Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lehet a gyerekkel, másnál...

Mi lehet a gyerekkel, másnál is így előfordul?

Figyelt kérdés

Más tudni vélni (lexikális) és más gyereket nevelni. Mondkák. Mi konkrétan a gyerek nevelés, szülőkké válás/gyakorlat életfázisban vagyunk. Tehát túl a képzelgéseken (majd ha nekem gyerekem lesz én jobban csinálom, mint a ...... :-)


2,5 éves Kisfiamnak most egyszerre 5 foga jön. Szinte folyamatosan sír, sokszor felkel éjjel. Késői fogzású. Ráadásul éppen torokgyulladása is van, ami kívülről nem látszik, életvidám, mégis 39-40 fokos lázzal jár.(orvosnál voltunk) Ez az egyik. Észrevettük, hogy vannak viselkedésbeli változási fázisok. Szinte egyik hónapról a másikra egy adott életciklusba/fázisba lép és "mintha" érthetetlenül "Pálfordulattal" változna időnként. Például agresszív lett, -kisírja-, amit akar, nem engedi öltöztetni magát, csapkod ha nem az van, amit ő akar, hisztizik, ha a mozgólépcsőre nem mehet fel 122x-re. Tudatosan -tudjuk-, hogy bepróbál bennünket,kóstolgat, feszegeti a határokat ebben nincs hiba. A mások tapasztalatai segítenének nekünk. Mondhanák, hogy - a Mi hibánk, mert miért engedtük meg neki. stb. Bárcsak ilyen egyszerű lenne a gyereknevelés.

Kérdezem. Persze, hogy néha csattan a popsi vagy egy pofon a bizonyos határ felett, ha már teljesen hülyének néz. Persze nem lehet örökké "verekedni", fizikálisan nevelni a gyereket, ezzel is tisztában vagyunk, nem is vagyunk híve a verésnek, de szó szerint sokszor NEM megy másként.Nincsenek egyforma gyerekek, vannak szófogadó, nyugodt típusok és vannak, akik pezsegnek.. Pl ha neki kedve van kiugrani az autó elé és elmondom, hogy megfogod anya kezét és nem, akkor hagyjam nyugodtan szaladgálni a szabad akarat címszó alatt? Na hülye azért nem vagyok! (reklámszöveg).Természetesen ezek kiugró esetek, általában azért szótértünk vele, szótfogad, aranyos, csak előjönnek időszakok (fornt, meleg stb) amikor "érthetetlen" módon nem fogad szót. Érdekelne, hogy teljesen normális életvitelű családoknál is előfordulnak e ilyen dolgok, amiket leírtam, annak ellenére, hogy a szülőktől nem láthat ekkora fokú "hibát" a gyerek? Érdekelnének az építő és nem kioktató hozzászólások.


Előre is köszönöm a segítőszándékú hozzászólásokat.


2012. aug. 10. 06:18
 1/2 fotucsok ***** válasza:

:)))))))))))))))))))

ez cuki kis levél!! apuka vagy? Nagyon tetszik az bevezető!! Ajánlanám egy két nagytudású, gyermektelen ismerősnek! (talán valamikor én is a legjobb anya voltam... de aztán születtek saját gyerekeim..) :)


Szóval. Nyugi! Ez a sima dackorszak. Semmi érdekes. Nagyon fárasztó, kiborító, idegesítő, hajattépő... de minden családban előfordul.... Ritka kivétel van, mint azt épp egy tegnapi feltett kérdésre is válaszoló anyukánál lehetett olvasni, hogy az ő gyerek kiegyensúlyozott, ott nincs ilyen.... majd lesz..


Én azt mondom, hogy igazából nincs rá gyógymód. Ez egy fejlődési szakasz, át kell, hogy essen rajta a gyerek, mire megtanulja, hogy hogyan legyen egyszerre karakán, de az érzéseit kordában tartó felnőtt...


Türelem.. igen... sajnos fogyóeszköz.


Én személy szerint a hiszti, és ellenkezés legjobb elkerülési módjának a megelőzést tartom.

pl. ha tudom, hogy a gyerekemnek napok óta a heppje, hogy nem akar este fürdeni (persze utána meg kiszállni nem akar majd), akkor nem úgy indítok, hogy na gyerünk fürdeni, és ha nem beleraklak... hanem, na versenyfutás, ki ér először a kádba... Vagy: gyere bevihetsz egy kis játékot a kádba. Egyik nap nem volt ötletem, és odaadtam neki a nagy semmit, hogy beviheti... nyúlt érte, elvette (benne volt a játékban), de jajjj, leesett és összetört. csak vízzel lehetett megragasztani... :))

Tehát játékot próbálok csinálni a dolgokból.

Azzal hogy nem fogad szót, már nehezebb. Akkor bünti szokott lenni. Előre szólok, hogy ha mégegyszer, akkor futókerékpár megy a felső polcra. És megy is, mert ezeket be kell tartani ugye.


Boltban általában egy apróságot választhat. Ha 10 perc múlva mégegyet a kosárba tesz, akkor választani kell, és a másikat visszatesszük. Ha hisztizne akkor mindkettőt visszatesszük.


Ha valamit dobál (pl játékot hiszti közben) az megy a felső polcra, figyelmeztetve, hogy a többivel is ez fog történni.


Szóval szerintem ez életszerű, amiket írtál. Az én kisfiam is olyanokat csinál néha, hogy meg kell kérdeznem normális-e...:) Pedig okos, és kedves gyerek, de teljesen értelmetlen okok miatt elpattan valami.

Az a nagyon jó, mikor egyik kezemmel tolom a babakocsit (a hugiját), ugyanazzal a kezemmel még a futókerékpárt is próbálom vinni, és a másik kezemmel vonszolom a hisztiző 3 évesemet. Szerencsére azért ez ritka :)

2012. aug. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
sziasztok!Nekem is tetszik a levél!Kérdésedre válaszolva:igen,előfordul,de még mennyire.2 éves ikrek anyjaként mondom:gyakran előfordul!Kissebbik fiam alapvetően hisztis gyerek volt mindig,most,hogy elmúlt 2 éves rátesz még egy lapáttal!Ja és a másik sem marad el túlságosan már mögötte!Sokszor már azt sem tudom,éppen miért sír.Gyakran megkapom én is a :"persze,mert elkényeztetted"című oktatást-és a legjobb,mikor a gyerektelen rokonoktól jön ez!Amennyire tudom,én igyekszem megelőzni,de nem mindig sikerül.Szerinem ezt túl kell élni,persze következetesen nevelve a gyereket.(itt bevallom,ez elmélet nálam,gyakran átértékelődnek az elvek,ha visítva vergődik a fiam).Ellenszere nincs,de jó mert a totál higany,elülős,nyugodt gyerekek szülei veregethetik magukat vállon,hogy:"náluk ilyen nincs,mert ők jól nevelték!"
2012. aug. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!