Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kedves óvónénik, hisztis,...

Kedves óvónénik, hisztis, egyáltalán nem nevelt gyerekkel mi történik az oviban? Mit csinálnak vele ha indokolatlanul magából kikelve ordít? Példa lejjebb.

Figyelt kérdés
4-4.5 éves gyerek eddig nem járt óvodába. Igen gyakran (napi szinten ) találkozunk velük, ezért tudok úgy beszélni a dologról mint általános jelenségről. Tehát példák: megveri megcsapkodja a többi gyereket olyankor is max.egy ejnyebejnye hangzik el, ha őt véletlenül fellökik, vagy hamarabb érnek oda a hintához mint ő vagy sorba állva várakoznia kell akkor pedig egyből 10es fokozatra kapcsolva ordít. Anyukája megvígasztalja mintha valami katasztrófa történt volna. Nagyon csúnyán beszél mindenkivel, a szüleivel is. Semmi elvárás nincs vele szemben támasztva. És mint írtam indokolatlanul minden problémás szituációban iszonyú hangosan sírni hisztizni kezd. Mit csinálnak ilyen gyermekkel az óvónők? Illetve az ilyen gyerekek csak itthon ilyenek ? Az oviban nem? Találkoztatok már ennyire nagyon hisztis ovis korúval?
2012. aug. 30. 13:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván az oviban is előadja majd magát, de szerintem ott lekezelik.Még azt is el tudom képzelni, hogy kap büntetést(le kell ülnie egy kisszékre),aztán ha kitartó az óvónő,következetes, akkor szerintem elég hamar rájön majd a kisgyerek, hogy nincs értelme ezt a viselkedést folytatni, mert kimarad a jó játékokból.

Nem egy olyan gyerekről hallottam,aki az oviban kis angyal,otthon meg nem bírnak vele.

2012. aug. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A fiam ilyen mint leírtad, csak ő még csak 3 éves! Nem biztos hogy a neveletlenségéből fakad a probléma.

Az ovónéni azt mondta nekünk, hogy az oviba meg fog változni, más lesz a szitu, más az elvárás, aminek ott meg kell felelni. Az ovónénik sem dajkálják állandóan, ha kell nevelnek, fenyítenek (persze csak szóban).

Egyébként az ilyen szituba én is csak vigasztalgatom a gyereket, megpróbálom elmagyarázni neki, de sokszor hatástalan, és nagyobb fokozatba kapcsol, ilyenkor elhozom pl.a játszótérről. Nem azért mert gyenge vagyok, lehet az a szülő sem az, csak nem akarja ott a többiek előtt jól leteremteni a gyerket mert szégyenli. Én egyszer csaptam a boltba a gyerek kezére, mert sorra lerángatta a polcról a kekszeket és a cukorkákat hiszti közben. Jól meg is kaptam a magamét vad idegen emberektől. :(

2012. aug. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


Rokonom védőnő. Azt mondta, h ezeket a gyerekeket hamar "megnevelik", mert 30 gyerek mellett nem fognak futkározni az óvónők . Ha pl. van finnyáska, aki nem akar enni, attól ugyanúgy elveszik pl. ebéd végén az otthagyott kajcsit és nem kap máskor. Finnyáska 2 hét múlva mindent meg fog enni, amit elétesznek. Keményen hangzik, de ez van. a hisztiző gyerek meg csak a "nagyjelenet" miatt csinálja, de ha nem fognak vele foglalkozni, hamar alábbhagy a lelkesedése.

2012. aug. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azért nem tudom elképzelni a dolgot mert az anyukája is próbálja hogy akkor figyelmen kívül hagyja az ordítást, de a kisfiú nem hagyja ám abba képes egy órán keresztül bömbölni én ilyet még nem láttam pedig az én gyerekeim se szentek de ez hogy ilyen kitartóan sírni meg hisztizni...enyémeim már 20 perc múlva nem is emlékeznek rá mi volt a bajuk.
2012. aug. 30. 14:33
 5/11 A kérdező kommentje:
bocsánat elment hamarabb az üzenet, szóval folytatva hogy az óvónénik valamiféle büntit csak fognak alkalmazni csak nem hallgatják 1 órán át az ordítását nem? Azt tudom elképzelni én is hogy ez csak a szülőnek szól, és az oviban sokkal jobban fog viselkedni,
2012. aug. 30. 14:43
 6/11 anonim ***** válasza:

Én kérdeztem, mert a fiam egy kis betöretlen vadlovacska.

Azt válaszolta, majd leharcolják, általában a gyerek betörik:)

Ha nem, azt nem tudom, mi lesz. Én bízok benne:)

A közösség lehet jót fog neki tenni, ahol esetleg egy-két nagyobb helyreteszi pluszban(nem azt értem ez alatt, hogy agyba főbe püfölik a nagyok, hanem esetleg betanítják)

2012. aug. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én drága fiacskám képes egyhuzamban 1órát üvelteni. Tartok is a dologtól, mert hétfőn kezdjük az ovit. (szegény ovónénik, mit csinálnak ha egyszerre 3rákezdi a 20 gyerekből?) Uh....
2012. aug. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát kíváncsi leszek, és nem irigylem szegény óvónőket. :(
2012. aug. 30. 16:16
 9/11 anonim ***** válasza:

A megoldás attól is függ, mennyire partner ebben a szülő.

Felismeri-e, elismeri-e, hogy baj van, elfogadja-e a segítséget? (vagy hárítja a problémát)


Gyakori, hogy az ilyen gyermek szülei mindent meg akarnak oldani a gyermekük helyett, őt minden felelősség alól felmentik, ha konfliktusba kerül, leharcolják helyette.

Konfliktus pedig nap. mint nap adódik.


Sokszor azonnali megoldást várnak az óvodától: pedig 3 év félrecsúszott nevelését nem lehet két hét alatt rendbe hozni...


Lassú, következetes nevelőmunka vezet csak eredményre.


Ha az otthoni elvárások nem változnak, akkor fordul elő, hogy az óvodában egész máshogy viselkedik majd a gyermek, mint otthon.

2012. aug. 31. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszokat!! Főképp óvónéni szempontból érdekelt volna, de minden válasz nagyon hasznos!

Utolsó válaszoló: az anyuka mondja ugyan hogy hát nem jó ez így de tenni sose próbált még semmit, meg megmagyarázza mindig a kisfiú szélsőséges és agresszív viselkedését miszerint ó most csak azért ilyen, mert nem aludta ki magát, mert betegség bújkál benne, azért ordít mert annyira érzékeny..és az agresszív viselkedést meg még díjazza is mondván hogy legalább érvényesül minden helyzetben mivel a gyerekek is inkább odaadják neki amiért hisztizik mert nem bírják hallgatni amit művel.

Úgyhogy gyanítom ő lesz az aki itthon kivetkőzik magából, az oviban meg majd "betörik" kicsit.

2012. aug. 31. 08:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!