Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kikészültem, minden mentális...

Kikészültem, minden mentális erőm elhagyott, mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 éves a fiam, és nagyon hosszú ideje kikészít. Mindenért hisztizik, bömböl, üvölt. Semmi sem jó neki, és ha perceken belül nem kapja meg amit akar, akkor kezdi a műsort. Nem merek már utcára se nagyon menni vele, boltba pláne nem. Múltkor is kinézett magának valamit amit nem vettem meg, és a földön fetrengve, ordítva szégyenített. Fél éve nincs pelenkája, ennek ellenére direkt bepisil és vigyorogva közli. Nem győzök mosni rá. A lakás szalad, mert 5 percre nem hagy békén. Ha leül mesét nézni, én kisunnyogok mondjuk a konyhába, akkor elkezdi, anyaanyaanyaanyaanya... Bemegyek, hát azt akarja, hogy üljek az ágyra, és nézzem ahogy mesét néz. Napestig sorolhatnám az ilyeneket, de leírni nincs erőm. Ja még annyit, hogy úgy üvölt, mintha épp gyilkolnám, és már nagyon égek a szomszédok előtt. Segítségem nincs, a férjem estig dolgozik mindennap. Rokonokra nem számíthatok, 3 éve nem voltam egyedül. Bocsánat az összevisszaságért, de már tényleg nem vagyok "ép", és siettem is. Valami ötlet, tapasztalat esetleg? Én már nem tudok mit kitalálni hogy lefoglaljam.
2012. szept. 2. 13:43
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Vond be a házimunkába!Mi együtt szoktunk takarítani.Bízz rá olyan feladatokat,amiket szívesen megcsinál.Ugyanez a boltban is.Ha hisztizni kezd,gyorsan tereld el a figyelmét!
2012. szept. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
79%
ismered Jo Frostot? Írt pár könyvet, nagyon hasznos tanácsok vannak benne. Nekem is 3 évesem van, Ő is hisztizik néha, de azért nem ennyire.. ha gondolod írj privit, ott is "beszélhetünk":)
2012. szept. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
5%
Talán elrontottál valamit...
2012. szept. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
62%

Ha rossz, büntetés! Állítsd a sarokba 5 percre, majd kérjen bocsánatot!

Mondd el neki mindig, most Anya ezt azt csinál, de ha befejezte csak vele fog foglalkozni. Ha hív ne szólj hozzá, csináld a dolgod, majd ha végeztél tényleg ülj le vele 1 órát játszani!

Ha mentek a boltba mondd el neki otthon, 1 valamit kaphat, 1 nyalókát, túrótrudit , mert Anyának csak erre van pénze!

Ha hisztizik valahol valamiért magyarázd el miért nem lehet, majd mondd meg neki ha nem fejezi be, haza mentek és mehet a sarokba!

Ne hagyd magad, hisz kikészít!

Ha hisztizik ne vegyél róla tudomást!

2012. szept. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
37%
Oviba nem tudod beadni?
2012. szept. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Igen, elrontottam. Igyekeztem annyira jó anyja lenni amennyire csak tudtam, és elkényeztettem. Most "ihatom a levét". Sajnos a sarokba állítás nem működik, mert nem marad ott. Eljön és kiröhög. Ha meg figyelmen kívül hagyom a hisztit, akkor hányásig képes üvölteni, és tényleg nagyon kellemetlen a szomszédok előtt, hogy folyamat sír a gyerek, pedig hozzá sem nyúlok. Én is azt hinném, hogy verik, ha ezt hallanám naponta többször. Oviba nem vették fel, mert még nincs 3 éves, majd októberben, és kevés volt a hely, az én munkahelyem meg megszűnt, ergo nincs hova visszamennem, mást meg nem találok, de ez egy másik történet. Tudom, hogy az ovi lenne a megoldás, mert nem elég neki az én társaságom. Köszönöm, hogy válaszoltatok.
2012. szept. 2. 14:00
 7/32 anonim ***** válasza:
73%
Jo Frost én is ezt javaslom. Következetesen betartva SOHA nem megingva eredményt hoz pár nap/hét alatt. Tudom miről beszélek, 2 ilyen ördögfiókám van. Megérzi ha kicsit is meginogsz és a fejedre nő...Ők nem azok a típusok akikkel kedvesen elbeszélgetsz meg egyszer csúnyán ránézel és már jól is viselkedik...
2012. szept. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
76%
7es vagyok. Bocsi az ovi nem megoldás!!! Mert lehet hogy ott ráncba szedik (általában így is van, mert az óvónők ezt a stílust nem fogják eltűrni tőle és ezt ők pontosan tudják is a kicsi gyerekek) de neked otthon a szünetekben a hétvégéken az agyadra fog menni!!! És egyre rosszabb lesz. Nem úszod meg hogy ti ketten lefektessétek a szabályokat egymás között.
2012. szept. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
36%

következetesség és te legyél a felnőtt! Ha már most ennyire hagyod a fejedre nőni, mi lesz később? Nyilván semmilyen szigorhoz nincs hozzászokva a fiad, nagyon gyorsan kezd el nevelni, ha jót akarsz mindkettőtöknek. Én is "puhakezű" vagyok, de szerencsére a férjemben épp annyi a szigorúság, amennyi szükséges.

Már 1,5 éves kora óta ismeri a büntiszéket és nincs olyan, hogy nem marad ott. Ha lejön, plusz 2 perc bünti, így felfogta hamar, hogy csak magával szúr ki ha lejön.

A büntetés végén mindig le kell guggolni hozzá és elmagyarázni neki, hogy miért kapta a büntetést! És követeld tőle, hogy kérjen bocsánatot! Nagyon sok jó dolgot írt Jo Frost (biztos láttad már tv-ben is, ment a sorozata szuperdada címen.)

2012. szept. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
91%

mindenképp jó lenne, ha néha beadnád pl. családi napközibe, vagy bölcsibe, hogy kicsit "szabadulj tőle", és remélem ezt senki nem fogja kiforgatni, hogy hogy értettem...szükséged lenne rá, mint írod 3 éve éjjel nappal vele vagy, ez már túl sok.

Nem tudsz vele mit csinálni, valószínű, hogy Te gerjeszted benne ezt, mert érzi tudat alatt, hogy taszítod, és minél jobban érzi a fáradtságodat, annál inkább ki is használja. Hogy jobban bírd őt, és a házimunkát, adj lejjebb az elvárásaidból magad felé.

csak annyit csinálj meg, amit nagyon muszáj, vagy heti 2-3 nap rendeljetek kaját, hogy legalább akkor felszabadulj a bevásrálás-főzés-mosogatás körforgása alól.


Mint az első is írta, vond be, és ha "rosszat" csinál, ne reagálj rá(bepisil, bepisil, kiborít vmit, oké, gyere töröljük fel, stb., ne érezze, hogy ideges vagy, és tényleg próbáld meg letojni, mert erre megy el egy csomó energiád. Viszont ha vmit jól csinál nagyon dícsérd meg, és lassan majd változni fog...ja, és igen, ne tévézzetek, vagy ha mégis, mondjad neki, hogy mit láttok, de inkább ülj le vele rajzolni, sőt feküdj le, hogy legalább addig is pihizz, vagy nézegessetek könyveket, autózzatok...szüksége van rád, vegyél vissza az idegből, mert tényleg ki fogsz akadni. Neki viszont szüksége van az ingerekre, játszótérre, barátokra, amitől Te gondolom már tök kivagy...

Nincs vmi bnőd, akivel egykorúak a srácok, és rá mernéd kicsit bízni, vagy vmi...

A másik ami szembetűnő, hogy talán asszem 2x is írtad, hogy leéget mások előtt...egy 3 éves igen, ezt csinálja, és itt szintén az van, hogy érzi, hogy hatást ér el, ezért csinálja, mert tudja, hogy neked ez kínos.


Most rájöttem, hogy ez szépen hangzik, de ha tök kimerült vagy, akkor nincs hozzá ideged...kéne vki mindenképp, aki segít Neked...tarts ki!

2012. szept. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!