Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet a legkiméletesebben...

Hogy lehet a legkiméletesebben leszoktatni egy 2 éves mulott kisfiut a cumirol?

Figyelt kérdés
az nem lenne baj ha alváshoz cumizik de egész nap a szájában log, ha nem akkor egyböl keresi, alig érteni mit szeretne modani keveset beszél pár szot, sztem többet beszélne ha nem cumizna.. nem akarom 1 hét alatt leszoktatni csak lassan hogy oviba már ne cumizzon.-
2012. aug. 30. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a fiamnak mondtam hogy nem értem mit mond,tegye ki a cumit.Zavarta hogy nem értem,megtette.Kértem reggel keléskor hogy tegye be az ágyba,határozottan,és mondtam ha ellenkezett hogy igy nem olyan szép mint cumi nélkül,amúgy se értem mit mond.Volt nap közben hogy vágyott rá,mondtam hogy egy kicsit beveheti(kb. fél perc)utána vissza kell tenni.Ha nagyon ellenkezett akkor mondtam hogy oké amíg felöltözünk és utána betesszük.Ha nagyon ellenkezett,kivettem a szájából és be az ágyba őt felvettem és eltereltem a figyelmét.Ma már magától viszi az ágyba,csak addig kell míg elalszik.
2012. aug. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
44%
Oviban nem engedik cumizni, úgyhogy előbb-utóbb leszokik. Egyébként sokan a Télapóval szoktatják le. Jön a Télapó és az ajándékért a gyerek odaadja a cumit.
2012. aug. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam májusban volt 3 éves, és most a nyáron egy véletlen folytán szokott le a cumiról. (Addig mi is úgy voltunk, hogy állandóan a szájában lógott, és mondhattunk bármit, nem hatotta meg.)

Történt ugyanis, hogy elmentünk egy erdei kirándulásra, és menet közben elhagytuk a cumit. Legalábbis a gyerek abban a hitben volt, és gondoltuk nem világosítjuk fel. Elkezdtünk mesét szőni a történet köré, hogy járnak erre vadcocák, és most majd akkor a csíkos hátú kismalac fogja szopni, stb. A szerencsének köszönhető, hogy láttunk őzeket, sőt még a kutyánkat is meg tudtuk úsztatni egy kis tóban, ahonnan vert fel fácánt, így rengeteg élménye volt a gyereknek. Utána mindenhol meséltetni akarta velem hogy mi történt, de gondoltam, ha akarja, majd elmondja ő. Hát, a büszkeségtől kicsattant a gyerek, miközben előadta a sztorit itt is, ott is. Persze úgy kezdődött, hogy: Képzeld Néni, nincs cumim!

Persze azért néha még eszébe jut, és kéri, de nincs cirkusz amiért nem tudom odaadni!

Pedig nagyon féltem, mert mi is most megyünk majd oviba, és ott nem lehet nála cumi.

2012. aug. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam véletlen szokott le a cumiról,féltünk is mikor fogjuk elhagyni,de csak alváshoz,és megnyugtatáshoz kellett neki,most3,5éves hétfőn kezdjük az ovit.El se hiszed,mi se hittük,mi kellett ahhoz,hogy leszokjon a kincsem.Motorozni imád,a dédimamához egyszer elvittük a kismotorját,de elég rossz arra a járda,a kincsem ment gyorsan,majd egy bukkanónál hatalmasat esett,átrepült a kismotorja felett:(hatalmasra dagadt a szája,inni csak szívószállal tudott ebben a hőségben,enni meg nem akart,és persze a cumi is irritálta a sebét,ahol elharapta a száját.Elvolt nélküle,símán elaludt ,majd mikor meggyógyult,mondta,most már tudok cumizni,nem akartam neki oda adni,de megtettem,de mihelyst bekapta mondta fúj,és eldobta,ez 4 nap alatt játszódott le,azóta eltelt 3 hónap,azóta se kéri.Hihetetlen,hogy egy ilyen baleset kellett a kincsemnek,hogy leszokjon a cumiról,ami reménytelennek tűnt.
2012. aug. 31. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy elmeséltétek, én is ugy gondoltam hogy az oviig szokjon le és kb pár honap mulva csak alváshoz adom majd, meg mikor átdszoki a nagy ágyba mert még imádja a kiságyat, de ha mondom neki hogy nem értem mit mond akkor kióveszi dfe kb fél perc mulva keresi. mammám.. mammám.. igy hivja és ha lent vagyunk az udvaron van hogy direkt nem viszem le neki és mondom majd ha felmegyünk megkapja de elvan akkor 1-2 orát simán.. eldugni hiába dugom, akkor is eszébe van amikor unatkozik vagy szomoru vagy álmos akkor keresi
2012. aug. 31. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!