlódtam vele egy évig, már féltem az evésektől, stresszeltem. Aztán rájöttem, hogy semmi értelme. Azóta sokkal jobb a helyzet, nyugodtabb vagyok, és most már ő is jobb evő lett.

Add neki, amit szívesen eszik reggelire, vacsira, emellett ebédre kínáld meg főtt étellel is. És ne hagyd, hogy nagyon belemerüljön a válogatásba, mert ezzel nagyon elronthatod. Ha nem kell neki, amit főztél, akkor ne egyen ebédet. Pár nap alatt rá fog jönni, hogy "honnan fúj a szél". :)

2009. júl. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bármitől lehet. Én is csak azt tudom mondani, nyugodj meg, éhen halni nem fog.


Az is lehet, hogy a nagy melegre reagál így. Én is ilyen vagyok, kánikulában egyszerűen nem kívánom a főtt ételt.

2009. júl. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam ennyi idős és ha kánikula van, ő is csak katonákat eszik nem hajlandó főtt kaját.Joghurtot gyümölcsöket azt még megeszi szoktam neki főzni gyümölcs főzeléket vagy levest de csak ha kihült akkor adom és úgy megeszi...a fogzás miatt is lehet.Ne idegeskedj annál roszabb,látja rajtad és már csak azért sem eszik.A folyadékból próbálj neki rostosat adni amit szivesen iszik vagy teát.
2009. júl. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondta a háziorvos, hogy a fogzásnál állandóan változik az ízlése a kisgyerekeknek. Ne aggódj! Ha olyan éhes lesz, úgyis fog enni. Addig meg itasd többet. Azt viszont ne hagyd rá, hogy mindig csak azt egye meg amit akar. Mármint ha nem akarja megenni az ebédjét, akkor ne adj neki más nasi kaját rendes étel helyett (pl édességet), mert akkor majd csak azt akar venni, azoknak viszont nem megfelelő a tápértéke.
2009. júl. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszoket! Megnyugodtam, éhen nem fog halni... :)
2009. júl. 28. 14:08
 7/7 anonim ***** válasza:
karikázd a virslit a főzelékbe!hátha...nekem van mikor a fiam utálja ezt vagy azt,1 hétig,utána 1 hétig meg csak azt eszik,amit eddig utált4
2009. júl. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!