Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónaposnál lehet alvászavar?...

7 hónaposnál lehet alvászavar? De nagyon durván, már teljesen kikészültem!

Figyelt kérdés
Imádom a lányomat, napközben olyan édes kiegyensúlyozott baba, de az éjszakáink már hetek óta mondhatni katasztrófálisak. Vajon én csinálok vmit rosszul? Meddig tart még ez az állapot? Még soha nem aludta át az éjszakát, de már elértük azt a szintet, hogy 4-5 körül ébredt meg először. De már ez nem így van, 1-1,5óránként felkel! Nagyon fárasztó, még akkor is ha mellettem van a kiságya, és csak ki kell vennem magam mellé. Mert a tea ilyenkor nem jó, csak is a cici, szopizik picit és alvás tovább. 10-kor alszik el este, éjfélkor már kelés, de legkésőbb 1-kor, onnatól viszont majdhogynem óránként!Általában 8-kor kel, de ma pl már 7-kor, látszik hogy még fáradt,de már izgés mozgás van, nem tud visszaaludni. Én ebbe már kikészülök! A szemeim égnek! Tudom, hogy a baba időszak nem arról szól, hogy milyen jókat alszunk, de ez már tényleg túlzás. Ezmellett még napközben vár a csomó házimunka. Foga még nincs, de én ezt a hetek óta tartó alvászavart nem fognám arra. Menjünk el orvoshoz, aki kivizsgálja a dolgot? Vagy mitévő legyek?
2012. aug. 9. 08:05
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Szia!


Nézd meg, hogy be van e duzzadva az ínye. Ha igen akkor bizony a foga jöhet.

Amiről nem írtál, hogy van e esti rituálé illetve nappal mennyit alszik a csemetéd. Nekem nagyon erős a gyanúm, hogy a napszakokat bizony felcserélte. A lányom két hetes kora óta átalussza az éjszakákat, mert meg van a szokásos rituálé minden nap ugyan abban az időben és bizony most már 8kor alszik és reggel fél hét hétig pihen. Persze nálunk sem egyik napról a másikra történt. Minden nap odafigyeltem arra, hogy a megszokott sorrendbe történjen az altatás, utána a fürdetés után csak fél homály van a szobába és ha kellni kell hozz bizony én akkor sem oltok villanyt és még sokszor a kicsit sem amikor tudom, hopgy fogzás és fejlődési szakaszon van a gyermekem akkor csak ringatom simizem a hátát illetve megszoptatom. Nálunk nagyon bevált még, ha én nem tudom tudtam elaltatni a lányom akkor a Párom próbálkozott vele. 3 hónaposan jöttünk rá arra, hogy bizony a lányomnak Apa hiánya van . Ő mindig fél egy óra alatt sikeresen elaltatta. Próbáljátok ki hátha nálatok is beválna.

2012. aug. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Cumija nincs?

Jól lakik este?

Hogy álltok a hozzátáplálással?

Vacsira tejpép, hátha azzal jóllakna!

Lehet melege van, vagy érzi a frontot, de lehet kevés neki vacsira a szopi, hamar megéhezik.


Nálunk 1 éves koráig 1-2-3 alkalommal kelt, szomjas volt.

2012. aug. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Napközben még 3szor alszik. Egyszer a délelőtti sétánál kb 45 percet, aztán kb 2-4-ig, majd az esti sétánál fél órát, bár ez az utobbi 3 napban elmaradt. Rendes napirendünk van, amit ő alakított ki magának. 8-fél 9 fele fürdünk, aztán evés és 10-ig játszás, míg egyszer csak nagyon álmos nem lesz. Nem mérem, hogy mennyit szopizik, de érzésem szerint rendes mennyiséget. Hozzátáplálással egyenlőre még csak a 10órait váltottuk ki. Az ínyén nem látok változást, fehéredik talán, de badagadva nem látom. Eszerint tényleg teljesen tanácstalan vagyok. :-(
2012. aug. 9. 08:32
 4/7 A kérdező kommentje:
Amúgy pár hónapja alváshoz bevezettük a cumit, de ha megébred, akor egyből cici kell, csak azon tud visszaaludni, utána cumi be a szájba és alvás tovább...
2012. aug. 9. 08:33
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet mégis csak a foga, annak ellenére hogy nem

Látod, neki fájhat, viszkethet, mert jön le a foga.

Akkor szoktak gyakran cicizni, mert azzal nyugtatja az ínyét.

Nappal azért nem nyűgös, mert lekötik a dolgok, éjjel viszont érzi, mert akkor a világ ingerei nem érik!

Vegyél egy dentinox-ot, kend be neki elalvás előtt, szopi után az ínyét, ha nem kel éjjel, akkor csak a foga!

2012. aug. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


Az első válaszoló vagyok. Én a te helyedben bizony csökkenteném a napközbeni alvások hosszát és mennyiségét.

Szerintem a napi 3xi alvás lehet hogy most már sok neki. Kezdetben nehéz és kitartás kell de hidd el érdemes.

Én az esti játékkal azt tudnám tanácsolni, hogy talán azt sem kellene inkább olyanokat csinálj vele ami lenyugtatja és felkészíti őt az alvásra. Pl a játék inkább csak felpörgeti és nem akar utána elaludni. (Legalábbis a lányomnál így van)

Nem megbántani szeretnélek csak segíteni. Szerintem napközben kipiheni a lányod magát és éjszaka akar fent lenni.

Nálunk még a napirendünk része, hogy délután 4 után már nincs alvás. Ha addig nem kelne fel akkor ébresztem és kezdjük a játékot. De tény olyankor ha később feküdne le aludni akkor előbb fektetem le éjszakára.

2012. aug. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Írtam ugye, hogy az utóbbi három napban az esti sétáknál elhagyta az alvást. Ilyenkor viszont fürdés után már nagyon türelmetlen, és bealszik a cicin, 20 perc múlva felébred, éhes még, mivel nem szopizott eleget, szopizik még és játszik, majd 10kor alvás. Szóval ha nem alszik már 4 után, az se jó. Fürdés után lakapcsoljuk a villanyt, csak a tv megy, de az is nagyon halkan és egy idő után hang nélkül, fülest vesz fel a párom. Hiába akarnám, hogy aludjon, hasra fordul, anyáról apára kúszik, beszélget, nevetgél. Ezzel nem tudok mit csinálni, nem tudom neki azt mondani, hogy márpedig alvás van. Minden esetre ezt az ecsetelőt kipróbálom.
2012. aug. 9. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!