Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány forint zsebpénzt adnátok...

Hány forint zsebpénzt adnátok egy 10éves lánynak és egy 14éves fiunak hetente? Egy átlagos anyagi helyzettel rendelkező család vagyunk.

Figyelt kérdés

2012. aug. 30. 22:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Legnagyobb baromság amit utolsó írt. 10 évesnek minek zsebpénz? Kap ha kirándulni megy a sulitól, vagy táborba. 14 éves kap ha moziba megy, vagy barátaival, de amúgy nem.
2012. aug. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én adnék. Nem tízóraira, hanem amire akarja, arra költhetné. (még kicsik , de majd kapnak)

Szerintem a 10 évesnek heti 500-700 (ebből kb napi egy csokit tud venni, vagy ha gyűjti akkor havonta egy magazin, hajcsat, ilyesmi).

A 14 évesnek 1000-1500 (ha a mozit kell belőle finanszírozni akkor havi egy-kettő fér bele popcornnal, kólával és néha egy kis édesség)

2012. aug. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
10éves fiam segitségért 100-200ft kap néha a nagyitol is kap .
2012. aug. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Arra fogom nevelni a gyereket, hogy ne pénzért segítsen a szülőknek, nagyszülőknek. Másrészt meg felesleges minden nap csokit venni.
2012. aug. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"10 évesnek minek zsebpénz?"


Szerintem nem baj az a pár forint. Az enyémek 8,5 és 10 évesek, már most ismerkednek a pénz fogalmával és hogy bizony ha valami nagyobbat akarnak, az lemondással és spórolással jár. Egyrészt nagy becsben tartják azokat a játékokat, amiket saját pénzen vettek, nagyon büszkék rájuk. Másrészt sokszor kell fájdalmas döntést is hozni, hogy pl. most meg tudnák venni a 700 forintos kis apróságot, de akkor elfogy a pénz, és nem tudnak pár hét múlva nagyobbat venni.

Én adok nekik heti 400 Ft-ot, ez nem túl sok, de a spórolás alapjait megtanulhatják belőle.

2012. aug. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!