Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam a gyerekem...

Hogyan szoktassam a gyerekem szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
Kisfiam nyáron lesz 2 éves és már elkezdeném leszoktatni a pelusról.Eddig már megszokta hogy reggel és délutáni alvásból bilire ül és pisil.Már jelzi ha a pelusba kakilt.De hogyan csináljam tovább?Ismerösöm azt mondta hogy most már minden órában ültessem bilire.Most hogy már jó idök voltak kint is és bent is pelus nélkül volt,mindig kérdeztem hogy lesz e pisi ,kaki és volt olyan hogy bizony magától ráült es lett "végeredmény".Jól csinálom,vagy vmit másképp kellene?leírnátok hogy ti hogyan csináltátok légyszíves?És hogy mennyi idö alatt lett szobatiszta a kicsi?köszike elöre is!
2010. jún. 16. 13:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
zerintm teljesen feleleges bilire ültetn. Olyankor maxium véletlnül sikerül bele, és az nem szobatistaság. yerek akkor éret szoatiszaságra ha jelzi hogy pislnie vag kaálnia kell. Az nagyon jó ha pelus nélkül van, mert akkor megtanulja hogy valami történik ha ilyen ingere van. Szóval szerintem jól cináld, ésnem kll eröltetni a bilizést. Legeljebb többször áöltöztök :o) Az én lányom tavaly áprilisban lett kettő. Júniusban kb 2 hét alatt lett szobatiszta nappalra. A kaka még pelusba megy. Tud avécébe,és szól ha kaki lesz, de nem hajlandó csak pelusba.
2010. jún. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem íróval, az óránként bilire ültetett gyerek nem szobatiszta pusztán attól a ténytől,h nem használ pelenkát.

Én mondtam nekik,h szóljanak.Emiatt ugyan nem lettek 1 évesen szobatiszták,viszont 2 évesen,kb 2 hét alatt igen.Ha érzi már az ingert,inkább kérdezd meg óránként,h kell-e neki,vagy ha nagyon belemerül a játékba,néha kérdezz rá.4 gyerekem van,és mindannyian 2 évesen lettek szobatiszták,nagyon rövid idő alatt-de úgy,h nem erőltettem előtte.Akkor kezdtük,amikor már érezték, kell,és szóltak is.

2010. jún. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!segítettetek!
2010. jún. 16. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!