Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek a gyermeke anya haját...

Akinek a gyermeke anya haját pödörve-fogva aludt el, hogyan tudta leszoktatni róla? Kétségbe vagyok esve

Figyelt kérdés

én rontottam el tudom...ha anno tudtam volna...2éves2hós

csak ugy alszik el (du-este egyaránt) ha a hajam pödri-fogja-turja.éjjel is 1-2x kel, akkor is mennem kell adni a hajat...mindig mondja h anya haját kérem. van egy 5hós kistesó, igy nem olyan 1xű ezt mindig kivitelezni...imádja az apját, de ha éjjel ő megy be mert pont szoptatok v akármi, akkor üvölt-sír kiabál h anya, amig oda nem megyek, ha kell fél órán át...mamával ha nála van semmi baj, neki van haja...:S

mi tévő legyek??probáltam már 100x megbezsélni vele, hisz már okos "nagyfiú" de semmit nem ér. ha mondom h simizem, vagy fogja a kezem, visít h hajamat kérem...tanácstalan vagyok...:((ja s h mikor sikerült, milyen idősen, hogyan, mennyi idő alatt.


2012. júl. 21. 21:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

plüss maci vagy hajas baba helyette?

Bocsi,lehet fura ötletek, csak nekem ez új,ilyet még nem hallottam. Mi a párna vagy a takaró csücskével alszunk.

2012. júl. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna ki a kérdést. Én sem örülök neki, de majdcsak abbahagyja. Az ágya mellett van egy matrac, neki háttal fekszem, hajazik, közben meg szoptatom a kicsit. Mi így csináljuk.

Az egyetlen bajom ezzel az egésszel, hogy a kicsi teljesen ügyesen elalszik egyedül, de ha még sokáig így marad, majd rájön, hogy a bátyja mellé bezzeg odafekszem, kétfelé meg nem tudok szakadni.

Bocs, ha nem bizonyult túl hasznosnak a válaszom, de talán jó, ha tudod, hogy nem vagy egyedül. Én is várom a tippeket. A plüssmacit már próbáltuk, nem jött be.

2012. júl. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Picit off leszek, az enyém 9 hónapos és vagy egy 2 hete figyelem, h ezt csinálja alvásnál, h húzogatja a hajamat. Mintha vmi "tik" lenne nála, szertartás, vagy hogy is írjam...de akkor látom nem egyedi a dolog. Én minduntalan kiveszem a kezéből és rászólok, h nem szabad,anyának az fáj. Kezdi érteni. Tehát magyarán az elején kell kezelni a problémát. Mostmár túlnőtt rajtatok ez a dolog...idővel biztos abbahagyja....
2012. júl. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
mintha én irtam volna...:) annyi különbséggel,hogy az én 2éves fiam a fülemet sodorja-pödri,ez kellemetlenebb....már sokszor nem érzem a fülem,mert persze nem elég ha csak fogja,még mutatványozni kell rajta órákat....minden elalvásnál ez van,annyi "szerencsém"van,hogy neki mindegy kinek a füle,csak fül legyen :) De persze 90%-ban az enyémmel csinálja,mivel apa skat dolgozik...próbáltam már én is mindent,rengeteg plüssöt,játékot,volt amelyik kellett neki(pár percre...),DE a másik kezébe a fülem kellett....volt hogy nem engedtem,akkor addig orditott még nem engedtem neki.Annyira várom már hogy leszokjon erről,de nem úgy néz ki mint aki hamarosan le fog...én nem szoktattam rá,legalábbis tudatosan nem,ő "találta"fel a fülemet kb 8-10hónaposan,aztán mindig az kellett neki,utána meg már anélkül el sem aludt.Csináltam at is hogy én is söndörgettem az ő fülét,érezze "milyen jó",természetesen nem tetszett neki..sajna cumival is igy vagyunk,akármit mondhatok,adhatok helyette,nem érdekli,az kell neki.Annyiban szerencsénk van,hogy nincs kistesó,igy nem kell kettészakadni.Tanácsot én se nagyon tudtam neked adni,de leirtam hogy tudd,nem vagy egyedül :) Tudom nem segit,de egy nagyon picit talán jobb hogy tudod sokan vannak még ilyen fura helyzetben :)
2012. júl. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

tudom hogy sokan vannak akik hasonlón cipőben ártnak mint mi...egy ismerősöm 4,5éves kislánya a mai napig hajazik..:S bár ő azt mondta h nem is probálta leszoktatni, mert abban a fél orában cska az övé anya. ott 2 teso van még...

én is adtam már mindenféle játékot,rongyit akármit, semmihez nem kötödik,nincs kis kedvence. csak azt nem tudom, az oviban mi lesz majd...nálunk egy paplan van az ágya mellett én arra szoktam lefeküdni amig el nem alszik. s én is tartok ettől h a kicsi majd nehezményezi h egy plusz dolog van igy a nagytesóval s ő is kitalál vmit.nála már tuatosan figyelek ilyenre h ne én kelljek az elalváshoz. legnagyobb bibi akkor van,mikor ebéd utáni alvás következik...:Sha a kicsi épp nem álmos, akkor kb nem tudom letenni a nagyot, mert ugye a kicsi még nincs el sokáig egedül 5hósan, ha elkezd sirni 1-nem hagynám, 2-nagy nem alszik el tőle. na és akkor ha felkelek mellőle akkor meg megy a visitás a hajért...szóval rettenetes:S jó lenne valami megoldás, de ha drasztikusan nekiállok, h nem kapa és kész, az szerintem megviselné, arrol nem beszélve h felüvöltené mindig a kicsit éjjel-nappal.de attol tartok másképp ezt nem lehet...csak érte is megszakadna a szivem olyankor..:(s az oviban mi lesz majd? lehet h akkor majd könnyebb lesz...már arra is gondoltam h fiusra lenyiratom a hajam:)))

2012. júl. 22. 08:25
 6/12 anonim ***** válasza:

Az én 2,5 évesem is hajazik, és én se tudok segíteni:)

Nálunk ő a kicsi, a nagy nem csinált ilyet.

Én is várnék ötleteket, de azt hiszem,ez majd magától fog elmúlni, idővel....Addig mindegyikünknek türelem....:)

2012. júl. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem a fülemet morzsolgatta jó ideig, aztán olyan 20 hónapos kora körül besokalltam. Vittem az ágyba a macit, és ahányszor a fülemre tette a kezét, átraktam a maci fülére, mondván, hogy "a macinak is van füle". Ő még "alkudozott" egy kicsit, hogy akkor csak a fülcimpám legvégét fogja meg (jaj, de édes volt! :) ), de szép fokozatosan, pár hét alatt elfogadta helyettem a macit. Ezzel párhuzamosan az altatásról is leszokott, azóta egyedül alszik el.
2012. júl. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
azt hiszem felteszem egyel "idősebb" kategóriába is a kérdést, aztán hátha ott kapunk ötletet-választ hogyan maradtak el az ilyen szokások.:))
2012. júl. 22. 21:34
 9/12 A kérdező kommentje:

én irtam a hosszu választ. én már ott is feltettem. benéztem a kamaszokhoz, de ott ugy látom h csak a kamaszok vannak kb, nem anyukák...

é ma besokaltam csajok-ami ma ment ebéd utái alvásnál-kicsi sem aludt, nagy is csak visitott a hajamért,elég volt.

nem tudom érek e el vmit, de még mára bejelentkeztem a fodrászhoz. 5cm-es hajam lesz.(most váll alattig ér)nem tudom érek e el vmit, remélem igen...:(((

2012. júl. 24. 12:45
 10/12 anonim ***** válasza:

Jahaaaj!!!

Eredmény? Kinek hogy tetszik? A fiadnak? Neked? A férjednek?

2012. júl. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!