Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy évben mennyi ortopéd cipő...

Egy évben mennyi ortopéd cipő készítését támogatja az oep?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak március elején írt fel az ortopéd orvos döntött sarkú cipőt,ami májusban lett kész.Kontrollra egy év múlva kell menni.Viszont azt nem tudom hogy fél évente vagy évente egyet támogat. Erősen dőlt mindkét bokája(cvtpv 4) és jobb lenne megint csináltatni neki minthogy vegyek egy előre legyártottat.Bár vettem neki egy salus szandit de mégiscsak jobb amit a lábára készítenek viszont nekem nincs 20 ezer ft-om mert recept nélkül kb annyi lenne a nő szerint aki csinálta az előzőt!
2012. aug. 30. 14:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi félévente kapunk.
2012. aug. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk az oviba évente jön az ortopéd orvos, és akkr írnak fel cipőt. Tavaly 3000Ft volt.
2012. aug. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekünk egy évben egyet lehet,bár nekünk közgyógyra megy,nem tudom van-e különbség a nem közgyógyos felírással.Nem régen fél évente lehetett ezt elvették.
2012. aug. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nekünk nem közgyógyra lenne,azért kérdeztem mert hallottam azt is hogy fél évente de olyat is hogy évente egyet.Akkor ez orvosonként vagy megyénként változna? Mi Heves megyében lakunk.

Hát az lesz a legbiztosabb ha rákérdezek az ortopédián. akinek félévente készítenek honnan számolják a fél évet,amikor felírták a cipőt vagy amikor kész lett? Nekünk 5 hetet kellett arra várni hogy kész legyen :(

2012. aug. 30. 19:17
 5/9 A kérdező kommentje:
az oviban olcsóbban csinálják? Olvastam az egyik válaszolónak 3000 ft- ba került.Az ortopédián 7000 ft- ot fizettem.Akkor várjam meg az ovit? Most szeptemberbe kezdi a fiam.Ja, és akinek erősen bedől a bokája annak lehet a tornán részt venni az oviban? Ha igen akkor ugyan úgy a szupinált cipőben vagy arra vegyek tornacipőt?
2012. aug. 30. 19:21
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia!A közgyógyos vagyok,mi is Heves megyében lakunk.Érdemes rákérdezned,mert ezt állandóan változtatják,nekünk nagyon régóta kell,volt hogy 9 hónap volt,volt hogy 6,most 12.Az hogy ingyen van vagy nem szerintem az én logikám szerint mindegy,mert mindkettőt vényre írják,ugyanarra,csak más rublika van beixelve.Én úgy tudom hogy a vényen lévő dátum számít,nekünk az elkészítési idő talán még soha nem volt 5 hét csak több.A gáz nálunk is az hogy vagy szandit csináltatunk,vagy magas szárút,mindkettőt nem lehet,de nekünk azt mondta a doki,hogy akkor hordja a gyógyot amikor többet van rajta.Eddig emiatt a szandit választottuk váltócipőnek,és kintre volt neki egy sima bolti.Nekünk súlyos rendellenességünk van,két műtéttel.Szerintem amit én tennék vennék neki egy sima Salus vagy hasonló cipőt,és a lábtornára fektetném a hangsúlyt,mert a cipő önmagában kevés.Ha az oviban tornáznak azt is mezítláb csináltatnám vele(a lábtornát)a gyógycipő túl merev ehhez szerintem.
2012. aug. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Nem tudom, hogy mennyi az ortopédián, mert azrt mondta azt mondta anno az ortopéd orvos, hogy majd ovis korában kap cipőt. Kisfiamnak egy kicsit van bedőlve a bokája, (5mm-is emelés van a cipőjében). Nálunk akinek szükséges annak van gyógytorna, és mezítláb tornáznak.
2012. aug. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok még. Nekünk majdnem 2 hónap volt mire kész lett a cipő.
2012. aug. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Akkor még örüljek is hogy 5 hét alatt kész lett :(

Rá fogok kérdezni az ortopédián mindenképp mi ennek a menete!

Kaptunk mi egy papírt akkor amin tornagyakorlatok vannak de a fiam olyan akaratos és makacs hogy egyszerűen nem tudom rávenni arra hogy normálisan csinálja :( Galacsinokat szedünk fel a lábujjal meg lábujj hegyre állunk és itt ki is merült a torna!

2012. aug. 31. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!