Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy szoktassam 23 hónapos...

Hogy szoktassam 23 hónapos kisfiamat szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
Kilenc hónapos korától biliztetem, a kakihoz tíz hónapos korától kérezik. a pisikával viszont nagyon hadi lábon állunk.
2010. nov. 3. 17:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
54%
2 éves kor előtt vétek biliztetni!!!!
2010. nov. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én is sokszor hallottam és nem hittem el,de sehogy.Majd ha ő megérik rá akkor magától elkezd szólni.2 éves lányom egyik napról a másikra elkezdett szólni hogy pisi,kaki.Azóta nem mondom hogy nem volt baleset,de sztem belefér.Várd ki a megfelelő időt!Üdv!
2010. nov. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat, de olyanok írjanak,akik tényleg tanácsot tudnak adni. Nem akarom megsérteni az első válaszolót, de szerintem semmi károsodása nem származott abból, hogy korán biliztettem.
2010. nov. 3. 21:54
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem szarmazott belole kara termeszetesen, de azt meg kell ertened, hogy mas dolog az, amikor te vagy profi gyerekfigyelo, eszreveszed, vagy sejted, hogy pisilni, kakilni szeretne, bilire rakod es a gyerek megtanulja, hogy mi ott a dolga es mas az, amikor a gyerek er el egy olyan szellemi szintre, hogy szol es ilyenkor kerul bilire. En azt tudom tanacsolni, hogyha az idodbe belefer, akkor csinald azt, amit eddig. Viszont a fiadnak kell oda eljutni, hogy jelezze a pisit, ez most mar az o feladata lez.

A kakit jelzi, akkor messze nem jartok. Lehet, hogy egy honap, lehet, hogy hat honap.

Az en fiam is ennyi idos, en nem biliztettem, kivarom azt az idot, amikor keszen all a szobatisztasagrol. Es nagyjabol ugyanott tartunk: a kakit honapok ota jelzi, mar eleg regen, eleinte utana csak, vagy kozben, most mar elore is es ha puceron van, akkor erzi, hogy lassan pisi lesz es keres bilit, vagy lavort, vagy valamit, amibe bele tud pisilni. Es magamnak is csak azt mondom, amit neked: nagyon nem vagyunk elkesve, sot, ha nyaron lesz csak szobatiszta a fiam, akkor is idoben leszunk, hamarosan ugyis jonni fog az a resz, amikor a pisi miatt is szolni fog mindig, nem csak akkor amikor pucer.

2010. nov. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
84%

Gyógypedagógus vagyok! S igen származhat hátránya, hogy olyasmit erőltetsz, amire nem érett az idegrendszere!!!

Számtalan ilyen gyerekkel találkozok a munkám során, amikor tanulási problémák sorozatát produkálják!

Nem véletlenül mondják, hogy 2 éves kor előtt nem szabad elkezdeni!!!

Első válaszoló

2010. nov. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
40%
Szia. Jaj ez a 2 éves kor előtt blabla.... Ha a gyerek érett rá,akkor miért ne?? Ugyan már! Erőltetni nem azt aláírom! A lányom 19hónapos volt és mutatta pisi lesz. Onnantól kezdve wc-van,először még nehezebb volt,mert volt hogy későn értünk oda,de sosem szidtam meg ez miatt,balesetek voltak és lesznek is:) 20hónapos korától szobatiszta.Ez csak az új divat,hogy ráér,több pelenka fogy a gyártók ezért gazdagodnak ! Mindig újabb és drágább pelenkákat dobnak piacra,az anya úgy is megveszi,hisz ráér,jobb a pelenka .... Szabad lepontozni.
2010. nov. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
91%

2.vagyok.

Nem arról van szó,hogy ha 2 éves kora előtt érett rá,akkor sem szabad,mert még nem múlt el 2 éves.De igaza van az egyik válaszolónak,hogy annak semmi,de semmi értelme nincs,hogy TE figyeled hogy neki mikor kell és akkor gyorsan bili.Ha ő nem érzi,nem tudja visszatartani egy rövid időre,csak te látod rajta,attól tuti hogy nem lesz előbb szobatiszta.Nincs még meg ez a készsége,de ezzel nincs is semmi gond,majd kialakul.Üdv!

2010. nov. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Na ezt jól kiveséztük! Nekünk sem lett semmi bajunk attól, hogy szüleink rászoktattak, s ezt a szó szoros értelmében mondom, a bilizésre, attól felnőttünk szépen, 30-on túlra jóval. Én is pedagógus vagyok, igaz, nem gyógypedagógus. Sztem a tanulási meg viselkedés zavaroknak igenis az az oka, hogy elkényeztetjük szegénykéinket. Mindenesetre köszönöm a válaszokat, köszönöm a tanácsokat. Mindenkinek, első válaszolónak is. Várom a további ötleteket.
2010. nov. 4. 21:33
 9/24 anonim ***** válasza:
91%

9 hónapos kora óta? hova rohansz? Ne csodáld ha nem is fog belepisilni még egy jó darabig.

Pedagógus? Pisika meg kérezik?

Hát...

Bocsáss meg nem akartalak megsérteni!

2010. nov. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalat: én is rátettem a bilire, de igazából nagy előrelépés nem volt, hol sikerült hol nem. Én nyitott ajtónál szoktam a wc-s dolgokat intézni, ugye hogy szem előtt legyen, és egyszer csak megtetszett neki, rá akart ülni, és örült. De teljesen megbízhatóan szobatiszta csak 3 évesen lett, előtte se volt pelus, de azért balesetek voltak. Már azt hittem emiatt nem lesz ovi. És eljött az ovi, semmi baleset. Pedig elhiheted,hogy féltem. Jó volt amikor már ő akart nagyfiú lenni, mint anya és apa is nagyok és a wc-n végzik a dolgukat :)
2010. nov. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!