Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam kisfiamat...

Hogyan szoktassam kisfiamat szobatisztaságra?

Figyelt kérdés

Kisfiam oktben lesz 3 éves, kb másfél hónapja teljesen szobatiszta, éjszakára se kell pelus...de egy nagyon gondunk van a kakival h vsszatartja 2-3 napig is, tegnap ügyeleten voltunk annyira begörcsölt hasija, kapott kúpott, most jó.De vhol tuti elrontottuk, hogy ezt csinálja, pedig nem fenyegettük, erőltettük.Valakinek nincs tuti tippje???Doktornő azt mondja h majd kialakul sokan vannak így.

Adok neki szilvalevet, nem kap csoit vagy ami fogja ahasát, nem volt rossz kaki-élménye, nem értem.


2009. júl. 27. 14:50
 1/2 anonim ***** válasza:

A lányom pont egyidős a fiaddal, és ő 2 hete lett szó szerint egyik pillanatról a másikra szobatiszta.

Igaz, májusban már egyszer elkezdte, volt is nagy öröm, ő is örült saját magának, de amikor kérdezgettük, hogy nem akar-e újra a bilibe pisilni, teljesen bedacolt, mindig az volt a válasz, majd holnap, majd holnap. Látszott rajta, hogy teljesen elege van, hogy folyton ezzel piszkáljuk. Ezért szépen közöltem a családdal, hogy most akkor tabu a bili téma, de még a szó is. Így telt kb. 1 hónap, és akkor ő maga kéredzkedett a bilire, egyből belepisilt, és onnantól kezdve nincs pelus. (Éjszakára még biztonságból, de már azt se nagyon akarja felvenni, és ma is felkelt éjszaka, és szólt, hogy pisilni kell, tehát sztem rövid időn belül alváshoz sem kell majd pelus.)

Mindezt nem okoskodásból meséltem el, hanem azért, hogy azzal teszed szerintem a legtöbbet, ha türelmes vagy vele. Sokszor olvastam, hogy a bilibe, vécébe kakálás gondot jelent. Valahogy a szilárd "termék" elengedése nagyobb pszichés érettséget követel. (ez a plusz érettség lehet akár csak 1-2 hét is) Próbáld meg a kakiláshoz visszaadni neki a pelust. És tényleg ne legyen a dolog téma, ne akadj fenn rajta, ne beszéld túl a dolgot. A család más tagjai se tegyék szóvá. Szerintem pár hét alatt lerendezi magában a kisfiad a dolgot, és meglátod, egyszercsak menni fog a bilibe is gond nélkül. Bízz a gyerekedben, ő tudja, mikor minek jön el az ideje!!!

2009. júl. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ugyanezzel a problémával küzdünk. És én se tudok más módszert, mint kivárni. Erőltetni nincs értelme. Én adok neki minden reggel Laevolac szirupot, ez nem engedni, hogy nagyon bekeményedjen a széklete (mert volt olyan, hogy 4 napig nem kakilt, aztán nagy fájdalmak, sírás árán sikerült csak a beszáradt kakit kinyomni). Azóta is sokszor eltelik 4-5 nap két kakilás között, de nem keményedik be.

Az én lnyomnak még van pelusa alváshoz, így általában ébredés után megoldja a dolgot a pelusba. Soha nem szidom le ezért, csak finoman próbálom rávezetni, hogy a wc-be, bilibe kakáljon. Eddig 2x sikerült is, de aztán megint a pelusba ment...

Egyébként ez gyakori probléma, az ismeretségi körünkben is több gyereknek volt ilyen problémája.

2009. júl. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!