Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 2 bárányhimlő elleni oltás...

A 2 bárányhimlő elleni oltás közti 6-8 hétben elkapta gyereked a bárányhimlőt? Esetleg akinek megvan mind2 oltás, annak elkapta? Mi volt, hogy volt, mennyire?

Figyelt kérdés

Kislányom most kapta meg az elsőt, ez után ugye 6-8 hétnek kell eltelnie, míg a következőt beadják, de sajnos közben megy a bölcsiben, ezt nem kalkuláltam be.., csak kiváncsi vagyok, hogy kb. mennyi az esély...


köszi



2012. szept. 1. 14:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én nagyobbik lányom amikor oltva lett akkor még csak 1x oltottak. Aztán jött egy "rendelet", hogy már 2 oltás kell, mire meglett a recept elkapta a vírust, de még így sem bántam meg, hogy beoltattam, mert alig volt rajta pötty ami volt az sem viszketett neki. Egyáltalán nem volt levert, nyűgös (pedig 1.5 éves volt csak) pont ekkortájt lett az uncsitesó is bárányhimlős és ők szegények nagyon-nagyon megszenvedték.

Így én beoltattam a 2. gyerekemet is.

2012. szept. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha el is kapja, nem lesz olyan vészes lefolyású, és szövődmény szinte biztos, hogy nem lesz.


Baráti körben voltunk a két gyerekemmel, az egyik akkor már megkapta mindkettő oltást, a pici még csak az elsőt. A baráti körből a 3 gyerek (nem beoltottak) mind bárányhimlősök lettek (csak amikor találkoztunk, még a lappangásnál tartott). Mi megúsztuk, nem lett semmi az ég világon.

2012. szept. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm, ez nagyon jó, mit írtok...akkor rosszat azért nem tettem ezek szerint..:-)
2012. szept. 1. 22:45
 4/5 anonim ***** válasza:

Fiam mindkettőt megkapta, kutya baja nem volt, amikor végigsöpört az oviban a bárányhimlő.

Viszont a lányom pont akkor volt a kettő között, amikor a szomszéd kislány és az Anyukája (!) is beteg volt, ráadásul egy lakásban játszottunk velük, mégse lett semmi baja.

2012. szept. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
:-) köööszi!
2012. szept. 3. 07:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!