Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet csinálni 3 éves...

Mit lehet csinálni 3 éves gyerekkel, ha dacból szándékosan bekakil?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 éves lesz októberben és nagyon benne vagyunk a dackorszakban. Elég sok mindennel próbálkozott már, pl sikítás, kiabálás, ajtó rugdosás, csapkodás, de a legújabb amitől teljesen ledöbbentem az, hogy szándékosan bekakil , mert éppen nem vele foglalkozok. Eddig 2x fordult elő, de szeretném ezt most az elején megfékezni.

Mit lehet ilyenkor tenni? Mi a jó módszer?


2012. aug. 22. 14:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát ha tudod akkor egyrészt semmiképpen ne csinálj szerintem nagy felhajtást a kaki körül. Mond meg neki, hogy csúnya dolog ilyet csinálni, de ne kapjon ezért plusz figyelmet (még ha kiabálás formájában is kapná). Amit én tennék, hogy ha bekakilt akkor nem azonnal teszem "tisztába" hanem hagynám benne egy kicsit, hagy érezze, hogy milyen hülyeséget csinált (nem hiszem, hogy ennyi idősen ne zavarná) Ha lenne olyan szemtelen, hogy szétkenje bosszúból akkor mondjuk szívás, de esetleg ilyenkor kaphatna egy szivacsot, hogy részt vegyen a takarításban.

Ha viszont ennyire kezelhetetlen lehet érdemes lenne nevelési tanácsadóhoz fordulni. Nem kell megijedni a dologtól nagyon sok jó tanácsot tudnak adni az embernek.

2012. aug. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!