Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit kezdjek a kisfiammal, aki...

Mit kezdjek a kisfiammal, aki folyton velunk szeretne aludni?

Figyelt kérdés

Kedves anyukak!


Ket fiam van, Diego 2 eves, Leo 8 honapos. Szuletesuktol kezdve egyedul alszanak, altatni sem kellett soha oket, nem volt gond. Miota Leo megszuletett, egy szobaban alszanak. Diego egyeves kora ota bolcsis, noha egesz napra csak a mai naptol kezdve marad benn. Nyaron a bilire szoktatast is elkezdtem vele, de ugy lattam, hogy meg nem igazan erett meg ra.


A problemam a kovetkezo: Diego az elmult egy hetben azt jatssza, hogy kimaszik az agyabol, kiszalad a nappaliba, es sikong, tele van energiaval. Ha nagyon faradtan rakom le, akkor is felebred ejjel, es mindig a mi agyunkban kot ki. Eddig gond nelkul ataludta az ejszakat.

Nekunk ez nagyon furcsa, mert nem igazan vagyunk az egyuttalvas hivei, meg en nem is alszom tul jol, ha Diego is ott ficankol kozottunk. Probalom finoman visszatessekelni a szobajaba, visszakiserem, odafekszem melle, de amint visszamegyek a haloszobaba, felebred, es tapicskol vissza hozzank. Ma azt hittem, vegre nyugi lesz, mert mar napok ota alig alszunk( mert velunk meg nem tud elaludni, csak jatszik), mondtam is a paromnak, hogy milyen csend van. Erre latjuk, hogy persze, mert atlopodzott a mi agyunkba a masik szobaba, es most ott alszik. De ha mi kinn alszunk a nappaliban a kanapen, ejjel tuti atjon megint :)


Szerintetek mit csinaljunk vele???


2012. aug. 29. 21:02
 1/1 anonim válasza:

Élesben még nem próbáltam, nálunk még most lesz nagyágyba szoktatás, de a Szuperdadus a TV-ben azt csinálta, hogy annyiszor visszavitte a gyereket az ágyba, ahányszor kijött. Közben higgadtan magyarázni kell neki, hogy ez az ő ágya, amaz meg anyáé, apáé. Ez az ő szobája. Nappal meg lehet vele játszani alvósat. Elején lehet hiszti, de meg fog "törni" előbb-utóbb. Én a mellette alvással sem próbálkoznék.

Azért gondolom, hogy működik, mert a kislányomnak volt a rácsos ágyban nem elalvós, üvöltős korszaka, és hasonló, következetes módszerrel 2 hét alatt el lehetett érni, hogy pisszenés nélkül elaludjon.


A saját érdeketekben próbáljátok meg, mert emlékszem, a húgomhoz 10 éves koráig át kellett járni éjszakánként és az nem egészséges.

2012. aug. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!